[SPRÁVY] • Tokijská univerzita bude ponúkať kurzy v metaverse • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Až pred niekoľkými dňami, minulú stredu, sa cena bitcoinu vyšplhala nad 24 000 USD a dosiahla najvyšší bod za viac ako mesiac. Vo chvíli, keď sa býky začali viac tešiť na vyhliadku, že by mohli pokoriť aj hranicu 25 000 USD, sa však situácia zmenila.

Kryptomena počas jedného dňa stratila viac ako 2 000 USD, keď vyšlo najavo, že spoločnosť Tesla v 2. štvrťroku predala väčšinu svojich podielov v BTC. Spočiatku sa aktívum trochu spamätalo a do víkendu vstúpilo na úrovni 23 000 USD, kde strávilo skoro celé dva dni.

O niekoľko hodín neskôr však medvede znovu získali kontrolu nad trhom a tvrdo tlačili BTC na juh. V dôsledku toho sa kryptomena prepadla o viac ako 1 000 USD a prepadla sa na šesťdňové minimum pod 22 000 USD.

Altcoiny počas týždňa leteli vysoko, v posledných dvoch dňoch sa zastavili, ale teraz sú v červených číslach. Ethereum patrilo k tým, ktorým sa darilo najlepšie. Počas niekoľkých dní sa dostalo z 1 000 na viac ako 1 600 USD a na tejto hodnote stálo aj včera. Teraz však 5-percentný denný pokles zrazil druhú najväčšiu kryptomenu na úroveň tesne na sever od cenovky 1 500 USD. [1]

Kryptomeny

Rodičia sa obracajú ku kryptomenám, aby ušetrili na vysokú školu

Stále väčší počet rodičov teraz využíva kryptoaktíva ako spôsob, ako sporiť na budúce vysokoškolské vzdelanie svojich detí.

Podľa správy CNBC investovalo do kryptoaktív 87 % rodičov, ktorí svojim deťom sporia na budúce vysokoškolské výdavky. Správa cituje nedávny prieskum internetového magazínu Intelligent.com, ktorého sa zúčastnilo 1 250 rodičov.

Správa uvádza množstvo spôsobov, ako môžu rodičia investovať do kryptoaktív na sporenie na vysokú školu bez toho, aby „hazardovali“ s budúcnosťou svojho dieťaťa. Správa predovšetkým radí rodičom, aby používali krypto s mierou a aby pri pridávaní digitálnych aktív do svojej sporiacej stratégie postupovali obozretne. [2a]

Dogecoin copycat skončil ako „rug pull“

Podľa bezpečnostnej firmy PeckShield, ktorá sa zaoberá blockchainom, je tento projekt „rug pull“. Podľa firmy bola cena kryptomeny pumpovaná a zhodená nasaditeľom kontraktu.

Nech už za rug pullom stál ktokoľvek, podarilo sa mu utiecť s 10 000 tokenami BNB (2 591 573 USD) a stablecoinmi binance USD (BUSD) v hodnote 2 miliónov dolárov. Aktíva sú v súčasnej dobe prevádzané na burzu Binance.

O podvodníkov, ktorí sa snažili obohatiť využitím popularity dogecoinu, nie je núdza. Dogemother, jedna z nespočetných kópií tejto mince, skončila ako honeypot scam. [2b]

Záhadná BTC peňaženka nazhromaždila 3 000 000 000 dolárov iba za tri dni

Nová BTC peňaženka nazhromaždila obrovské krypto imanie po tom, čo za necelý týždeň zhromaždila BTC v hodnote viac ako 3 miliard dolárov.

Dáta z BitInfoCharts odhaľujú, že veľrybia adresa iba za tri dni, medzi 19. a 21. júlom 2022, získala 132 877 BTC, ktoré mali v čase písania článku hodnotu približne 3 miliardy dolárov.

Peňaženka, ktorá bola vytvorená 15. júna, 19. júla vybrala 15 499 BTC v celkovej hodnote 345,9 milióna dolárov. Nasledujúci deň investor navýšil na 45 499 BTC za nákupnú cenu 1,06 miliardy dolárov. Posledný deň veľryba dostala 71 879 BTC s cenovkou 1,64 miliardy dolárov. [2c]

Banky, burzy, firmy

Tokijská univerzita bude ponúkať kurzy v metaverse

Tokijská univerzita, známa aj ako Todai, sa chystá ešte tento rok ponúknuť množstvo študijných programov, ktoré sa budú odohrávať v metaverse.

Podľa sobotnej správy miestneho spravodajského serveru The Asahi Shimbun budú kurzy ponúkané študentom od stredoškolákov až po dospelých pracujúcich.

Publikácia uviedla, že študijné programy v metaverse nebudú poskytované prostredníctvom vlastnej špecializovanej fakulty, ktorá ponúka tituly, ale budú fungovať v rámci fakulty inžinierstva Todai a absolventov škôl súvisiacich s inžinierstvom. Študenti, ktorí kurzy dokončia, dostanú certifikáty. [3a]

Japonská banka SMBC plánuje rozvoj podnikania v oblasti NFT

Finančná skupina Sumitomo Mitsui (SMBC Group), ktorá prevádzkuje jednu z najväčších japonských bánk, v piatok oznámila, že bude spolupracovať s blockchainovým startupom HashPort na vývoji projektov non-fungible token (NFT) a Webu 3.0.

SMBC a HashPort podľa piatkového vyhlásenia plánujú zriadiť takzvané laboratórium pre podnikanie s tokenmi, ktorého cieľom je experimentovať v oblasti podnikania s tokenmi, ako sú NFT.

V marci sa Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), najväčšia japonská banka, spojila s Animoca Brands, aby „podporila rozvoj trhu s NFT“. Nie vždy však išlo o hladký priebeh. Vo februári MUFG oznámila, že kvôli pomalým ziskom uzavrie svoj podnik zaoberajúci sa blockchainovými platbami. V novembri vydalo priemyselné fórum zložené z niektorých popredných japonských bánk white paper, ktorý mala preskúmať možnosť novej kryptomeny podporovanej bankovými vkladmi. [3b]

CBDC, Regulácia

Kalifornia zrušila zákaz politických darov v kryptomenách

Kalifornský úrad pre dohľad nad financovaním politických kampaní vo štvrtok schválil opatrenia, ktoré štátnym a miestnym úradom opäť umožňuje získavať finančné prostriedky pomocou kryptomien.

Hlasovanie štátnej komisie pre spravodlivú politickú prax (FPPC) o „nariadení 18421.2 Cryptocurrency Contributions“, ktoré bolo predložené minulý mesiac, ruší takmer štvorročný zákaz zavedený počas predchádzajúceho medvedieho trhu s kryptomenami v novembri 2018.

Nesúvisiaci finančný limit na to, koľko môže kampaň dostať príspevkov, zostáva v platnosti pre Kaliforniu, ktorá sa teraz pripája k ďalším 12 štátom a okresu Kolumbie, ktoré schvaľujú krypto-dary.

Predchádzajúca regulácia odopierala účastníkom politických kampaní právo získavať alebo prijímať finančné prostriedky prostredníctvom kryptomien. Toto rozhodnutie bolo medzitým zrušené a kandidujúce subjekty teraz môžu prijímať finančné prostriedky v tejto triede aktív za predpokladu, že ich okamžite prevedú na fiat. [4a]

Related Posts

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Objem obchodů s nezaměnitelnými tokeny za 2. čtvrtletí klesl o 40 %

Navzdory mimořádně úspěšnému začátku roku pro nezaměnitelné tokeny nevypadá...