Stále více miliardářů se obrací k Bitcoinu z obav vůči inflaci fiat měn

Share This Post

Dříve anti-krypto investoři se stále více obracejí k Bitcoinu jako na ochranu proti obavám z inflace fiat měny. Jedním z příkladů je miliardář narozený v Maďarsku Thomas Peterffy. Ten ve zprávě agentury Bloomberg z 1. ledna uvedl, že by bylo rozumné mít 2 – 3 % portfolia v krypto aktivech pro případ, že by fiat selhal.

Peterffyho firma Interactive Brokers Group Inc. oznámila, že v polovině roku 2020 nabídne svým klientům obchodování s kryptoměnami po zvýšené poptávce po této třídě aktiv. Společnost v současnosti nabízí Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash, ale tento měsíc rozšíří tento výběr o dalších 5-10 coinů.

Peterffy, který sám vlastní nezveřejněné množství kryptoměn, řekl, že je možné, že digitální aktiva by mohla dosáhnout mimořádných výnosů. I když některé by podle Bloombergu mohly jít i na nulu.

Začátkem prosince miliardář předpověděl, že Bitcoin se může vyšplhat až na 100.000 dolarů, než trhy začnou ustupovat.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Přečti si také: Kryptoskeptická americká senátorka zkritizovala kryptoměny – komunita jí okamžitě řekla své!

O Bitcoin je stále větší zájem

Zakladatel Bridgewater Associates Ray Dalio je dalším renomovaným miliardářem, který loni odhalil, že jeho portfolio obsahuje Bitcoin a Ethereum. Toto odhalení přišlo jen pár měsíců poté, co zpochybnil vlastnosti kryptoměn jako uchovatele hodnoty.

Nyní tento postoj změnil a na investice do krypto aktiv se dívá jako na „alternativní peníze“ ve světě, kde „hotovost je odpad“, přičemž inflace narušuje kupní sílu.

Koncem prosince Dalio poznamenal, že byl ohromen tím, jak kryptomeny vydržely, a uvedl: „Hotovost, kterou většina investorů považuje za nejbezpečnější investici, je podle mě nejhorší investice.“

Minulý rok koupil Bitcoin i miliardář a manažer hedžového fondu Paul Tudor Jones, který tento krok označil za zabezpečení proti inflaci.

Stimulační balíčky vyvolané pandemií způsobily celosvětové ekonomické otřesy, jejichž důsledky mohou přetrvávat desetiletí. Ve Spojených státech je inflace na úrovni 6,8 %, což je nejvýše za čtyři desetiletí. To vedlo k prudkému nárůstu indexu spotřebitelských cen (CPI), neboť náklady na denní zboží se nadále zvyšují.

Miliardáři se již stále více obracejí na krypto aktiva. Pokud bude tento trend pokračovat, v roce 2022 by se do jejich řad mohlo přidat ještě více bohatých investorů.

Mohlo by tě zajímat: Burza Binance finalizuje významný krok v úsilí o globální přijetí kryptoměn

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....