Stále více miliardářů se obrací k Bitcoinu z obav vůči inflaci fiat měn

Share This Post

Dříve anti-krypto investoři se stále více obracejí k Bitcoinu jako na ochranu proti obavám z inflace fiat měny. Jedním z příkladů je miliardář narozený v Maďarsku Thomas Peterffy. Ten ve zprávě agentury Bloomberg z 1. ledna uvedl, že by bylo rozumné mít 2 – 3 % portfolia v krypto aktivech pro případ, že by fiat selhal.

Peterffyho firma Interactive Brokers Group Inc. oznámila, že v polovině roku 2020 nabídne svým klientům obchodování s kryptoměnami po zvýšené poptávce po této třídě aktiv. Společnost v současnosti nabízí Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash, ale tento měsíc rozšíří tento výběr o dalších 5-10 coinů.

Peterffy, který sám vlastní nezveřejněné množství kryptoměn, řekl, že je možné, že digitální aktiva by mohla dosáhnout mimořádných výnosů. I když některé by podle Bloombergu mohly jít i na nulu.

Začátkem prosince miliardář předpověděl, že Bitcoin se může vyšplhat až na 100.000 dolarů, než trhy začnou ustupovat.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Přečti si také: Kryptoskeptická americká senátorka zkritizovala kryptoměny – komunita jí okamžitě řekla své!

O Bitcoin je stále větší zájem

Zakladatel Bridgewater Associates Ray Dalio je dalším renomovaným miliardářem, který loni odhalil, že jeho portfolio obsahuje Bitcoin a Ethereum. Toto odhalení přišlo jen pár měsíců poté, co zpochybnil vlastnosti kryptoměn jako uchovatele hodnoty.

Nyní tento postoj změnil a na investice do krypto aktiv se dívá jako na „alternativní peníze“ ve světě, kde „hotovost je odpad“, přičemž inflace narušuje kupní sílu.

Koncem prosince Dalio poznamenal, že byl ohromen tím, jak kryptomeny vydržely, a uvedl: „Hotovost, kterou většina investorů považuje za nejbezpečnější investici, je podle mě nejhorší investice.“

Minulý rok koupil Bitcoin i miliardář a manažer hedžového fondu Paul Tudor Jones, který tento krok označil za zabezpečení proti inflaci.

Stimulační balíčky vyvolané pandemií způsobily celosvětové ekonomické otřesy, jejichž důsledky mohou přetrvávat desetiletí. Ve Spojených státech je inflace na úrovni 6,8 %, což je nejvýše za čtyři desetiletí. To vedlo k prudkému nárůstu indexu spotřebitelských cen (CPI), neboť náklady na denní zboží se nadále zvyšují.

Miliardáři se již stále více obracejí na krypto aktiva. Pokud bude tento trend pokračovat, v roce 2022 by se do jejich řad mohlo přidat ještě více bohatých investorů.

Mohlo by tě zajímat: Burza Binance finalizuje významný krok v úsilí o globální přijetí kryptoměn

Related Posts

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...

Peněženky s USDC stablecoiny vzrostly v roce 2023 o 59 %

Počet peněženek obsahujících minci USDC v hodnotě alespoň 10...