Nedávno publikovaná americká studie ukazuje, že experiment s přijetím Bitcoinu v El Salvádoru jako oficiální měny vedle amerického dolaru není tak úspěšný, jak se očekávalo.
Mohlo by tě zajímat: Přichází významná novinka projektu Shiba Inu – spalování SHIB jako pasivní příjem
Neúspěšná adopce Bticoinu v El Salvádoru
Podle nedávné studie, která byla provedena Národním úřadem pro ekonomický výzkum (NBER), vydala zprávu o tom, jak se adopce bitcoinů v El Salvádoru zatím vůbec nerozběhla.
Podle zprávy se více než 60 % respondentů ihned zbavilo vládní peněženky Chivo poté, co získali bezplatný bonus ve výši 30 USD. Až 89 % občanů El Salvádoru nikdy nedostalo slíbené převody v této peněžence. Pouze 3 % dotázaných je opravdu dostalo, a to v bitcoinu. Neuvěřitelných 95 % dotázaných nikdy ani nezaplatilo daně z BTC.
60 % občanů si Chivo vůbec nestáhlo, a to navzdory tomu, že většina z nich má přístup k chytrému telefonu s internetem. Většina z uvedených 60 % respondentů nikdy nepoužila bankomaty Chivo, které byly nainstalovány ve více městech po celé zemi. Používání hotovosti včetně debetních a kreditních karet zůstalo po stažení kryptopeněženky Chivo pro velkou většinu uživatelů prakticky nezměněno.
80 % společností v El Salvádoru stále nezačalo akceptovat kryptoměnu navzdory skutečnosti, že zákon o bitcoinu, který předložil prezident a následně schválil parlament, vyžaduje jeho povinné přijetí. 71 % firem, které i když nahlásily transakce s bitcoiny, je nakonec převedlo na americké dolary a jen 12 % z nich se rozhodlo uložit své mince do kryptopeněženky.
Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ješte účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.
Zemi momentálně trápí jiné problémy
Připomínáme, že El Salvádor oficiálně přijal bitcoin jako zákonné platidlo v září loňského roku s velkými očekáváními. Od té doby ho nenásledovala ještě ani jedna země. Avšak můžeme už vidět, jak se sousední latinskoamerické země pomaloučku připravují k adopci kryptoměn, ať už na státní úrovni nebo minimálně v komerční sféře.
Prezident Nayib Bukele běžně tweetoval o svých „bitcoinových obchodech“, kdy dokoupil propad a podobně. Nyní má však El Salvádor jiné komplikace, proto prezident poslední dobu o kryptoměnách nic neříká. V zemi mají totiž problémy s místními gangy, které trápí zemi už dlouhá léta. El Salvádor prodloužil výjimečný stav zavedený v březnu pro boj proti násilí. Bukele byl také vynucen zrušit svou účast na konferenci Bitcoin 2022 v Miami začátkem tohoto měsíce.
Přečti si také: Rusko je krok od legalizace kryptoměn – Federální daňová služba navrhla povolit společnostem platby v kryptoměnách!