Tato studie ukazuje, že „experiment“ s Bitcoinem v El Salvádoru (zatím) nenaplňuje očekávání!

Share This Post

Nedávno publikovaná americká studie ukazuje, že experiment s přijetím Bitcoinu v El Salvádoru jako oficiální měny vedle amerického dolaru není tak úspěšný, jak se očekávalo.

Mohlo by tě zajímat: Přichází významná novinka projektu Shiba Inu – spalování SHIB jako pasivní příjem

Neúspěšná adopce Bticoinu v El Salvádoru

Podle nedávné studie, která byla provedena Národním úřadem pro ekonomický výzkum (NBER), vydala zprávu o tom, jak se adopce bitcoinů v El Salvádoru zatím vůbec nerozběhla.

Podle zprávy se více než 60 % respondentů ihned zbavilo vládní peněženky Chivo poté, co získali bezplatný bonus ve výši 30 USD. Až 89 % občanů El Salvádoru nikdy nedostalo slíbené převody v této peněžence. Pouze 3 % dotázaných je opravdu dostalo, a to v bitcoinuNeuvěřitelných 95 % dotázaných nikdy ani nezaplatilo daně z BTC.

60 % občanů si Chivo vůbec nestáhlo, a to navzdory tomu, že většina z nich má přístup k chytrému telefonu s internetem. Většina z uvedených 60 % respondentů nikdy nepoužila bankomaty Chivo, které byly nainstalovány ve více městech po celé zemi. Používání hotovosti včetně debetních a kreditních karet zůstalo po stažení kryptopeněženky Chivo pro velkou většinu uživatelů prakticky nezměněno.

80 % společností v El Salvádoru stále nezačalo akceptovat kryptoměnu navzdory skutečnosti, že zákon o bitcoinu, který předložil prezident a následně schválil parlament, vyžaduje jeho povinné přijetí. 71 % firem, které i když nahlásily transakce s bitcoiny, je nakonec převedlo na americké dolary a jen 12 % z nich se rozhodlo uložit své mince do kryptopeněženky.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ješte účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Zemi momentálně trápí jiné problémy

Připomínáme, že El Salvádor oficiálně přijal bitcoin jako zákonné platidlo v září loňského roku s velkými očekáváními. Od té doby ho nenásledovala ještě ani jedna země. Avšak můžeme už vidět, jak se sousední latinskoamerické země pomaloučku připravují k adopci kryptoměn, ať už na státní úrovni nebo minimálně v komerční sféře.

Prezident Nayib Bukele běžně tweetoval o svých „bitcoinových obchodech“, kdy dokoupil propad a podobně. Nyní má však El Salvádor jiné komplikace, proto prezident poslední dobu o kryptoměnách nic neříká. V zemi mají totiž problémy s místními gangy, které trápí zemi už dlouhá léta. El Salvádor prodloužil výjimečný stav zavedený v březnu pro boj proti násilí. Bukele byl také vynucen zrušit svou účast na konferenci Bitcoin 2022 v Miami začátkem tohoto měsíce.

Přečti si také: Rusko je krok od legalizace kryptoměn – Federální daňová služba navrhla povolit společnostem platby v kryptoměnách!

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...