Technická analýza 18.02.2022 – Změna trendu na dosah ruky aneb medvědi opět při chuti?

Share This Post

Tak konečně tady máme konec pracovního týdne a zatím vše funguje dle předchozích očekávání. Bohužel po proražení supportu to začíná vypadat, že větší převahu mají přece jen medvědi. Ve středu 16.02.2022, když se Bitcoin obchodoval za cenu 43 400 $, jsem upozornil na možné oslabení až k lokálnímu supportu. Zde existovala možnost odrazu a další pohyb by měl namířeno k úrovním okolo 46 000 $, ale to se nestalo. 
Podívejte se na předchozí analýzu zde.
Jak se nám při pátku změnil sentiment trhu?

Kvartál……………………………. UPtrend

Monthly……………………….…..Velmi dobře etablovaný UPtrend

Weekly ………………………..…..weekly trend se změní na Downtrend

Daily……………………………. Downtrend

Na weekly grafu započala poslední fáze rotace trendu, která se dokončí, pokud weekly zavře slabě pod svým open 42 078 $. Momentálně výpočet trendu ukazuje hodnotu -1, což znamená, že downtrend je již potvrzený. Zatím je však předčasné mluvit o zcela dokončené fázi rotace trendu, neboť zatím není weekly uzavřena. Teprve až weekly zavře současnou svíci a následující týden nebude tuto negaci rozporovat, tak budeme mluvit o dokončené změně trendu.

Bitcoin weekly (Bitstamp)

Obchodní aktivita posledních dnů vytvořila na weekly grafu dvě swingová low, na která se dá zakreslit testovací vzestupná trendline (černá + tyrkys). První swing leží na úrovni 31 776 $ a vznikl ve 29. týdnu, 21. července 2021. Druhý swing leží na úrovni 36 293 $ a je mnohem mladší, zformoval se ve 3. týdnu letošního roku. Aktuálně se nacházíme v 7. týdnu roku 2022, takže vidíte, že druhý swing low se vytvořil nedávno.

Je to nějak důležité pro další vývoj?

Ano, jistě, retest trendline nám může ukázat, jak se bude cena Bitcoinu formovat těsně před koncem měsíce. V předchozích analýzách jsem napsal, že očekávám close monthly svíce někde okolo hodnoty 44 000 – 44 500 $. Nicméně jsem také předpokládal, že close pod touto úrovní bude znamenat další pohyb jižním směrem. Z posledního vývoje ceny BTC je zřejmé, že korekční fáze zdaleka neskončila, a proto případné close monthly je pouze vylepšením prodejních pozic. Zatím je monthly stále bullish, ale aktivita kupců není příliš vysoká a udržuje měsíční zisky okolo 3 %.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Aktivita na H4 je bohužel také červená

Lokální support na time frame H4 byl bohužel proražený a momentálně není vidět snaha tuto negativní náladu zvrátit. Nepomohla ani podpora dynamického supportu v podobě klouzavého průměru SMMA100.

Bitcoin H4 (Bitstamp)

Cenová hladina 38 946 $ ukrývá na weekly HG (hidden gap), takže možná uvidíme ještě přetrvávající tlak prodejců až k této hodnotě HG. Ted budu čistě spekulovat a řeknu, že si myslím, že dojde k uzavření Gap úrovně a cena zde otočí. Nedojde tak na retest viditelné vzestupné trendline a následně uvidíme obrat a možná také silný růst k hladině 44 000 $. Pásmo okolo HG je pro kupce zajímavé také proto, že o 455 $ níže, přesně na hodnotě 38 491 $, se nachází open monthly svíce. Zde tedy skutečně může přijít silná nákupní aktivita, tuto oblast si rozhodně vyznačte do grafu zelenou barvou.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...