Analýza akcií společnosti Amazon – Velké zavrávorání a následné oživení trhu

Share This Post

Amazon je jednou z nejznámejších a nejstarších technologických firem, které můžete znát tzv. „Dotcom společnosti“ a za poslednich dvacet let se z těchto v garáži založených firem staly v rámci globálního trhu giganti. Takže určitě nebude na škodu se podívat na zoubek i právě Amazonu, jenž je i součástí technologického indexu NASDAQ. Pojďme se už tedy podívat na graf.

Aktuální situace na 1D TF akcií Amazon

Analýza amazon

Rostoucí kanál

Jak je vidno z grafu, tak kurz akcií Amazonu se držel od října minulého roku ve vyznačeném rostoucím kanálu, který praskl až na konci minulého roku, konkrétně v závěru října. Od začátku do konce tohoto kanálu udělaly akcie Amazonu zhodnocení přiobližně 100 %. Za 11 měsíců je 100 % zhodnocení kapitálu velmi krásné.

ATH se vytvořilo na ceně 2050,5 USD/akcie. Poté se už ale trhu nepodařilo tuto hranici pokořit a došlo k oslabení a následně k dorazu od této hladiny. Od té doby trh tři měsíce v kuse klesal. A pokles to byl významný. Od svého ATH trh klesl cca o 37 % své hodnoty.

Takové šílené propady zpravidla znamenají, že je na trzích nějaký problém a další zastávka je už krize. No, ale teď to tak úplně nevypadá, protože soudruzi ve FEDu rozhodli, že se úrokové sazby zvyšovat nebudou a to je pro trhy to nejpodstatnější.

Odraz od supportu

Kurz se při cestě dolů vyvíjel ve vyznačeném flagu a následně využil supportu, který byl okolo 1 300 USD/akcie. Tato oblast posloužila jako odrazový můstek a z velké části se původní ztráty už smazaly. Trh už ale delší dobu hapruje pod vyznačenou rezistencí, která je okolo 1 760 USD/akcie.

Může to být známka toho, že se trh připravuje na proražení tohoto pásma. Nasvědčuje tomi i zaznačený pattern. Je to malý rostoucí trojuhelník, což znamená, že býci vítězí nad mevědama. Tedy, nákupní tlak je silnější než prodejní. Je tedy ze 70 % pravděpodobnost, že se u patternu prorazí jeho horní hrana a tím zároveň i zaznačená rezistence.

Pokud se povede trhu prorazit tuhle rezistenci, tak největší překážka bude následovat u svého ATH. Jakmile se trhu povede dostat skrz, tak mu nebrání nic v další cestě nahoru.

Pořád ty objemy

Zmiňuji to už tolikrát, že to je i možná otravné, ale opakování je matka moudrosti. Do grafu jsem vložil šipky, které ukazují vývoj objemů v čase. Během toho růstu se objemy neustále snižovali, takže bylo otázkou času, kdy dojde k většímu výplachu. Cena byla už prostě vysoká a z toho vyplývá, že kupců bylo méně a méně.

Při propadech se objemy zase naopak zvyšovaly, což je samo o sobě velmi bearish a potvrzovalo to samotný pohyb dolů. Jakmile se trh odrazil od zmiňovaného supportu, tak obejmy při cestě kurzu nahoru zase spíše klesají, což je velmi negativní signál. Ale je to tatéž známka toho, že jsme nějakou dobu v patternu a trh tedy čeká na průraz jakýmkoliv směrem. Uvidíme tedy, jak budou objemy po průrazu vypadat.

Co ukazují indikátory?

Na indikátoru RSI se nám vytvořil pattern, který bude s nějvětší pravděpodobnosti taktéž rostoucí trojuhelník. Jeho horní hranu trh respektuje už půl roku a právě teď jsou i hodnoty RSI u ní. Spolu s cenovou reztistencí tvoří jednu velkou rezistenci, kterou je třeba prorazit, aby mohl následovat další růst. Případně supportem je na indikátoru RSI spodní hrana trojuhelníka. Pokud by tato hrana praskla, tak by s největší pravděpodobností nastal větší propad ceny.

MACD jde už nějakou dobu jen do strany, ale zdá se, že pomalu nabíra pozitivní momentu. Co se týče Stochastic RSI, tak se jeho hodnoty blíží do překoupených hodnot.

Závěr

Když to srovnám s grafem Applu, tak je tu vidět dramatickej rozdíl. Trh s Amazonem zažil sice velkej propad, ale zdá se, že trh si s tím nakonec poradí a bude atakovat svoje ATH, které se vytvořilo na konci října minulého roku. Mně se nelíbí ty klesající objemy, ale pokud bude nákupní tlak stále větší než ten prodejní, tak na tom tolik nezáleží. Bude zajimáve sledovat, zda se tedy trhu podaří vytvořit nové ATH. Nebo se vytvoří double top, což je reverzní pattern, který by byl předzvěst obratu trendu.

Co číst dále?

Analýza komodity Stříbro – Větší propad ceny po delším růstu

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...