14.10.18 Technická analýza S&P 500 – volby do kongresu rozhodnou?

Share This Post

Určitě vám neuniklo, že za posledních pár dní jsou v popředí zájmu světové akciové indexy, které popadaly jako hrušky. V souvislosti s měnovými válkami a neustálou hrozbou nových cel, na mezinárodních trzích roste nervozita. Odborníci už i vážně mluví o tom, že hrozí další krize. Proto je velmi moudré být v obraze, co se vlastně na těch nejrelevantnějších indexech děje. Pojďme si tedy zanalyzovat americký index S&P 500.

Aktuální situace na 1D TF

V grafu máme index na 1D TF. Všimněte si prvního vrcholu (LH) z 26. ledna. a poté propad, který trval až do 9. února, kde se odrazil od silného supportu a na indikátoru RSI se vytvořilo dvojité dno. Následně se vývoj kurzu odehrával v růstovém kanálu, 2. dubna se na grafu  vytvořilo dvojité dno a růst pokračoval dál. Indexu se podařilo pokořit hranici předchozího vrcholu (žlutá čárkovaná čára) i s následným pullbackem, který tuto hranici potvrdil jako support. Pak následoval růst. Indikátor OBV byl taktéž v souladu s rostoucím kurzem.

Všimněte si ale, že s rostoucím kurzem nerostou objemy. Ty, naopak klesají, což je velký problém. Každý pohyb totiž musí být potvrzený i většími objemy, jinak je to známka distribuce ze strany velkých investorů. Navíc, na indikátoru RSI je vidět u vrcholů z 29. srpna a 20. září medvědí divergence, které jasně předznamenaly tento prudký pád. Divergenci bylo možné zpozorovat i na Stochastic RSI. RSI mělo růstový koridor, z kterého se křivka „vylila“ až do velmi extrémních přeprodaných hodnot 17. Zde taktéž došlo k odrazu a nyní můžeme vidět tvořící se Hammer svíčku, která by mohla dočasně znamenat otočku – pokud se tak uzavře. Pro otočku nám i hraje Stochastic RSI.

Dá se očekávat, že kurz se v následujícíh měsících dostane do silného supportu (HIGH DEMAND), kde se se rozhodne, zda tento velmi dlouhý bull run bude pokračovat, či se překlopí do medvědího trendu, s čímž by nastala recese globální ekonomiky, nebo v horší variantě by se to přelilo do krize. Na trzích panuje velký neklid a v nejbližší době bude nejspíš reagovat na volby do kongresu USA. Vnitřní politika ve Spojených státech je velmi napjatá, což berou velcí hráči v potaz. Uvidíme tedy, jak trhy na tuto událost zareagují.

Related Posts

AI vládne světu od roku 2024, ale důvěra stále chybí

Umělá inteligence se od roku 2024 stala klíčovým tématem....

Staking ETF Etherea bude mít bez několikaměsíčního růstu jen malý dopad

Schválení stakingu pro spotové Ether ETF ve Spojených státech...

Prodejci Bitcoinu čekají v zóně 88 000–90 000 USD — dochází rally dech?

Bitcoin (BTC) se tento týden přiblížil hranici 88 000...

Dejte si pozor na TradingView – je to trojan, který krade kryptoměny

Společnost Malwarebytes, specializující se na kybernetickou bezpečnost, varovala před...

Volatilita bitcoinu dosáhla 3,6 % v důsledku zvýšené nejistoty na trhu

Bitcoin dosáhl 19. března volatility 3,6 %, což je...