TOP 3 kryptoměny pro staking – Vyspělé, kvalitní projekty, velká komunita a vysoké odměny

zdroj:kryptomagazin.sk

Velikonoční akce! VIP, Signály a Kurzy, vše se slevou 50 %. 

  • Trading11 VIP  – základní analýzy, týdenní streamy a postřehy ze světa kryptoměn
  • Trading11 Signály  – přístup do VIP, k tomu více streamů, LIVE chat na Discordu a hlavně signály na nákup a prodej (nejen) kryptoměn

Způsobů jak rozmnožit své kryptoměny je hned několik. První možností je klasický trading, neboli česky – obchodování. To se však začátečníkům jistě nedoporučuje. Další možností je nový trend farmingu kryptoměn, který však také vyžaduje nějaké specifické znalosti. Co je tedy vhodné pro začátečníky? Jednoznačně staking. V článku se podíváme na podle mého názoru TOP 3 kvalitní krypotměny, které mají obrovský potenciál a jejich stakovaním si můžete bez rizika a zdarma přivydělat slušné procenta navíc. Pojďme na to!

Jak funguje staking

Jelikož je tento článek určen primárně začátečníkům, ve zkratce si vysvětlíme, co je to staking. Ti zkušenější mohou tuto pasáž přeskočit. Staking je činnost, při které uživatel uzamkne nebo drží své prostředky v krypto peněžence / burze, aby se podílel na fungování provozu daného blockchainu založeného na Proof-of-Stake (PoS). Je to podobné jako při těžbě kryptoměn v tom smyslu, že pomáháte síti dosáhnout konsensu a zároveň síť odměňuje zúčastněné uživatele. Akorát u algoritmu PoW těžba probíhá “grafikami”, zatímco při PoS se používá staking,  což zvládnou i ti největší začátečníci.

1. Elrond (EGLD)

Kryptoměna Elrond (EGLD) je z mého pohledu nejlepší kryptoměna na staking. Je tomu tak z důvodu, že v brzké době (počátkem dubna) tato kryptoměna spouští svou “Phase 3”, kde budete moci stakovat EGLD za ohromných 20-25 % procent ročně! To v praxi znamená, že pokud na rok uzamknete svých 4-5 EGLD tokenů, tak získáte 1 celý EGLD zdarma. Odměny jsou vypláceny týdně.

Nově jsme pro tuto kryptoměnu založili na Facebooku komunitní stránku. Pokud patříte mezi její fanoušky, případně máte nějaké dotazy nebo hledáte různé informace, určitě se přidejte.

Je důležité zmínit, že tento projekt má obrovský potenciál do budoucna a je tedy vhodnou investicí. Díky stakingu si tak budete moci bez rizika a zdarma nahromadit ještě více EGLD. Aktuálně jsme v “Phase 2”, kdy je na staking potřebných 10 EGLD. S příchodem “Phase 3” však minimum klesne na 1 EGLD a budete moci stakovat buď v Elrond Wallet nebo přímo v unikátní peněžence Maiar Wallet.

O Maiar Wallet jsme vám napsali podrobnou recenzi i návod, můžete si ji prohlédnout zde:

Maiar Wallet – Unikátní krypto peněženka, která vám umožní převody přes telefonní číslo! (+ BONUS 10 USD v případě nákupu EGLD přes peněženku) 

2. Algorand (ALGO)

Algorand je kryptoměna s menší tržní kapitalizací, pohybující se kolem prvních 50 největších kryptoměn. Podobně jako Elrond, i Algorand má do budoucna velký potenciál a je vhodný jako investice. Bližší informace o této kryptoměně jsem psal v článku níže. Pokud vás ALGO zajímá, určitě si o něm přečtěte více.

Tyto 2 kryptoměny mají obrovský potenciál v 2021 – Mohou stoupnout o stovky procent!

Algorand lze stakovat na více místech. Nejvhodnější pro nováčky je Binance, ale pokud nechcete držet své kryptoměny na burze, můžete ALGO stakovat i na peněžence Exodus.

Stakovaním ALGO na Binance získate ročně 10 až 20 %. Zde funguje locked staking, kdy si vyberete různé časové periody, na které zamknete své ALGO a denně získáváte odměny. Čím déle je máte zamčené, tím vyšší je APY. V případě porušení tohoto časového zámku se vám všechny odměny smažou. Staking ALGO na peněžence Exodus se pohybuje mezi 5-10 %. Podrobný návod na staking ALGO na Exodus najdete v tomto návodu.

3. Polkadot (DOT)

Tato kryptoměna v roce 2021 zazářila naplno a aktuálně je v celkové kapitalizaci na 6. místě. Také se jedná o projekt s velkým potenciálem do budoucna s dobrým technologickým zázemím a silným týmem vývojářů.

Pokud chcete stakovat DOT, v tomto případě je pro začátečníky nejjednodušší opět využít možnosti, které nabízí Binance. Systém stakingu na Binance je stejný jako jsem vysvětlil výše při ALGO. Roční zhodnocení (APY) kryptoměny DOT na Binance je také mezi 10-20 %, což je poměrně slušné.

Pro náročnější uživatele je zde možnost stakovat DOT přímo na webu Polkadotu. Postup je však podstatně náročnější než Binance staking provedený pár kliknutími. V případě zájmu si můžete prohlédnout tento návod a postupovat podle něj.

Pokud vás zaujala kryptoměna Polkadot a její obrovský potenciál, můžete si prohlédnout článek níže o kryptoměně, která má také obrovský potenciál díky technologickému řešení + je nepřímo navázána na Polkadot!

Tato kryptoměna je skrytý poklad a mělo by ji obsahovat každé krypto portfolio!

Shrnutí

Staking je vhodná volba pro lidi, kteří si chtějí bez rizika přivydělat nějaké kryptoměny navíc. Důležité je však poznamenat a zdůraznit, že staking na burze není 100 % bezpečný, a to ani držení kryptoměn na burzách. V případě hacknutí burzy mohou být vaše prostředky odcizeny a je jen na vás, zda toto riziko podstoupíte. Bezpečnost burz však šla nahoru, ale vždy tam zůstane drobné riziko, se kterým je třeba počítat.

Podobný princip jako staking má i lending, který funguje v podstatě na principu banky – vy nějaké společnosti propůjčíte kryptoměny, která je pak následně půjčuje zákazníkům a vy dostanete nějaké úroky jako odměnu. Většinou je to 5-15 %. Takové služby poskytuje i appka Celsius Wallet, o které si můžete přečíst níže.

Celsius Wallet: Získávejte odměny za držení BTC, ETH, USDT a mnoha jiných bez rizika (+ BONUS 70 USD)

Neriskujte, přenechte obchodování robotům

Kryptoměny EGLD, ALGO i DOT dáváme obchodovat i robotům a přinášejí slušné zisky. Více informací naleznete na této telegram skupině ohledně robotů.

Pokud si netroufáte na obchodování, máte k dispozici alternativu v podobě automatických trading botů, kteří obchodují za vás. Jen si jednoduše nastavíte v šabloně hodnoty a hotovo – odteď už všechno za vás provádí bot a vy jen sledujete zisky. Připravili jsme pro vás 2 články, ve kterých se dozvíte jakou investiční strategii využívá robot, jak si takového robota můžete nastavit a také uvidíte i jejich reálnou statistiku, abyste měli lepší přehled.

První článek: Úspěšná investiční strategie DCA – nechte roboty obchodovat za vás!

Druhý článek: RECENZE + NÁVOD – Podívejte se, jak jednoduše nastavit trading bota + statistika zisků

BONUS: Stálý profit bez ohledu na cenu? Při nastavení SHORT + LONG robota na jednom páru ano!