TOP 4 články za minulý týždeň

Share This Post

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše články po jednom, skúste naše týždenné zhrnutie. Všetko dôležité, čo sa v ten týždeň udialo, nájdete tu prehľadne na jednom mieste. Každý nadpis je možné rozkliknúť a prejsť tak na celý článok.

V roku 2023 začal býčí trh s kryptomenami, naznačuje to týchto 5 údajov

Rastúci optimizmus ohľadne schválenia spotového Bitcoin ETF, nadchádzajúci halving a pozitívna nálada na trhu naznačujú, že v roku 2023 začal býčí trh s kryptomenami.

Kým rok 2023 začal s malou nádejou na oživenie kryptotrhu, udalosti tohto roku prekvapili väčšinu účastníkov trhu. Ceny Bitcoinu, Etherea, Solana a mnohých ďalších altcoinov prudko vzrástli. Zdá sa, že obdobie vysokej volatility na trhu s kryptomenami naberá na obrátkach a v roku 2024 sa očakáva býčí rast.

Solana predbehla Ethereum v počte záujemcov o vyhľadávanie na Google

Solana zaznamenala väčší záujem o vyhľadávanie v krajinách ako Španielsko a Filipíny, zatiaľ čo Ethereum bolo na vrchole v Indonézii, na Taiwane a v Maroku. V roku 2023 vyhľadávanie termínu „Solana” na Googli prvýkrát prekonalo „Ethereum”. Obchodníci sa začali zaujímať o pohyby v jeho ekosystéme.

Kým Ethereum malo v priebehu roka v záujme o vyhľadávanie oproti Solane veľký náskok, od 17. do 23. decembra sa tieto dáta však zmenili. Solana mala skóre záujmu o vyhľadávanie 56 oproti 50 u Etherea. Podľa údajov Google Trends má vyhľadávací výraz Solana v období od 24. do 30. decembra získať 100 bodov v záujme o vyhľadávanie. Google Trends uvádza, že hodnota 100 znamená „vrchol popularity tohto termínu.”

Vitalik Buterin aktualizoval plán vývoja Etherea na rok 2024

Ethereum v septembri 2022 prešlo významnou zmenou vďaka prechodu z Proof-of-work (PoW) na Proof-of-stake (PoS). Výrazne tým obmedzili energiu potrebnú na fungovanie blockchainu. Proces vývoja však tým neskončil. Roadmapa sa dlhodobo sústredí na šesť hlavných cieľov.

Asi nemá cenu ich prekladať, tak si ich dovolím vypísať v angličtine. Je to Merge, Surge, Scourge, Verge, Purge a Splurge. Každý z nich má svoju roadmapu, podľa ktorej sa postupuje. Cieľom Merge je mať ideálny, jednoduchý a decentralizovaný systém PoS. Práca na ňom však neskončila samotným prechodom.

Aj tento systém má mnoho slabín a vývojári sú presvedčení, že riešením by mohla byť finalita jedného slotu (Single Slot Finality, SSF). Tá zaistí, že zmeny bloku blockchainu je možné vrátiť iba za cenu spálenia minimálne 33 % stakovaného etherea.

Halving BTC v roku 2024 – ako to vidia ťažiari?

V tomto roku dôjde na Bitcoine (BTC) k udalosti zvanej halving (polenie). Odmena ťažiarov sa tak zníži na polovicu. Čo to bude pre ich biznis znamenať? K tomu, aby zostali ziskoví a prevádzkyschopní, skloňujú popredné ťažobné firmy najmä jedno slovo. Tým slovom je efektivita.

Protokol bitcoinu je nastavený spôsobom, ktorý znižuje množstvo BTC, ktoré ťažiari dostávajú za pridanie nového bloku do reťazca. K poleniu odmien za ťažbu dochádza každých 210 000 blokov a vzhľadom na to, že blok je do reťazca pridávaný každých desať minút, dochádza k poleniu zhruba raz za štyri roky.

Budúci halving, štvrtý takýto prípad, zníži odmenu za ťažbu bitcoinov z 6,25 BTC na 3,125 BTC a dôjde k nemu tento rok na jar. Predchádzajúce polenie prebehlo v rokoch 2012, 2016 a 2020.

rýchla zmena 2

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...