TOP 4 důvody, proč cena XRP opět dosáhne 1 $

Share This Post

Cena XRP ukazuje býčí pohled z technického hlediska, což naznačuje opětovnou návštěvu hladiny 1 USD. Cena XRP je od 28. března v klesajícím trendu, a tento pohyb ještě zhoršil pád ceny BTC. Token ale znovu nastartoval svůj vzestupný trend.

Na denním grafu vidíme, že cena pokračuje v dlouhodobém descending trianglu. Hladina rezistence a supportu se však pomalu, ale jistě přibližuje k sobě, a tak v blízké budoucnosti můžeme očekávat ukončení této struktury. Pravděpodobně dojde k uzavření do dvou měsíců. Na konci této struktury cena zformovala potenciální 123 bottom formation reverzní pattern.

Jak na druhé straně vidíme, cena již jednou selhala při pokusu překonat bod 2 a vznikl z toho dvojitý vrchol na rezistenci 0,91 $. Právě tato horizontální úroveň je klíčová, pokud chceme potvrzení rostoucího trendu. Dlouhodobý target zatím sledujeme na hladině 1,10 $. Naopak je třeba sledovat i support. Ten první je na 0,70 $ a klíčový na cca 0,55 $.

XRP/USD 1D
XRP/USD 1D. Zdroj. TradingView

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Mohlo by tě zajímat – Ripple odblokovala 1 miliardu XRP poté, co anonymní peněženky přesunuly více než 200 milionů XRP

On-chain metriky XRP

Jedinou metrikou v řetězci, která vykazuje jasné vzestupné znaky ceny XRP, je 365denní tržní hodnota k realizované hodnotě (Market Value to Realized Value – MVRV). Tato on-chain metrika se používá k určení průměrného zisku/ztráty investorů, kteří si za poslední rok koupili XRP.

Aktuálně se tento index pohybuje kolem -22 %. Je na stejné úrovni, kde cena XRP tvořila místní dno koncem ledna. Výsledný vzestupný trend pak způsobil nárůst tokenu o téměř 53 % za pouhé dva týdny. Pokud se historie zopakuje, existuje velká šance, že cena XRP odstartuje podobný vzestup.

MVRV ratio
MVRV ratio. Zdroj: Santiment

Distribuce nabídky ukazuje negativní korelaci mezi peněženkami, které drží 100 000 až 1 milion a 10 milionů nebo více tokenů XRP. První kategorie dosáhla vrcholu 9,9 % 24. prosince, zatímco druhá kategorie byla na úrovni 72 %.

Od té doby skupina peněženek držících relativně menší množství tokenů klesá a v současnosti se pohybuje kolem 9,5 %. Druhá skupina držitelů zvýšila své držby na 73,1 %.

Velryby držící 10 milionů nebo více tokenů XRP zvýšily svůj podíl na trhu, což naznačuje, že jsou býčí. Druhá skupina snížila svůj podíl, což naznačuje, že tato skupina držitelů není taková býčí jako druhá.

Distribuce nabídky
Distribuce nabídky. Zdroj: Santiment

Nakonec zde máme denní aktivní adresy a objem na řetězci, které od 8. února klesají, což naznačuje, že došlo k odlivu kapitálu a investorů interagujících s blockchainem Ripple.

Denní aktivní adresy XRP
Denní aktivní adresy XRP. Zdroj: Santiment

Přečti si také – Binance uvádí produkty duálního investování: vydělejte až 128 % APY!

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...