TOP 5 článkov za minulý týždeň + Charles Hoskinson verí, že sa Cardano stane najväčšou kryptomenou na svete

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš redakčný výber top 5 článkov. Chýbať nebude ani bonusová správa.

Ťažba bitcoinov je vo väčšine Európy významne stratová

Spoločnosť CoinGecko zverejnila zoznam najviac stratových krajín na ťažbu bitcoinu. Dáta postavili na cene elektriny pre domácnosti. Najhoršie je to v Taliansku. Náklad 208 560,33 USD na vyťaženie 1 bitcoinu je pri aktuálnej cene 26 000 USD významne stratový. V prvej desiatke krajín sa umiestnilo 9 európskych krajín.

Náklady na ťažbu v Taliansku sú asi 8x vyššie, ako je aktuálna hodnota tokenu. Na druhom mieste sa umiestnilo Rakúsko s nákladmi 184 352,44 USD. Tretie miesto patrí Belgicku s nákladom 172 381,5 USD. Pri pohľade na druhú stranu spektra vidíme, že napríklad v Libanone stojí domáca ťažba veľmi málo. Náklady na vyťaženie 1 tokenu bitcoinu vyjdú na 266 USD.

Čo hľadať za poklesom ceny bitcoinu? Analytici ponúkajú 5 dôvodov

Cena bitcoinu sa za posledných 7 dní prepadla o viac ako 11 percent a mnohí sa snažia nájsť odpovede na otázku, čo stojí za týmto poklesom. Analytici poukázali na päť možných dôvodov.

Dňa 18. augusta okolo 21:35 UTC cena bitcoinu náhle počas 10 minút klesla o viac ako 8 %. To sa samozrejme prejavilo aj na cene ostatných kryptomien. Trhový analytik spoločnosti EToro Josh Gilbert pripísal pokles ceny BTC správe, že spoločnosť SpaceX sa možno zbavila všetkých (alebo zásadnej časti) bitcoinov v hodnote 373 miliónov dolárov.

Binance obmedzuje výbery v Európe

Klienti európskej pobočky kryptomenovej burzy Binance sa podľa posledných správ stretávajú s komplikáciami pri výbere fiat mien. Tieto problémy majú svoj pôvod v ťažkostiach spojených s prevodmi prostredníctvom systému SEPA.

Binance, jedna z najväčších kryptomenových búrz na svete, dočasne zastavila výbery a vklady v eurách cez SEPA. Túto informáciu zverejnila zákaznícka podpora kryptoburzy na sociálnej platforme X (ešte pred nedávnom známa ako Twitter) dňa 20. augusta. Avšak táto správa bola neskôr zo stránky odstránená.

SEC zvažuje schválenie 16 futures ETF na ether

V poslednej dobe sa často spomína prípadné schválenie spotových bitcoinových ETF ako významný býčí signál. Niektorí analytici očakávajú následný rast ceny až na 150 000 USD. V hre ale nie sú len burzovo obchodovateľné fondy (ETF) na bitcoin. Aktuálne má Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) na schválenie aj 16 žiadostí na futures ETF na ether. A aj ich schválenie vyzerá nádejne. Niektoré zdroje dokonca tvrdia, že by mohli byť schválené všetky súčasne.

Ether je natívny coin blockchainu Ethereum, ktorý sa používa pre peer-to-peer transakcie v rámci decentralizovanej siete. Tieto fondy by sledovali výkonnosť ich futures kontraktov a namiesto priamej investície do aktíva by investovali práve do týchto kryptomenových derivátov. Pre mnohých je to lepšia investícia, ktorá dokáže dobre zarábať aj v prípade poklesu ceny.

Ripple (XRP) sa profiluje ako možný šampión pre budúci bull run

Token XRP zažil veľmi silný nárast po zverejnení výsledku súdu a uznaní, že nejde o cenný papier, ako ho označila Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC). Ešte v ten deň uzavrela denná svieca s nárastom presahujúcim 70 %. A aj po celkovom prepade kryptomenového trhu z minulého týždňa si token drží vyššiu cenu, ako mal pred zverejnením rozhodnutia súdu. Analytici ho dokonca považujú za jedného z možných šampiónov pre budúci bull run.

Bonusová správa

Charles Hoskinson verí, že Cardano sa stane najväčšou kryptomenou na svete

Charles Hoskinson sa vyjadril, že má silný pocit, že Cardano (ADA) bude vedúcou kryptomenou budúcnosti.

Počas svojho prejavu na akcii Rare Evo 2023 v Denveri Hoskinson účastníkom oznámil, že Cardano, ktoré je v súčasnosti ôsmym najväčším digitálnym aktívom podľa trhovej kapitalizácie, prekoná Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH), pretože má podľa neho vyššiu úroveň škálovateľnosti a interoperability.

Ľudia sa decentralizovaného riadenia boja, pretože ho považujú za niečo, čo im niečo berie, ale ja som tomu nikdy neveril… Myslím, že keď dáte ľuďom šancu povstať a ukázať, kto sú a čo dokážu, dokážu úžasné veci, takže to je naša výzva. Preto sa Cardano podľa mňa pravdepodobne stane najväčšou kryptomenou na svete.

Okrem toho sa Hoskinson domnieva, že platforma inteligentných kontraktov má tiež potenciál nahradiť zastarané časti spoločenskej infraštruktúry (hlasovanie).

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: dailyhodl.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...