TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber TOP 5 článkov plus bonusovú správu:

Analytik PlanB: Najhoršie očakávania trhu sú už v cene započítané

PlanB sa domnieva, že trhy už dosahujú svoje dno. Bitcoinový analytik a tvorca často diskutovaného modelu S2F PlanB sa v tomto zmysle vyjadril na Twitteri, pričom ako vodítko použil graf IFO Business Sentiment. Poznamenal, že vzhľadom na to, akou cestou sa uberajú svetové ekonomiky, existuje globálne očakávanie nepriaznivých makroekonomických podmienok, ako je inflácia a recesia. PlanB spomenul, že sa jedná o zlú správu, a uviedol, že v dôsledku toho pozorovatelia trhu očakávajú prepad finančných trhov na minimá, ktorých sme boli svedkami počas globálnej finančnej krízy v roku 2008 (tá zrazila hodnoty aktív pôvodne v hodnote biliónov dolárov takmer na nulu) a v období pandémie v roku 2020, ktorá de facto zastavila výrobu a globálne ekonomiky. Avšak podľa neho je „dobrou správou“ fakt, že toto očakávanie je už v cene“.

Jordan Belfort: Bitcoin preukázal, že nejde o podvod

Jordan Belfort, americký investor, ktorý bol inšpiráciou filmu Vlk z Wall Street od Martina Scorseseho, pred nedávnom vystúpil v rozhovore pre Yahoo Finance. Tu uviedol, že sa mýlil, keď v minulosti často tvrdil, že cena najväčšej kryptomeny sveta jedného dňa dosiahne nulu. V najnovšom rozhovore vyhlásil, že kryptomeny sa naučil nenávidieť počas roku 2017, kedy bol celý trh obklopený samými podvodnými projektmi. V priebehu rokov sa však situácia značne zmenila.

Robert Kiyosaki: Teraz je čas zbohatnúť, začína epický krach trhu, ktorý som predpovedal v roku 2013

Robert Kiyosaki, autor bestselleru Bohatý otec, chudobný otec, povedal svojim sledujúcim na sociálnych sieťach, že teraz je ten správny čas zbohatnúť, pretože obrovský krach trhu, ktorý predtým predpovedal, je oficiálne tu. Kiyosaki túto radu poskytol 29. augusta vo svojom príspevku na Twitteri. Kiyosaki svojim 2,71 miliónom odberateľov na YouTube hovorí, že USA v súčasnej dobe čelia bubline na trhu nehnuteľností, bubline na akciovom trhu a bubline na trhu dlhopisov súčasne. Trhy teraz podľa Kiyosakiho čakajú ďalšie búrlivé časy. V jednom zo svojich posledných tweetov upozornil, že už v roku 2013 vydal knihu „Proroctvo bohatého otca“, v ktorej predpovedal korekciu trhov, ktorá bude ničivejšia ako finančná kríza v roku 2008. Podľa Kiyosakiho je spomínaný veľký kolaps oficiálne tu. Snáď najvýrečnejším znamením, že situácia bude viac ako problematická, sú milióny ľudí, ktorí budú zlikvidovaní. Kiyosaki radí investorom, aby radšej zbohatli, než aby patrili medzi tých, ktorí o peniaze prídu.

Brooks: Boj Fedu proti inflácii poškodzuje kryptomenový priemysel

Generálny riaditeľ kryptomenovej spoločnosti Bitfury Brian Brooks v nedávnom rozhovore pre CNBC vyhlásil, že súčasné kroky Fedu proti inflácii poškodzujú kryptomenový priemysel. Brian Brooks pred nedávnom vystúpil v rozhovore pre spravodajský portál CNBC, kde sa okrem inflácie a kritiky Federálneho rezervného systému venoval aj americkej Komisii pre cenné papiere (SEC). Vysoká inflácia, ktorá v súčasnosti sužuje celý svet, je veľkým problémom. Brian Brooks v rozhovore napríklad vyhlásil, že všetky tieto kroky, ktoré Federálny rezervný systém robí, nie sú prínosom pre bitcoin a ďalšie kryptomeny.

62 % všetkých bitcoinových adries nepredalo počas minimálne jedného roka žiadny BTC

Investori do bitcoinu (BTC) sa rozhodli pre rôzne stratégie, aby zvládli prebiehajúci cenový prepad, kedy toto aktívum korigovalo o takmer 70 % zo svojho historického maxima zaznamenaného na konci roka 2021. Pozornosť si potom zaslúži hlavne fakt, že väčšina investorov sa zrejme rozhodla pre „HODL“ tejto vlajkovej kryptomeny. Konkrétne plných 62 % držiteľov bitcoinu nepredalo, v podmienkach panujúcej depresie na trhu, minimálne po dobu jedného roka toto aktívum. 32 % investorov, ktorí BTC držali v rozmedzí jedného až dvanástich mesiacov, sa tohto aktíva (hoci len čiastočne) zbavilo. Údaje zverejnila spoločnosti TipRanks.

Bonusová správa

Herec Bill Murray prišiel o Ethereum v hodnote 185 000 dolárov

Ethereová peňaženka (ETH) patriaca hercovi Billovi Murraymu bola hacknutá len niekoľko hodín po tom, čo získala finančné prostriedky z aukcie non-fungible tokenov (NFT) inšpirovanej jeho životom. Herec tak prišiel o 119,2 ETH získaných z aukcie a aktuálne prebieha ďalšie vyšetrovanie s cieľom identifikovať páchateľa. Prvotné vyšetrovanie naznačuje, že hacker previedol ukradnuté prostriedky na adresu spojenú s krypto burzou Binance a Union Chain. Zároveň zatiaľ nie je jasné, ako sa hackerovi podarilo k prostriedkom získať prístup. Murrayho tím tiež spolupracuje s firmou Chainalysis, ktorá sa zaoberá kryptoanalýzou, aby vykonala forenzný audit tohto incidentu. Gavin Gilles z projektu Venkman k tomu povedal:

„Spoločnosť Chainalysis sme zapojili do 10 minút po tom, čo sme sa včera večer o útoku dozvedeli.“

Väčšina zvyšných zberateľských predmetov mala byť predaná budúci týždeň spolu s ďalšími NFT, ktoré herec vlastní prostredníctvom svojich obchodných partnerov. NFT zo zbierky obsahujú exkluzívne anekdoty a Murrayho historky. [1]

Zdroje: [1] finbold.com

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...