TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber TOP 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

Kryptomenoví skeptici sa stretnú na prvej spoločnej konferencii

Uprostred prebiehajúceho medvedieho trhu s kryptomenami sa kritici mladej triedy aktív aj celého odvetvia zhromaždia na jednom mieste, aby sa navzájom podelili o svoj skepticizmus. Plánujú svoju vlastnú anti-krypto konferenciu, kde by sa tiež radi porozprávali so zákonodarcami.

„Kryptoskeptici zintenzívňujú svoje lobistické úsilie na svojej prvej konferencii.“

Uviedla to Amy Castor, ktorá sa prezentuje ako „váš zdroj číslo 1 pre absurdný skutočný zločin.“ Organizátor sympózia Stephen Diehl vysvetlil kryptoskeptickej novinárke Castorovej, že cieľom tejto prvej veľkej anti-krypto akcie je poskytnúť komunite spôsob, ako priamo hovoriť s tvorcami politík o tom, ako by sa podľa nich malo s kryptopriemyslom jednať.

Elon Musk popiera, že by radil ľuďom ohľadom investovania do kryptomien

Generálny riaditeľ automobilovej spoločnosti Tesla a jeden z najbohatších ľudí na svete Elon Musk v nedávnom rozhovore poprel, že by ľuďom niekedy radil, aby investovali do kryptomien. Jeden z najbohatších ľudí na svete Elon Musk na nedávnom Katarskom ekonomickom fóre pre spravodajský portál Bloomberg vyhlásil, že nikdy nepropagoval investovanie do kryptomien. Na fóre tiež priznal, že osobne investoval menšie množstvo kapitálu do bitcoinu. Elon Musk tak reagoval na obvinenie investora do dogecoinu Keitha Johnsona. Ten popísal Muskovo správanie ako kryptopyramídovú schému.

Rusi majú v rámci Európskej únie zakázaný prístup na BitMEX

Hlavná kryptoburza BitMEX pracuje na zvýšení súladu s európskymi sankciami proti Rusku a pripravuje sa na zavedenie významných obmedzení pre svojich ruských používateľov. BitMEX mení svoju politiku obmedzených jurisdikcií, aby bola v súlade s rôznymi reštriktívnymi opatreniami Európskej únie. Kryptoburza BitMEX informovala skupinu potenciálne dotknutých používateľov o chystaných zmenách prostredníctvom e-mailu 4. júla. Podľa e-mailu nebudú mať ruskí občania alebo rezidenti po 11. júli 2022 prístup k službám BitMEX z EÚ. To znamená, že títo používatelia sa nebudú môcť prihlásiť k svojmu účtu ani pristupovať k žiadnym službám z EÚ, pokiaľ sa na nich nevzťahuje „výnimka“.

FOMC minutes potvrdzuje ešte tvrdší jastrabí postoj Fed

Máme tri týždne po predchádzajúcom zasadnutí Federálnej rezervnej banky (Fed), čo znamenalo zverejnenie FOMC minutes. Uvedený dokument je veľmi dôležitý a bol tiež predmetom jedného z mojich vzdelávacích článkov na tzv. Fed Watch. FOMC minutes totiž dodáva tomu všetkému ďalšie detaily, ktoré v samotnom FOMC stanovisku chýbajú. Ako to teda dopadlo podľa FOMC minutes? FOMC minutes viac-menej potvrdzuje trhový konsenzus. Ako vyplýva z priloženého grafu, väčšina trhu počíta s ďalším „hikom“ základnej úrokovej sadzby o 0,75 percentuálneho bodu. Z dokumentu je zrejmé, že FOMC si uvedomuje potrebu boja s infláciou. Aj keby to malo znamenať, že to Spojené štáty dostane do recesie. To je veľmi jastrabí rétorika, pretože mnohí mali názor, že Fed od svojej politiky okamžite upustí, keď sa objavia väčšie problémy. A príchod recesie je veľký problém.

Hardwarové kryptomenové peňaženky idú na dračku aj napriek kríze na trhu kryptomien

Spoločnosť Glassnode zaoberajúca sa analýzou blockchainu nedávno označila medvedí trh v roku 2022 za najhorší v histórii. Navyše k nemu dochádza počas ďalších negatívnych udalostí, ako je vojna na Ukrajine, hroziaca kríza a rastúca inflácia, v spojení s vážnymi problémami niektorých veľkých krypto spoločností. Napriek tomu je tu skupina účastníkov kryptomarketu, investorov, ktorí sa zdajú byť týmito problémami neovplyvnení. Vlastníci vrátane hodlerov naďalej sťahujú krypto z búrz, čo je špecifikum tohto bear marketu. Z toho teraz ťažia poskytovatelia hardvérových peňaženiek, ktorí hlásia nebývalé úspechy a predaje trhajú rekordy.

Bonusová správa

V inštaláciách nových krypto bankomatov a celosvetovej miere BTC hash rate dominujú Spojené štáty

Napriek veľkému množstvu štátnych a federálnych regulačných prekážok, ktorým čelia kryptografické podniky v Spojených štátoch, hrajú významnú úlohu pri zachovaní bitcoinového (BTC) a kryptografického ekosystému. Potom, čo sa Čína rozhodla ísť cestou trvalého zákazu, si práve Spojené štáty udržujú prvé miesto, pokiaľ ide o príspevok k hash rate a inštalácii bankomatov na celom svete. Pred obmedzením ťažby BTC (až do februára 2021) Čína historicky predstavovala viac ako 50 % celkového hash rate. Teraz sú najväčším prispievateľom USA, kde celková miera hash rate predstavuje 37,84 % celkového ťažobného výkonu.

Rozdelenie krypto bankomatov podľa kontinentov a krajín – Zdroj: CoinATMRadar

V USA sa navyše nachádza najväčší počet kryptomenových bankomatov, ktoré predstavujú takmer 88 % všetkých inštalácií krypto bankomatov na svete. Viac ako 90 % všetkých krypto bankomatov inštalovaných v posledných niekoľkých mesiacoch sa nachádza v Spojených štátoch. [1]

Related Posts

Axie Infinity pumpuje 24 % za 24 hodin

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami po týdnech nejistoty po...

Cardano ako najrozvíjanejšie kryptoaktívum

Skvelá správa pre všetkých fanúšikov projektu Cardano! Podľa údajov...

Bývalá Sberbank integruje Metamask do svojej blockchainovej platformy

Najväčšia ruská banka Sber, predtým známa ako Sberbank, pokračuje...

Bitcoin je na „ceste k bezvýznamnosti“, varuje Európska centrálna banka

Predstavitelia Európskej centrálnej banky (ECB) sa rozhodne postavili proti...

Sam Bankman-Fried popiera v súvislosti s FTX akékoľvek pochybenie

Po krachu kryptoburzy FTX poskytol bývalý generálny riaditeľ Sam...