TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber TOP 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Potom, čo Federálny rezervný systém zvýšil úrokové sadzby na rekordné úrovne, dolár zareagoval pozitívne a rástol na úkor ostatných fiat mien po celom svete. Napriek silnému výkonu dolára sa Robert Kiyosaki domnieva, že sila americkej meny bude mať krátke trvanie. Autor preslávený predovšetkým knihou o osobných financiách Bohatý otec, chudobný otec predikuje tvrdý náraz, ktorý podľa neho čaká americkú menu. Vo svojom nedávnom tweete Kiyosaki poznamenal, že dolár sa potenciálne zrúti už na začiatku roka 2023, teda asi do 4 mesiacov. Kiyosaki hovorí, že teraz nakupuje striebro, pretože je lacné. Signály, ktoré vysiela, však pôsobia do určitej miery protichodne. V septembri napríklad uviedol, že sa schyľuje k veľkému spľasnutiu, ktoré zasiahne úplne všetky aktíva, a to vrátane zlata, striebra a bitcoinu – trojica, ktorú sám dlhodobo propaguje.

Binance oznámila dokončenie historicky prvého pálenia tokenov LUNC – Šanca na parabolický rast?

Ako uviedol generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao, burza pri spaľovaní vyradila z obehu zhruba 5,5 miliardy LUNC tokenov v hodnote približne 1,8 milióna dolárov. Spálené poplatky pochádzali z obchodov uskutočnených medzi 21. septembrom 2022 a 1. októbrom 2022. LUNC je natívnym tokenom blockchainu Terra Classic. Po májovej implózii Terry sa token prepadol do hyperinflácie. Napriek tomu, že väčšina používateľov z ekosystému odišla, niektorí členovia zostali a pokúšali sa sieť oživiť zavedením schém, ktorých cieľom je znížiť nafúknutú ponuku tokenu. Začiatkom minulého mesiaca komunita Terra schválila dva návrhy, ktoré by zaviedli 1,2-percentnú daň zo spaľovania onchain transakcií LUNC a USTC v sieti Terra Classic. V reakcii na tieto návrhy spoločnosť Binance prisľúbila, že podporí komunitu LUNC zavedením mechanizmu spaľovania „za účelom spálenia všetkých poplatkov za obchodovanie na spotových a maržových obchodných pároch LUNC ich zaslaním na adresu pre spaľovanie LUNC“.

Čo by znamenal pád tradičných trhov pre bitcoin a ethereum?

V poslednej dobe sa z mnohých zdrojov dočítate o hroziacej recesii v Spojených štátoch aj globálnych trhoch. Indikátory nám naznačujú, že by tieto predikcie nemuseli byť ďaleko od pravdy. Čo by to ale znamenalo pre kryptomeny z pohľadu špekulácie nad cenou? Súčasná situácia je ťažko predikovateľná, a to nielen pre analytikov sledujúcich kryptomeny, ale aj pre tých, ktorí sa zameriavajú na trhy tradičné. To potvrdzuje napr. (ne)úspech Michaela J. Burryho pri jeho posledných predikciách. Tento finančný mág je známy najmä v kontexte s filmom „The Big Short“, ktorý popisuje, ako jeho investičný fond perfektne predikoval aj obchodoval finančnú krízu roku 2008. Pri tej úspešne predikoval prasknutie bubliny na realitnom trhu USA.

Federálne regulačné orgány sa chystajú vyniesť rozsudok nad Ethereom

Pripravujú sa regulátori z americkej Komisie pre cenné papiere a burzy na to, že Ethereum zlikvidujú? Vzhľadom na prestrelku úradníkov, vrátane predsedu SEC Garyho Genslera, sa to rozhodne zdá byť možné. Agentúra sa v septembri pustila do kryptoregulácie. Najprv na svojej výročnej konferencii The SEC Speaks úradníci sľúbili, že budú pokračovať v podávaní žalôb na vymáhanie práva a vyzvali účastníkov trhu, aby sa prihlásili a zaregistrovali svoje produkty a služby. Gensler dokonca navrhol, aby sa kryptosprostredkovatelia rozdelili na samostatné právne subjekty a zaregistrovali každú zo svojich funkcií – burzu, makléra-dealera, depozitárske funkcie atď. s cieľom zmierniť strety záujmov a zvýšiť ochranu investorov.

Podľa on-chain dát bol 3. štvrťrok obdobím konsolidácie, čo Q4?

Správa spoločnosti DappRadar o stave odvetvia za tretí štvrťrok, ktorá sa spolieha hlavne na on-chain metriky, naznačuje, že trhy s kryptomenami vykazujú známky zotavenia. V rušnom treťom štvrťroku 2022 zohralo svoju úlohu viacero faktorov, pričom významný vplyv malo zlúčenie Etherea. To znamenalo úspešný prechod na proof-of-stake. Správa tiež poukazuje na mierne oživenie celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien, hoci sa stále nachádza pod hranicou 1 bilióna USD. Údaje za tretí štvrťrok odrážajú v období od júla do konca septembra 2022 8,5-percentný nárast celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien. Tiež oblasť DeFi vykázala známky konsolidácie. Napríklad celková uzamknutá hodnota (TVL) v tejto oblasti sa v treťom štvrťroku zvýšila o 2,9 % na 69 miliárd dolárov. Väčšina TVL, so 48 miliardami USD uzamknutými v smart kontraktoch, aj naďalej pripadá na ethereum.

Bonusová správa

„Bitcoin Rainbow“ graf naznačuje, že BTC by mohol do dvoch rokov dosiahnuť šesťmiestne ceny

Konsolidácia Bitcoinu (BTC) okolo úrovne 20 000 dolárov aj naďalej pokračuje. Investori pozorne sledujú vývoj ceny aktíva a snažia sa odhadnúť, kam sa bude cena ďalej uberať. Jedným z nástrojov využívaných pri určovaní možnej cenovej akcie bitcoinu je rainbow graf.

BTC Rainbow graf
Zdroj: blockchaincenter.net

Ten nám v dlhodobom horizonte naznačuje, že ak sa historický vzorec udrží, cena BTC by mohla do 9. októbra 2024 dosiahnuť šesťmiestne hodnoty 626 383 USD. To by mohla cena primárneho aktíva dosiahnuť oblasť „Maximum Bubble Territory“, znázornenú tmavo červenou farbou. Graf zároveň naznačuje, že súčasná kryptozima možno dosiahla svoje dno. Súčasná cena bitcoinu vo výške približne 19 500 USD sa totiž nachádza v zóne „V podstate výpredaj“, ktorú predstavuje modrá farba. [1]

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...