Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Elon Musk varuje, že umelá inteligencia môže zničiť civilizáciu

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber top 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

Finančná kríza definuje budúcnosť peňazí

Pred desiatimi rokmi sme „všetci“ počuli pár noviniek o novej digitálnej mene Bitcoinu (BTC), ktorej cena prudko vzrástla počas cyperskej finančnej krízy. Miestne úrady vtedy rozzúrili Cyperčanov tým, že na ich výbery z bankomatov uvalili 10 % daň, čím nechtiac niektoré z nich podnietili k tomu, aby sa začali zaujímať o myšlienku decentralizovaných digitálnych peňazí. A ako súvisí cyperská finančná kríza s dnešnou situáciou? Inu, cena Bitcoinu opäť vzrástla na základe špekulácií, že napätie medzi americkými a európskymi bankami otvorí ľuďom oči, aby si uvedomili, že je táto kryptomena na rozdiel od fiatu odolná voči cenzúre a nemá žiadneho sprostredkovateľa.

Rastúca expozícia Fidelity a Bank of America voči bitcoinu prostredníctvom MicroStrategy

Bank of America a Fidelity držali v prvom štvrťroku vo svojich súvahách značný počet akcií MicroStrategy. To naznačuje pokračujúci záujem inštitúcií o nepriame expozície voči bitcoinu (BTC). V priebehu prvého štvrťroka Bank of America nakúpila 86 147 akcií MicroStrategy (MSTR). Spoločnosť Fidelity potom podľa hlásenia SEC v rovnakom období nakúpila 97 199 týchto akcií. Obe hlásenia sledujú obchody uskutočnené od 1. januára do 31. marca a nemusia nutne vypovedať o celkovom stave majetku oboch spoločností. Akcie spoločnosti MicroStrategy (MSTR) sú úzko zviazané s cenou Bitcoinu už od doby, kedy spoločnosť začala nakupovať a držať digitálnu menu vo svojej súvahe. A desiatky obchodníkov stále považujú tieto akcie za jednu z najbližších verejne obchodovaných možností spotových expozícií voči bitcoinu.

Santiment: Počet bitcoinových hodlerov raketovo rastie

V tomto roku si najdôležitejšia kryptomena sveta Bitcoin zatiaľ vedie dobre, čo opäť láka záujem investorov a smeruje k raketovému nárastu počtu bitcoinových hodlerov. Na tento súčasný trend upozornila analytická spoločnosť Santiment. Podľa analýzy Santimentu sa celkový počet jednotlivcov a subjektov, ktorí držia BTC dlhodobo, zvýšil takmer na 45 miliónov a tieto čísla rastú najrýchlejším tempom od začiatku roka 2021. K aprílu 2021 bolo približne 38 miliónov bitcoinových hodlerov, zatiaľ čo v súčasnosti smeruje počet k 45 miliónom. V roku 2021 sa cena BTC dostala na ATH a prekonala hranicu 60 000 USD.

John Deaton o spore Ripple vs. SEC: Prípad nabral prekvapivý smer

John Deaton, zakladateľ spravodajskej spoločnosti Crypto Law, ktorá sa zaoberá digitálnymi aktívami, vyjadril presvedčenie, že Ripple v prebiehajúcom súdnom spore o cenné papiere proti americkej Komisii pre cenné papiere (SEC) zvíťazí. Deaton, ktorý v súčasnej dobe zastupuje desiatky tisíc držiteľov XRP ako amicus curiae, sa vyjadril k prebiehajúcemu súdnemu procesu. Oznámil tiež možné výsledky, ako by konanie mohlo podľa neho dopadnúť. Podľa neho je zrejmé, že prístup SEC k prípadu bol od začiatku chybný. Zdôraznil hlavne Hinmanovo tvrdenie z roku 2018, že Ethereum a Bitcoin nie sú cenné papiere. To podľa neho naznačuje, že ostatné tokeny (vrátane XRP) tiež nie sú cennými papiermi.

Binance má problém nájsť spolupracujúcu banku v USA

Po nedávnom krachu bánk Silvergate a Signature Bank zostala americká pobočka burzy Binance bez priameho prístupu k bankovým službám. To je samozrejme nepríjemné, pretože niekde potrebujete ukladať fiat menu klientov a stále im potrebujete umožňovať smenu. Teraz sa navyše ukazuje, že problém nemá úplne jednoduché riešenie. Aj z dôvodu žaloby CFTC (Commodity Futures Trading Commission) od Binance a jej generálneho riaditeľa Changpeng „CZ“ Zhaa sa zdá, že ďalšie banky sa do spolupráce úplne nehrnú. V súčasnej dobe pre Binance sprostredkováva obmedzené bankové služby finančná technologická spoločnosť Prime Trust. Tá ukladá prijaté prostriedky prostredníctvom svojich bankových partnerov. Binance sa usilovne snaží vyjednať si partnerstvo priamo, ale zatiaľ zlyháva.

Pre info, odkazy na články vyššie sú v podnadpisoch.

Bonusová správa

Elon Musk varuje, že umelá inteligencia môže zničiť civilizáciu

Veľkí technologickí giganti po celom svete pracujú na zhmotnení myšlienky mať umelú inteligenciu (AI), ktorá by pomáhala ľuďom v ich každodennom živote. Niektorí sa však domnievajú, že riziko, že sa táto rodiaca sa technológia stane neriadená, je veľmi vysoké. Vzhľadom k tejto možnosti pripomenul šéf spoločnosti Tesla a Twitter Elon Musk potenciál AI zničiť civilizáciu.

Dňa 15. marca sa objavili informácie o Muskovom pláne na vytvorenie nového startupu. Ten by sa mal zameriavať na umelú inteligenciu a podľa správ už Musk údajne zostavil tím výskumníkov a inžinierov zaoberajúcich sa umelou inteligenciou. Musk však aj naďalej upozorňuje na deštruktívny potenciál AI (rovnako ako akékoľvek iné technológie), pokiaľ sa dostane do nesprávnych rúk alebo je vyvíjaná so zlými úmyslami.

Podľa Muska môže byť AI nebezpečná. V rozhovore pre televíziu FOX uviedol, že AI môže byť nebezpečnejšia ako napríklad zle zvládnutá konštrukcia lietadiel. Pripustil však, že tento variant je málo pravdepodobný.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Proč dnes cena bitcoinu klesá?

Cena bitcoinu za posledních 24 hodin klesla o více...

Inflácia v USA spomalila pod 3 %

Spotrebiteľské ceny v USA v júli síce mierne vzrástli,...

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...