Počet bitcoinových milionárov sa v roku 2023 zdvojnásobil, pribudlo ich už viac ako 50 000

Share This Post

Vstupujeme do druhého štvrťroka roku 2023 a je čas na malé ohliadnutie. Bitcoin (BTC) pokračoval vo svojej pôsobivej jazde a do dnešného dňa získal (od začiatku roka) viac ako 80 %. Tento nárast hodnoty vyvolal obnovený optimizmus a v dôsledku toho sa počet bitcoinových milionárov zdvojnásobil. Len do polovice apríla sa ich novo objavilo viac ako 50 000.

Počet BTC milionárov rastie

Podľa dostupných údajov bol počet adries bitcoinových milionárov k 14. aprílu 80 659. To predstavuje nárast o 52 575, to je 187 %, oproti číslu 28 084 držiteľov BTC milionárov z 5. januára.

Bitcoinoví milionári – Zdroj: BitInfoCharts.com

Podľa údajov webu BitInfoCharts.com má 74 912 rôznych adries zostatok bitcoinov v hodnote cez 1 milión dolárov. Okrem toho 5 747 adries drží BTC v hodnote vyše 10 miliónov dolárov.

Na porovnanie, 5. januára 2023 vlastnilo približne 24 279 bitcoinových adries mince v hodnote najmenej 1 milión USD a 3 805 adries BTC v hodnote viac ako 10 miliónov USD.

Medvedí trh za nami?

Nedávny prudký rast ceny Bitcoinu a s tým spojený rast počtu nových milionárov možno pripísať tomu, že kryptotrh prekonal medvedie podmienky roku 2022. Tie boli poznačené vysokou infláciou a ďalšími nepríjemnými udalosťami, ako bol krach FTX.

Napriek bankovej kríze, ktorá sa odohrala v marci, a FUDu okolo spoločnosti Binance bitcoin naďalej rastie a nedávno dosiahol maximum 31 000 dolárov. Tento solídny rastový trend naznačuje, že trh s kryptomenami aj naďalej naberá na sile. A to napriek problémom, ktorým v minulosti musel čeliť.

Vzhľadom na to, že sa investori snažia diverzifikovať svoje portfóliá a využiť potenciál digitálnych aktív, zostáva Bitcoin poprednou voľbou pre tých, ktorí sa chcú zviezť na vlne tohto dynamického trhu.

Aktuálne sa Bitcoin obchoduje za 30 508 USD (údaj platný v čase písania článku) a za posledný týždeň si pripísal 9 percent. Celková trhová kapitalizácia je cca 590 miliárd USD.

Aktuálny prehľad všetkých kryptomien môžete sledovať pod priloženým odkazom TU.

Záver

Treba podotknúť, že Bitcoin nám v tomto roku zatiaľ robí radosť a optimizmus je poznať aj na sociálnych sieťach. To často býva znamením blížiacej sa korekcie, ako nám už BTC v minulosti nespočetnekrát predviedol.

A podobnú myšlienku zdieľal 14. apríla na Twitteri aj známy kryptomenový obchodník Michael van Poppe. Podľa neho by sa investori mali pripraviť na plytké korekcie, pretože sa zdá, že BTC otestuje kľúčové body odporu na úrovni 31 700 – 32 000 dolárov.

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: finbold.com

Related Posts

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...

Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo...

Trezor hlási medzitýždenný nárast tržieb o 900 %

V oblasti hardvérových peňaženiek sa často spomínajú výrobcovia Ledger...

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba...