Cena BNB prekonala po ďalšom pálení 330 USD – Čakajú nás ďalšie zisky?

Share This Post

11. marca klesla cena BNB tokenu pod 280 dolárov. Dôvodom mohlo byť aj väčšie zameranie regulátorov na kryptomenové burzy. Aktuálne sme o cca 20 percent vyššie a cena prekonala 330 dolárov (údaj platný v čase písania článku).

Údaje na reťazci odhaľujú stabilný denný počet používateľov a dlhodobí účastníci reťazca siete BNB zostávajú aj naďalej optimistickí. Dokáže BNB striasť mediálny FUD a dosiahnuť 360 USD?

Dňa 14. apríla minca BNB, za ktorou stojí známa kryptomenová spoločnosť Binance, dokončila 23. udalosť automatického spaľovania. Pri tomto spálení bolo zničených vyše 2 milióny BNB v hodnote približne 674 miliónov USD. Nárast denných aktívnych používateľov a pevné ruky, ktoré ukázali dlhodobí držitelia, sú hlavnými hnacími faktormi súčasnej rally.

Potom, čo už v apríli vzrástla cena BNB o 5 %, údaje na reťazci naznačujú, že by tento token mohol v nadchádzajúcich týždňoch priniesť svojim držiteľom ešte ďalšie zisky.

Dlhodobí investori BNB sú pripravení na ďalší rast ceny

Podľa on-chain údajov poskytnutých spoločnosťou Santiment dlhodobí investori do BNB nepodľahli nedávnemu strachu, neistote a pochybnostiam (FUD), ktoré obklopujú Binance a ďalšie krypto burzy.

Nižšie uvedený graf ukazuje, ako sa zmenil priemerný vek mincí (Mean Coin Age) na sieti reťazca BNB. Od výkyvu v polovici marca sa tak pohybuje v rastúcom trende.

Medzi 9. marcom a 14. aprílom sa BNB Mean Coin Age zvýšil zo 44,30 na 77,53, ako znázorňuje graf nižšie:

Cena BNB vs. priemerný vek mincí. Apríl 2023 – Zdroj: Santiment
Cena BNB vs. priemerný vek mincí – Zdroj: Santiment

Mean Coin Age meria optimizmus dlhodobých držiteľov vynásobením počtu mincí držaných v sieti počtom dní strávených na ich aktuálnych adresách peňaženiek. Rastúce hodnoty naznačujú, že dlhodobí investori si stále viac veria a pripravujú sa na budúce zisky.

Rovnako aj denný počet aktívnych používateľov v sieti reťazca BNB zostáva stabilný. To potvrdzuje, že býčie vyhliadky BNB neboli negatívne ovplyvnené nedávnym mediálnym FUDom.

Od 24. marca, kedy spoločnosť Binance pozastavila obchodovanie kvôli technickým problémom, sa denní aktívni používatelia reťazca BNB zotavili o 20 %. Medzi 24. marcom a 14. aprílom sa denný počet aktívnych adries interagujúcich v sieti BNB zvýšil z 3295 na 3911.

Cena BNB vs. denné aktívne adresy – Zdroj: Santiment

Denný počet aktívnych používateľov je metrika, ktorá meria počet účastníkov komunikujúcich v sieti. Trvalo vysoká úroveň denných aktívnych používateľov (DAU) v blockchainovej sieti svedčí o silnom prijatí a využívaní siete.

Vzhľadom na optimizmus dlhodobých investorov by nedávny rastový trend denných aktívnych adries mohol vyvolať aj ďalší rast ceny BNB.

BNB na ceste k 360 dolárom?

On-chain dáta zverejnené spoločnosťou Santiment naznačujú, že cena BNB by mohla vzrásť až na 360 USD, kým investori začnú vyberať zisky. Údaje o pomere trhovej hodnoty k realizovanej hodnote (MVRV) identifikujú potenciálne nákupné/predajné zóny na základe vyhodnotenia priemernej ceny, za ktorú súčasní držitelia aktíva získali.

Nižšie uvedený graf ukazuje, že väčšina držiteľov BNB v súčasnosti sedí na ziskoch vo výške približne 20 %. Historické údaje MVRV ukazujú, že držitelia pravdepodobne začnú vyberať zisky okolo 30 %. To znamená, že akonáhle sa cena priblíži 365 USD, cena BNB by mohla ísť do korekcie.

Pokiaľ však BNB túto rezistenciu prekoná, môžu býky tlačiť rally smerom k 387 USD, kde je ďalšia úroveň, kde by mohlo dôjsť k výpredaji.

Záver

Za mňa je veľmi pozitívna hlavne správa, že FUD okolo Binance necháva držiteľov celkom v pokoji a nepredávajú. Pokiaľ by nakoniec predsa len nejaká korekcia prišla, najbližšie supportné úrovne sú na 308 USD a potom na 285 dolároch.

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: beincrypto.com

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...