Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Kiyosaki reaguje na výzvu miliardára Charlieho Mungera na zákaz bitcoinu

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber top 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

Paxos prestane raziť stablecoiny BUSD pre Binance

Spoločnosť Paxos Trust Company zastaví vydávanie nových stablecoinov Binance USD (BUSD) kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu newyorských regulátorov. Paxos oficiálne oznámila 13. februára, že firma ukončí svoj vzťah s Binance a zastaví vydávanie stable coinov BUSD viazaných na americký dolár. Od 21. februára prestane Paxos raziť nové tokeny v súlade s pokynmi a koordináciou s New York Department of Financial Services (NYDFS). Paxos zdôraznil, že všetky existujúce tokeny BUSD zostanú plne kryté a splatné prostredníctvom spoločnosti Paxos Trust Company najmenej do „februára 2024“. Zákazníci budú môcť vymeniť svoje prostriedky na americké doláre alebo previesť svoje tokeny BUSD na iný stablecoin vydaný spoločnosťou Paxos.

Kiyosaki verí, že bitcoin dosiahne 500 000 dolárov už do troch rokov

Autor knihy „Bohatý otec, chudobný otec“ Robert Kiyosaki verí, že cena bitcoinu dosiahne 500 000 amerických dolárov počas troch rokov. Tieto svoje názory odôvodňuje ekonomickou situáciou, v ktorej sa nachádza svet v súčasnej dobe a kde sa inflácia a nedôvera v centrálne banky stále zvyšujú. Legendárny americký podnikateľ a investor vo svojom nedávnom príspevku na Twitteri uvádza, že kríza dôvery v klasický finančný systém sa bude pravdepodobne ďalej zhoršovať a že bude stále viac ľudí hľadať alternatívy. Tieto alternatívy im umožnia mať väčšiu kontrolu nad svojimi finančnými aktívami a tým významne znížiť riziká.

Digitálne artefakty na bitcoine prinášajú sieti nové výzvy

Na konci januára došlo k spusteniu možnosti raziť vlastné NFT v blockhaine bitcoinu – označujú sa ako digitálne artefakty. Je to vôbec prvýkrát v histórii, kedy je táto sieť využitá na iné účely, než sú čisto finančné transakcie. Spustenie sa samozrejme nezaobišlo bez kontroverzie a nových výziev. V novembri 2022 prebehol na blockchaine bitcoinu soft fork s označením Taproot, ktorý priniesol protokol Ordinal. Ten umožňuje ku každému satoshi pridať obrázok alebo krátke video. Vďaka spojeniu (inscription) sa satoshi stane nezameniteľným tokenom. Od 21. januára, kedy mal oficiálny štart projekt Bitcoin Ordinals, došlo k vytvoreniu viac ako 78 400 takýchto artefaktov. Oproti NFT obsahuje takýto satoshi priamo dané digitálne dielo a nie len informáciu o jeho vlastníctve. Veľkosť bloku sa tak úmerne navýšila z 1,5-2 MB na 3-3,5 MB.

Skrachovaný poskytovateľ kryptopôžičiek Celsius našiel kupca pre svoju platformu

Dlžníci spoločnosti Celsius Network predložili plán predaja americkému konkurznému súdu v južnom okrese New Yorku. Plán má podporu oficiálneho výboru nezabezpečených veriteľov spoločnosti Celsius („unsecured creditors committee“, UCC) a je súčasťou celkového plánu reorganizácie maloobchodnej platformy a ťažobnej činnosti spoločnosti. Plán navrhuje dohodu so spoločnosťou NovaWulf, ktorá by umožnila, aby tento poskytovateľ kryptopôžičiek začal v júni vracať zákazníkom kryptoaktíva, ak by to bolo schválené insolvenčným súdom a prijaté väčšinou zákazníkov spoločnosti Celsius.

Trhová kapitalizácia AI tokenov dosiahla 5,1 miliardy dolárov: Obyčajný hype, alebo naopak zaujímavá príležitosť?

Hoci je ešte príliš skoro na nejaké hodnotenie, zdá sa, že si umelá inteligencia upevňuje svoje miesto ako jedna z novo vznikajúcich technológií, ktorej treba v roku 2023 venovať väčšiu pozornosť. Kryptomenové tokeny AI radostne surfujú na tejto rastúcej hype vlne a trhajú až neuveriteľné rekordy. Napríklad tokeny ako $AIRI za posledných 30 dní posilnili až o 1000 %. Pri bližšom pohľade na posledných sedem dní stovky AI tokenov na čele s GRT, AGIX a FET výrazne posilnili trhovú kapitalizáciu tokenov v tomto sektore. Tá sa vyšplhala (v čase písania článku na 5,1 miliardy dolárov). To predstavuje 0,4 % celkovej trhovej kapitalizácie.

Bonusová správa

Kiyosaki reaguje na výzvu miliardára Charlieho Mungera na zákaz bitcoinu

Robert Kiyosaki, významný investor a autor bestselleru o osobných financiách „Bohatý otec, chudobný otec“, sa podelil o svoj názor po tom, čo americký miliardár Charlie Munger vyzval na zákaz kryptomien, ako je Bitcoin (BTC).

Kiyosaki poukázal na to, že zatiaľ čo Munger môže stále obhajovať akcie a tradičné finančné systémy, mladšia generácia prijíma kryptomeny najmä kvôli legitimite ich účtovného systému.

Známy finančný pedagóg uviedol, že Mungerov pesimizmus voči kryptomenám môže súvisieť s jeho spolupatričnosťou s „davom FEDu pokladne Wall Street“. Kiyosaki ďalej vyjadril názor, že by sa pozornosť ľudí nemala sústrediť na pohyb cien kryptomien, ale na základnú technológiu.

Kiyosakiho komentáre prichádzajú v reakcii na Mungerovo skoršie vyhlásenie, v ktorom podpredseda predstavenstva spoločnosti Berkshire Hathaway rozšíril svoju kritiku Bitcoinu a zároveň naznačil, že ľudia, ktorí sú proti zákazu digitálnych aktív, sú „idioti“. Dodal, že je „jednoducho smiešne“, aby niekto investoval do kryptoaktív. Munger, ktorý tento rok v januári oslávil 99 rokov, tiež uviedol, že nie je hrdý na americké úrady za to, že kryptomeny povolili. Súčasťou Mungerovej kritiky Bitcoinu je aj možnosť využitia tohto aktíva na trestnú činnosť. Podľa neho sú kryptomeny „z časti podvod“ a pre únoscov lákavé.

Kiyosaki naopak predpokladá, že by sa Bitcoin mohol do roku 2025 obchodovať za 500 000 USD. K tomu hlavne prispeje nedostatočná výkonnosť amerického dolára. Okrem Bitcoinu taktiež odporúča investície do drahých kovov, ako sú zlato a striebro.

ZDROJ: finbold.com

Related Posts

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...

Do Kwon, zakladateľ Terraform Labs, bol zatknutý

Spoločnosť Terraform Labs asi nie je potrebné dlho predstavovať....

Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát...

Bitcoin tento rok prekonáva 97 % všetkých spoločností z indexu S&P 500

Trh s kryptomenami aj naďalej viac ako statočne prechádza...