Upgrade Etherea Shapella dostává nové datum

Share This Post

Tim Beiko, vývojář z týmu Etherea, oznámil, že upgrade Shapella (Shanghai/Capella) je naplánován na 28. února. Upgrade sítě Shapella se aktivuje v síti Sepolia v epoše 56832.

Shanghai a Capella jsou názvy připravovaného hard forku Etherea. Shanghai je název hard forku na straně prováděcího klienta a Capella je název upgradu na straně klienta konsensuální vrstvy.

Některé z klíčových změn návrhů na zlepšení Etherea (EIP) na realizační vrstvě zahrnují výběry z Warm Coinbase a Beacon chain push. V plánu je uvolnit místo pro výběry validátorů z řetězce do EVM prostřednictvím nového typu operace „na úrovni systému“. Na druhou stranu by WARM Coinbase mohl změnit hru, která by mohla snížit síťové poplatky pro některé klíčové účastníky sítě, tzv. stavitelé.

Software Coinbase

Coinbase je zde název softwaru, který stavitelé používají k přijímání nových tokenů v síti. Každá nová transakce na platformě musí vícekrát interagovat se softwarem Coinbase. První interakce stojí více, protože se software potřebuje „zahřát“, a poté poplatky klesají, jak se interakce zvyšují. Se zavedením EIP-3651 však software Coinbase zůstane již zpočátku „zahřátý“, takže přístup k němu bude vyžadovat nižší poplateky.

Částečné a úplné stažení

Hlavní změny ve vrstvě konsenzu zahrnují úplné a částečné stažení pro validátory.

Částečné stažení znamená, že validátoři mohou stáhnout ETH odměny přesahující 32 ETH a nadále zůstat v procesu ověřování. V případě, že chtějí využít úplného stažení, mohou validátoři odejít, vzít všech 32 ETH a proces validace ukončit. 

Nadcházející upgrade by umožnil validátorům stáhnout své stakovené ETH z Beacon Chain do prováděcí vrstvy. Upgrade by navíc přinesl změny na prováděcí vrstvě a vrstvě konsensu přidáním nových funkcí, což by z něj učinilo klíčový upgrade po The Merge.

Stakeři a nestakeři, kteří provozují uzly, však musí upgradovat své uzly na nejnovější verze klienta Ethereum, aby mohli využít upgradu Sepolia. Po nasazení upgradu Sepolia by dalším krokem bylo vydání upgradu Shanghai na testovací síti Ethereum Goerli, jehož zahájení se očekává v březnu.

Related Posts

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...

Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo...

Trezor hlási medzitýždenný nárast tržieb o 900 %

V oblasti hardvérových peňaženiek sa často spomínajú výrobcovia Ledger...

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba...