TOP kryptoměny na staking s pasivní odměnou až do 80 %

Share This Post

Staking se stává každým rokem více populárnější v kryptoměnovém světě. V porovnání s algoritmem proof-of-work je ekologičtější a jednodušší pro použití a tvorbu nových mincí. Výhodou je také možnost získat pasivní odměnu. V tomto článku jsme ze známých kryptoměn vybrali ty nejlepší, které vyplácejí nejvyšší odměny.

AXS – aktuálně nejziskovější kryptoměna na staking

Podle webu stakingrewards.com je AXS s odměnou 76 % ročně aktuálně nejziskovější kryptoměna ze známých altcoinů. Za rok se tu dá z investice 1 000 USD udělat čistý zisk více než 760 USD. Z celkového oběhu se zatím vypustilo pouhých 23 % ze všech mincí. Zajímavostí je, že většina mincí ASX, a to až 29 %, půjde do oběhu právě přes staking. Mince lze následně použít na hraní her nebo podporu novinek, které budou realizovány na této platformě. Všechny mince by se měly pustit do oběhu v roce 2026, čímž se zároveň i ukončí vysoká inflace. Přináší to zatím možnost do letošního roku získat mince úplně zadarmo.

Rozdělení mincí AXS
Rozdělení mincí AXS. Zdroj: axieinfinity.com

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů. Návod, jak koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.

Cake – velký zisk, pozor ale na inflaci

Na další místo se řadí kryptoměna Pancakeswap s odměnou těsně pod 50 % ročně. Minci se stejně jako AXS vyplatí stakovat. Je zde ale problém dlouhodobého cenového poklesu. Velcí hráči své nově vytvořené mince, které získávají přes staking, prodávají, a proto od historického maxima je cena o cca 80 % níže. Projekt proto přišel s návrhem postupného snižování odměn ze stakingu na nižší hodnoty. Ve srovnání s prosincem 2021 se odměna z přibližně 60 % snížila na 50 % a bude pokračovat v tomto trendu. Pokud máš nějaké mince Cake nehybně držené v peněžence, tak máš možnost si je nechat stakovat a získat odměnu i během velkých poklesů.

Mohlo by tě zajímat: Sandbox představuje pravděpodobně největší update v historii – má smysl kupovat tuto kryptoměnu?

EOS – další stakingový gigant

EOS podle webu stakingrewards.com rovněž nabízí odměnu přibližně 50 %. Tato kryptoměna má ale dlouhodobě problém s poklesem a je daleko od historického maxima. Dokonce vyvstává otázka, zda se vůbec tato kryptoměna vzpamatuje a začne někdy růst podobně jako v roce 2018. Držitelům mincí EOS určitě můžeme doporučit staking. Kupovat minci pouze za účelem získání nových mincí na druhou stranu nemusí být dobrý nápad, protože mnoho jiných kryptoměn daleko překonalo růst kryptoměny EOS, a to i v případě, že započteme odměnu ze stakingu.

TerraUST – nejziskovější stablecoin

Za účelem stakingu určitě doporučujeme stablecoin TerraUST. Tato kryptoměna vázaná na hodnotu 1:1 k americkému dolaru přináší ze stakingu nejlepší pasivní výnos až do výše 19 % ročně. Je to zajímává možnost, jak nyní během poklesů pasivně zhodnocovat své kryptoměny prostřednictvím stablecoinu TerraUST.

Přečti si také: Burza Binance spustila staking s odměnou až 104,62 % ​​APY!

Related Posts

Inflácia v USA spomalila pod 3 %

Spotrebiteľské ceny v USA v júli síce mierne vzrástli,...

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...