V Zimbabwe je Bitcoin populárnější než domácí měna

Share This Post

Zhoršující se ekonomická situace v Zimbabwe nutí úřady podepsat některá zoufalá a kontroverzní rozhodnutí. Některá z těchto rozhodnutí zahrnují náhlé pozastavení mobilních peněz, jakož i nedávné označení Zimswitchu jako vnitrostátního platebního spínače.

Finanční krize v Zimbabwe je až tak moc špatná, že centrální banka musela pozastavit některé transakce. Banky, korporace, firmy a občané momentálně mohou jen v omezených podmínkách mezi sebou posílat peníze. Vláda musí tuto katastrofu urychleně vyřešit, jinak hrozí vnitrostátní kolaps. Měli by začít využívat Bitcoin?

Možná tě bude zajímat: Již brzy si budete moci zakoupit akcie Coinbase! Vyplatí se to ale?

Bitcoin jako možná záchrana!

Občané Zimbabwe by se mohli inspirovat Venezuelou a mohli by začít využívat Bitcoin. Ten nepodléhá žádné regulaci a žádná banka ani stát nemůže transakce přes tuto síť zastavit.

Co je ještě kurióznější, nejen platební systém je pozastaven, ale centrální banka a stát nutí občany, aby začali využívat nový mobilní platební systém. Jinak řečeno, pokud neposlechnete, nebudete moci používat peníze.

Krutý monopol, nebo záchrana ekonomiky?

Je velmi kuriózní, proč centrální banka chce nahradit původní platební systém novým, když i tak se ve skutečnosti nepodaří špatnou situaci vyřešit. Protože nový systém bude pod plnou kontrolou centrálních bank, svoboda výběru – jakou měnu chcete používat, kolik chcete posílat a komu – zcela zanikne. Jelikož nařízení píše, že všichni občané musí být připojeni na nový platební systém, prakticky to znamená, že jiné měny, digitální měny a peněženky nebude možné využívat.

Přečti si: ZPRÁVY – Mike Novogratz: Raději zlato než Bitcoin! – Bitfinex nedostane zpět svých 800 milionů USD

Boj proti monopolu na mobilní peníze

Kritici tvrdí, že MMO to dělá, aby si zachoval svůj monopol, status, který získal po rozsáhlých investicích do budování své infrastruktury. Chce získat úplnou kontrolu nad všemi financemi ve státě. Právě proto, i navzdory nepřímému zákazu, by občané měli přemýšlet nad alternativními měnami, jako jsou například Bitcoin, Ethereum a Litecoin.

Podle průzkumu až 80 % lidí v zemi používá právě mobilní transakce. Zbytek používá buď papírové peníze nebo digitální měny a kryptoměny. Ecocash zažil největší rozmach právě v době největší krize a místní občanské války.

Jelikož v průběhu několika desetiletí neuměly centrální banky a vláda vyřešit špatnou situaci ve státě, proč by občané měli využívat novou technologii, která i tak bude na stejném inflačním principu a pod kontrolou stejných instituci?

Related Posts

Inflácia v USA spomalila pod 3 %

Spotrebiteľské ceny v USA v júli síce mierne vzrástli,...

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...