VanEck mení žiadosť o Bitcoin ETF, schválenie môže prísť do pár týždňov

Share This Post

Správca aktív VanEck podal 27. októbra zmenenú žiadosť o spotové Bitcoin ETF. Z databázy regulátora vyplýva, že svoj návrh predložili Komisii pre cenné papiere Spojených štátov (SEC).

V pozmenenom podaní sa zdôrazňuje, že investor počiatočného kapitálu v októbri zakúpil Seed Creation Baskets, čo je blok 50 000 akcií navrhovaného ETF. Tieto akcie boli nakúpené za cenu Bitcoinu určenú podľa MarketVector Bitcoin Benchmark Rate. Indexu, ktorý sa používa ako referenčná cena BTC.

Podľa finančného právnika Scotta Johnssona podanie naznačuje, že seedovanie fondu bude vykonávané s Bitcoinom. Týmto sa VanEck líši od iných návrhov spotových  Bitcoin ETF so seedovaním v hotovosti.

To znamená, že spotové Bitcoin ETF spoločnosti VanEck by investovalo priamo do Bitcoinu namiesto existujúcich ETF, ktoré investujú do futures na Bitcoin. Očakáva sa, že spotová verzia produktu priláka značné investície od investorov, ktorí hľadajú expozíciu voči Bitcoinu prostredníctvom tradičných správcov aktív.

Komunikácia SEC so žiadateľmi o Bitcoin ETF

Týmto novým podaním sa VanEck pripája k rastúcemu zoznamu správcov aktív, ktorí aktualizujú svoje žiadosti o spotové Bitcoin ETF. V septembri podala zmenenú žiadosť aj spoločnosť Bitwise Asset Management, ktorá reagovala na námietky SEC.

Začiatkom tohto mesiaca zmenili svoju spoločnú žiadosť aj spoločnosti ARK Invest a 21Shares. Tieto spoločnosti poskytli ďalšie informácie o svojom navrhovanom spotovom Bitcoin ETF. A to vrátane postupov pre úschovu aktív.

Vlna zmenených podaní môže naznačovať, že rokovania medzi správcami aktív a regulačnými orgánmi pokračujú. Analytik ETF Eric Balchunas nedávno poznamenal, že  zmeny v návrhoch ETF môžu odrážať žiadosti SEC, aby emitenti vyriešili svoje nedostatky.

Znamená to, že spoločnosť ARK dostala pripomienky SEC a všetky ich vyriešila. Teraz SEC vrátila loptu späť na ihrisko, a to znamená dobré znamenie a solídny pokrok.

– Eric Balchunas, zdroj: twitter.com

Americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) odložila rozhodnutie o niekoľkých návrhoch spotových Bitcoin ETF. A to vrátane návrhov spoločností BlackRock, Invesco, Bitwise, VanEck a Valkyrie. Účastníci trhu a analytici predpovedajú, že finálne rozhodnutie by malo byť prijaté v priebehu niekoľkých týždňov.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: cointelegraph.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...