Cena Bitcoinu za poslední týden klesla o téměř 30 % a velcí hráči zvolili různé taktiky, pomocí kterých se snaží vypořádat s tímto cenovým poklesem. Data naznačují, že těžaři a instituce akumulují Bitcoiny, zatímco velryby prodávají. Analýza společnosti Glassnode ukazuje, že z velkých peněženek (1-10 tisíc BTC) v průběhu února odešlo 140 000 BTC.
Velryby se začínají zbavovat Bitcoinů
To naznačuje, že velryby vybírají zisky. Velkou část mincí skoupili menší investoři (peněženky se 100-1000 BTC). A máme tu i menší kuriozity, nedávno se poprvé pohnuly Bitcoiny, které byly vytěženy ještě v roce 2010. Někdo po 11 letech HODLovaní prodal BTC za 5 milionů dolarů.
Je evidentní, že velryby přestávají věřit kryptoměnovému bullrunu. Nebo možná pouze nakupují altcoiny, které dělají podstatně větší zisky.
Menší hráči, těžaři a instituce stále věří uptrendu
To, že část velryb začala prodávat, však ještě nemusí nic znamenat. Drtivá většina investorů je totiž stále bullish včetně těžařů, kteří mají s bitcoiny největší zkušenosti a navíc musí platit elektřinu. Lex Moskevský na twitteru ukázal, že těžaři nyní neprodávají vytěžené BTC:
Miners have stopped selling and started accumulating #Bitcoin
Yesterday was the first day since Dec, 27 when Miners Position change turned positive.
Miners were selling their bitcoins for two months.
Bullish. pic.twitter.com/S89iBcz4k3
— Lex Moskovski (@mskvsk) February 27, 2021
Zaznamenali jsme i zvýšení počtu menších peněženek (10-100 BTC), což znamená, že menších investorů přibývá. V únoru dohromady nakoupili 117 000 BTC. O nový kapitál tedy na trhu s kryptoměnami není nouze.
Institucionální investoři stále více nakupují Bitcoin – víte proč?
Nakonec tu samozřejmě máme institucionální investory. Velké firmy, hedge-fondy a dokonce i banky, pomalu začínají panikařit. Vlády po celém světě totiž tisknou enormní množství peněz a uniknout před touto inflací vůbec není jednoduché.
Kvůli volatilitě na akciových trzích je investice do indexů sporná. Při 40% inflaci, jakou měl loni americký dolar, i tak nevykryjí ztráty. Vzácné kovy jsou zcela zmanipulované a jedinou třídou aktiv, které vlády nemají pod kontrolou, jsou kryptoměny.
Zájem institucionálních investorů o Bitcoin, Ethereum a další kryptoměny čím dál více roste a aktivita na burzách ukazuje, že i nyní ve velkém nakupují.