Bitcoin udělal nové dno, korekce ale dlouho pokračovat nebude: Zde jsou důvody

Bitcoin udělal nové dno, ale korekce nebude dlouho pokračovat: Zde jsou důvody

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Trh s kryptoměnami za poslední týden prošel nepříjemnou korekcí. V rámci ní většina coinů (kromě Cardana) ztratila desítky procent a zdá se, že downtrend bude ještě chvíli pokračovat. Bitcoin totiž ráno vytvořil nové lokální minimum.

Čtěte také: Toto je jediný způsob, jak může běžný člověk vydělat na kryptoměnách

Trh respektuje support na 44 000 dolarech

Včera jsme se analýzou minulých korekcí a fibo metodou pokusili určit, kde by mohlo být dno této korekce a jak hluboko ještě můžeme padnout. Nové minimum není nijak světoborné. Bitcoin klesl pouze o čtyři stovky níže než minule. Tím však potvrdil lokální trend a je zde velká pravděpodobnost, že klesat budeme i za týden.

Aktuálně je pro nás klíčová cena 44 000 dolarů, kde se nachází fibo hladina 0,5. Trh zatím tento support respektuje a ranní pokus o její proražení medvědům nevyšel. Volatilita Bitcoinu pomalu klesá a cena také, i když jen velmi mírně. To naznačuje, že medvědům již dochází síla.

4h BTC / USD - Bitstamp - Fibo retracement + Falling vedge
4h BTC / USD – Bitstamp – Fibo retracement + Falling vedge

Klesající klín signalizuje, že korekce brzy skončí – Kdo teď ještě nakupuje?

Na grafu se nám tvoří obratová formace klesající klín, která je bullish a během korekcí trhu v dlouhodobém uptrendu se tvoří relativně často. Můžete si udělat menší cvičení technické analýzy a najít klesající klín v lednové korekci.

Vzhledem k nákupnímu tlaku na trhu a úspěšnému startu prvního kanadského ETF můžeme očekávat, že Bitcoin nakonec prorazí horní trendline klínu a postupně by se mohl propracovat až na nové historické maximum.

Přečtěte si naši nejnovější analýzu Bitcoinu – Bitcoin balancuje nad propastí – Čeká nás o víkendu větší pohyb?

Institucionální investoři nakupují Bitcoin

Ještě v pondělí, hned poté, co cena Bitcoinu začala stoupat, jsme zaznamenali masivní odliv mincí z burzy Coinbase Pro. 13 000 BTC odešlo na peněženky institucionálních investorů. Mimochodem, i společnost Square tehdy přikoupila dalších $170 milionů.

Nákupy nicméně pokračovaly během celého týdne. Informoval o tom CEO společnosti CryptoQuant Ki Young Ju:

Ve čtvrtek z burzy odešlo dalších 12 389 BTC. Cena se v té době pohybovala okolo 48 000 dolarů. Je velmi pravděpodobné, že velcí hráči nakupují i ​​dnes, když je Bitcoin podstatně níže.

Chcete nakupovat i vy? Jednoznačně doporučujeme využít služby burzy Binance, která nabízí široký výběr kryptoměn. Vytvořte si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu na obchodní poplatky.

Ideální je ale nakupovat anonymně od svých známých. Ti vám pomohou založit si bezpečnou peněženku a vysvětlí, co a jak. A tady je podrobný návod na anonymní používání Bitcoinu:

Ako anonymne používať Bitcoin v rokU 2021? Nevzdávajte sa najväčšej výhody kryptomien!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.