Většina LTC se nepohnula již více než rok – Čekají na velký bullrun?

0
litecoin LTC

Litecoin je již dlouhou dobu významnou kryptoměnou. Už dlouho se stabilně pohybuje na špičce žebříčku kryptoměn podle tržní kapitalizace. Aktuální průzkumy odhalily, že přibližně 2/3 z aktuálního množství LTC se nepohnulo už více než rok. Může to znamenat, že jejich držitelé očekávají nový bullrun?

Ticho před bouří?

Litecoin stále zůstává významnou kryptoměnou. Aktuálně sice není počet jeho transakcí nejvyšší, avšak mohlo by to znamenat, že velryby a hodleři čekají na lepší časy. Poslední výzkum odhalil, že z celkového množství 63 milionů LTC bylo asi 40 milionů nehybných více než rok. Také odhalily, že určité množství patří burzám. Nicméně většina patří soukromých peněženkám.

Litecoin se možná chystá na novou rally

Poslední halving LTC přinesl velké zisky za pár měsíců. Později však cena výrazně klesla. Tato kryptoměna je však vysoce likvidní a její objem je přes 4,7 miliard dolarů. Toto aktivum je přítomné ve většině velkých kryptosměnárnách. Litecoin je považován za spolehlivou kryptoměnu s potenciálem výrazného zhodnocení během případného bullrunu.

Nejnovější naděje však ukazují, že LTC může signalizovat novou BTC rally, protože tyto dvě aktiva ukázaly dobrou souhru, bez nepřátelství mezi komunitami příznivce těchto dvou kryptoměn.

LTC se obchodoval za 50,45 dolarů, což je zisk téměř 16 % v druhém lednovém týdnu. Litecoin se také zotavuje oproti BTC, kdy odrazil support na 0,005 BTC a také 0,006 BTC s cílem znovu získat dominantní postavení.

Nejnovější cenové pohyby ukazují, že Litecoin se může v následujících dnech a týdnech stát ještě aktivnějším a znásobit své dosavadní výnosy.

Shrnutí

Opět je velmi obtížné předpovědět přesný vývoj trhu. Je to skoro jako věštit z karet. Uvedené indikátory by mohly podpořit teorii případného bullrunu, ovšem s určitostí to nelze říci. Faktem však zůstává, že Litecoin je stále jedna z předních kryptoměn, která má širokou komunitu.

Také se usilovně pracuje na vývoji samotného LTC, konkrétně na zvýšení anonymity této kryptoměny. Více informací si můžete přečíst v tomto článku.

Co číst dál?

Toto čeká Ethereum v roce 2020 – Bude rychlejší než VISA?

avatar
  Subscribe  
Upozornit na