Velký update pro EOS! Block.One představuje EOS 2.0 – vše, co potřebujete vědět

0
eos-update-altcoiny-trading11

Společnost BLock.One 10. dubna 2020 zveřejnila nový software pro EOS. Update EOS 2.0 je největší aktualizací od června 2018, kdy jsme se dočkali přechodu projektu na vlastní decentralizovanou databázi. V oznámení na Twitteru tvůrci updatu tvrdí, že nový zdrojový kód je jednodušší, rychlejší a bezpečnější.

Více o přechodu EOS na vlastní blockchain naleznete zde.

Velké změny pro EOS Virtual Machine

EOS je platforma, na níž fungují smart kontrakty – tedy kousky kódu, které lze spustit paralelně na všech nodech blockchainu. Smart kontrakty umožňují dělat na blockchainu prakticky cokoliv, neomezují se pouze na několik funkcí. Jako první s nimi přišlo Ethereum.

EOS 2.0 update přináší nový WebAssembly (WASM) engine optimalizovaný pro web a servery. EOS tak chce vývojářům usnadnit práci při vývoji decentralizovaných aplikací (dapps) pro web.

Mezi další prémie EOS VM patří i podpora pro WebAuth. Jde o standard určený pro autentizaci na webu založený na veřejných klíčích a kryptografii.

„Díky podpoře WebAuthn pro EOSIO mohou vývojáři začít testovat podepisování transakcí s WebAuthn ve svých EOS aplikacích.“

Dnes se pouštějí BTC options na CME. Nejdůležitější derivát roku 2020 je tady! Víte, o co jde?

Podpora pro více vláken a nové IDE

EOS v tomto updatu získává i podporu pro multithreading. Počítače měli v minulosti pouze jedno jádro a uměli tak v jednom momentě dělat pouze jednu věc. Novodobé počítače však disponují dvěma, čtyřmi, osmi a některé i 64 jádry, díky čemuž zvládají množství výpočtů najednou.

Podobné je to u blockchainů. Většina blockchainů druhé generace (Ethereum, TRON a donedávna i EOS) podporovaly pouze práci v jednom vlákně. Po novém však EOS používá několik vláken najednou. Je tak schopné v jednom momentě potvrzovat transakce, propagovat bloky v síti a další procesy, které se v minulosti blokovaly.

„Izolováním těchto procesů se nám podařilo výrazně zrychlit zpracování transakcí a dalších funkcí na EOS blockchainu.“

To však stále není všechno. Block.One pro vývojáře vytvořila nové vývojářské prostředí (IDE) na vývoj a testování decentralizovaných aplikací na EOS blockchainu. To programátorům usnadní práci a urychlí celý proces. EOS se tak snaží přitáhnout nové talenty na svou platformu a podpořit současné vývojáře.

Znovu začínáme přispívat na BitLink!

Podívejte se na naši nejnovější VIDEO analýzu:

(článek pokračuje po videu)

VIDEOANALÝZA – Růst Bitcoinu na 8200 USD ještě nemusí znamenat bullish trend – Pozor na fake pohyby!

Závěr – Vyplatí se nakupovat EOS?

To je sice všechno hezké, ale víme, co chtějí slyšet naši čtenáři. Je toto důvod k nákupu EOS? Nuže, pravděpodobně ano, i když je nutno dodat, že byste neměli investovat peníze na základě doporučení článku na internetu. Před jakýmkoliv nákupem si udělejte vlastní průzkum!

V první řadě, EOS není decentralizovaný projekt. Vývoj blockchainu, stejně jako blockchain samotný má pod palcem Block.One. EOS proto nikdy nebude mít takový potenciál jako Ethereum. Na druhou stranu, EOS vývojáři jsou velmi aktivní a toto je druhé velké oznámení. To první přišlo v prosinci, kdy byla navržena další velká změna pro celou síť. Její uskutečnění však ještě nepřišlo.

EOS se těší velké dlouhodobé podpoře ze strany Číny, které se líbí, jakým směrem se tento projekt ubírá. Dokazují to i čínské ratingy, ve kterých je EOS dlouhodobě na prvním místě s velkým náskokem před druhým Ethereem. Nejnovější ratingy naleznete zde. Komunistické Číně samozřejmě decentralizace nevoní. Navíc relativně nedávno začala otevřeně podporovat blockchainové firmy a chystá se na spuštění vlastního národního blockchainu. Je tedy velmi pravděpodobné, že EOS bude mít v brzké době v Číně velké využití.

EOS se v současnosti obchoduje za 3,15 $ a s kapitalizací 2,9 miliardy dolarů je na sedmém místě. V minulosti se však dlouhodobě drželo v první pětce. Pokud by se tam mělo vrátit, musí získat alespoň 60 %.

Takže za mě je to jeden z mála altcoinů, které jsou vhodné k nákupu, a očekávám, že v příštích měsících bude růst rychleji než Bitcoin.

Co číst dál?

[DŮLEŽITÉ] CME Options už v pondělí – nejdůležitější derivát roku 2020 je tady!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na