Technická analýza komodity zlato – Trh se zlatem si stále drží svoji sílu!

zlato analyza trading11
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Čas letí a od mé poslední analýzy na zlato z počátku září uběhly více jak čtyři měsíce. Za tu dobu se toho odehrálo mnoho a my si to v dnešní analýze hezky všechno shrneme a zhodnotíme aktuální situaci. Kurz zlata sice posiluje, ale je vidět, že aktuální rezistence daly býkům už docela zabrat. Obzvlášť poslední zamítnutí nevypadá moc dobře a mohlo by to skončit i dosti velkou korekcí kurzu.

Každopádně cena zlata za posledních 18 měsíců vzrostla o nějakých 35 %, což je u této komodity extrémní změna ceny. Vzhledem k tomu, že jsme zvyklí na vysokou volatilitu u kryptotrhů, tak si ani neuvědomujeme, že takové cenové pohyby jinde trvají i roky. Tady to sice trvalo “pouze” těch 18 měsíců, ale i tak je to v kontrastu s Bitcoinem velký rozdíl.

Aktuální situace na grafu 1D TF GOLD/USD

zlato

Nyní si dovolím navázat na svůj poslední příspěvek, kdy jsme měli čerstvě po zamítnutí v cenovém levelu 1 564 USD/unce. Už tehdy bylo jasné, že když máme v grafu několik velkých červených svíček po neúspěšném breakoutu skrze rezistenci, tak to vyústí v korekci. Ta následná korekce se zformovala do podoby falling wedge, které můžete vidět před sebou zakreslený v grafu. Když byl kurz na hranici podpory 1 454 USD/unce, tak jsem dost přemýšlel nad tím, zda support vydrží, či dojde ještě k poklesu po další support v cenové hranici 1 425 USD. Prostoru v rámci wedge bylo dost, takže by to ve výsledku neznamenalo žádné velké zhoršení situace.

Breakout z wedge

Nicméně, trh se rozhodl zcela jinak a využil support 1 454 USD/unce jako odrazový můstek pro další postup up. Po proražení horní hrany wedge to mělo dost rychlý spád, a jak můžete sami vidět, tak cena neskutečně pumpovala pěkné tři týdny. Tentokrát se rezistenci 1 564 USD/unce prorazit sice podařilo, ale stejné štěstí již kurz neměl v další hranici odporu. Rezistence 1 621 byla pro býky tvrdý oříšek a zamítnutí zde bylo docela tvrdé. Ta červená svíce s dlouhým knotem prostě mluví za vše. A právě díky tomuto zamítnutí to teď moc nevidím na to, že by se trh z toho zamítnutí jen tak lehce vzpamatoval a pokračoval v dalším posilování.

Spíš bych to naopak viděl tak, že trhu dochází pára a brzy nejspíše dojde k velkému korektivnímu pohybu. Takovému pohybu, jenž by byl daleko větší, než jen zformování falling wedge. Když jsme měli poslední korekci, tak zlato oslabilo o nějakých 7 %, což není nic extra velkého. Z pohledu na graf je zřejmé, že trh začíná být přepálený a takové trhy mají tendenci se čas od času pořádně pročistit. Vlastně je tu teď strašák v podobě pročištění, které by znamenalo i pád o více jak 15 %. Tedy někam do úrovně 1 350 USD, kde nám to jistí silný support.

Indikátory

Tak na RSI už máme velmi malou medvědí divergenci a to v hodnotách asi 86 bodů. Předchozí vrchol z června minulého roku má něco přes 87 bodů, takže je to opravdu taková mini divergence. Nicméně, i tak je to třeba brát vážně, protože je to projekce toho, že už to výš jen tak nepůjde. Na MACD chybí zase velmi málo k tomu, aby došlo k bearish crossu, čímž by se setrvačnost překlopila. Bylo by to jenom potvrzení, že po posledním zamítnutí na rezistenci dojde k další korekci. Na Stochastic RSI už pár dní opanovává situaci negativní momentum.

Závěr

Trh se zlatem je stále velmi silný, ale to poslední zamítnutí nám avizuje, že už to tak jednoduché nebude. V souvislosti s tím, co nám ukazují indikátory, je jasné, že je čím dál větší pravděpodobnost většího propadu. Propadu, který všechny do značné míry může buď překvapit, či rovnou vyděsit. Bude tedy dost záležet na další price action, protože tu pořád existuje nějaká šance, že by se z toho posledního zamítnutí trh vzpamatoval. Osobně tomu ale moc nevěřím.

Co číst dále?

Technická analýza Brent crude oil (ropa) – Krátká nákupní horečka černého zlata


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.