Analýza komodity zlato – Korekce je tu a s ní šance nákupů za dobrou cenu, kdy budeme pokračovat UP?

Česká národní banka začala nakupovat zlato – Očekává tato instituce brzký příchod krize?
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Uplynuly skoro tři týdny a zlato je po dlouhém růstu konečně v avizované korekci. Pokud jste četli moji poslední analýzu na zlato, tak víte, že nějaké to pročištění trhu bylo více než očekávané. Teď tedy vyvstává otázka, jak hluboko může cena zlata klesnout? Tento drahý kov předvádí už poměrně dlouhou dobu pěknou Price action a díky tomu se začíná zase dostávat do popředí médií a tím pádem je také více investorů, kteří by chtěli nakupovat. Krize klepe za dveřmi, geopolitická situace není také moc příznivá a k tomu tady máme měnové a obchodní války. To vše přispívá k tomu, že nákupní tlak velmi rychle roste a díky tomu roste masivně i cena. Kam až tedy při korekci vyklesáme?

Aktuální situace na grafu 1D TF GOLD/USD

analýza zlato

Rising broadening wedge (megafón)

Když jsem zpracovával minulou analýzu, tak byla aktuální cena 1 503 USD/unce. Kurz se tehdy vlastně čerstvě odrazil od rezistence na úrovni 1 535 USD/unce. Býkové se ale zase nakonec dostali do vedení a vypumpovali cenu nad tuto rezistenční úrovni. Po průrazu rezistence můžeme ale vidět silné zamítnutí. Projekcí tohoto zamítnutí je dlouhá svíce s malinkatým tělem a dlouhým knotem. Osobně bych ji identifikoval jako Doji svíčku, což je známka toho, že trh byl už unavený a začal tedy slábnout.

No, býci to nevzdali a po krátkém klopýtnutí cena začala atakovat další rezistenční úroveň na 1 564 USD/unce. Proběhl odraz a tentokrát to nebylo jen malé klopýtnutí. Následovala velká červená svíce, která pohltila hned několik předchozích zelených svící. Díky vývoji kurzu šlo vcelku snadno rozpoznat pattern rising broadening wedge, který je též znám jako megafón. V tomto případě se jedná o bearish pattern. Jedná se v podstatě o ekvivalent k rising wedge. A jak můžete vidět, tak se kurz z patternu už nejspíše vylil.

Pravděpodobný odraz

Pojďme si tedy nyní zodpovědět otázku, kde by mohla korekce skončit. Prvním takovým místem je bod dotyku s uptrendovou přímkou. Pokud si trh udrží svoji dosavadní sílu, tak nevidím důvod, proč by korekce nemohla skončit už tímto způsobem. Jedná se fakticky o scénář, který je hodně optimistický, ale myslím si, že dostatečně reálný. A kdyby se uskutečnil, tak by to bylo pěkným důkazem, že tento instrument nekompromisně ovládají býci.

Další místa pro pravděpodobný odraz jsou samozřejmě označené supporty 1 479 USD/unce, 1 454 USD/unce a 1 425 USD/unce. Dalšími potenciálními dny korekce jsou Fibonacciho úrovně. Všimněte si, že nejsilnějším supportem vůbec je dle Price action a Fibonacciho úrovní pásmo okolo 1 370 USD/unce. Což je horní hrana velkého rostoucího trianglu. Jestli kurz vyklesá až sem, což je taky reálné, tak je tahle oblast nejsilnější hranicí podpory vůbec.

To tedy znamená, že kdyby cena skrze tuhle hladinu prorazila dolů, tak máme po bull runu. Tedy, po technické stránce by to dlouhodobě už moc na up nevypadalo. Když se ale podíváme na indikátor RSI, tak bylo už prostě pročištění trhu potřeba. Ty medvědí divergence dávali celkem jasný signál, že trh oslabuje. Nicméně, křivka RSI začíná narážet na trendovou křivku, na které došlo v minulosti ke spoustě odrazů. Z toho by se tedy dalo vyvozovat, že odraz up je na spadnutí.

Závěr

Zlato má aktuálně jen pozitivní vyhlídky do budoucna. Trh nabízí spoustu silných supportů, kde může brzy proběhnout odraz. Především moc nevidím důvod, proč by cena tohoto instrumentu měla hluboko vyklesat. O drahé kovy, jako je zlato a stříbro, je dlouhodobě velký zájem. Především o jejich fyzickou podobu. A myslím si, že ten zájem bude růst i nadále.

Okolnosti tomu totiž velmi dobře nahrávají. Vždyť kdo by chtěl v takové situaci držet raději akcie, nejrůznější deriváty, či dokonce dluhopisy? Tento kov je prostě historií potvrzený jako bezpečný přístav, takže se za stávající situace bude do tohoto bezpečného přístavu uchylovat čím dál více investorů. 

Co číst dále?

Jak bude probíhat další recese a co by mohlo být jejím spouštěčem? – 1. část


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.