Bitcoin je příliš komplikovaný! – Zkoušeli jste v 90. letech poslat email?

0

Kryptoměny jsou tady s námi už více než deset let a za tu dobu si našli mnoho kritiků. Podle nich nemají digitální peníze budoucnost a jedním z argumentů podporujících toto tvrzení je náročnost používání těchto technologií. Je pravda, že bezpečně poslat, přijmout nebo uchovávat BTC není vždy zcela intuitivní a pro běžného člověka to může být problém.

Ale zkoušeli jste v 90. letech poslat e-mail?

Pamatujete se na daň, kterou jste museli zaplatit za možnost instantně komunikovat s vašimi blízkými? Koupit počítač, naučit se jej používat, koupit drahý internet, modem, zapnout všechny tyto nové elektronické věci a naučit se používat e-mailového klienta. 90. léta byla pro internet velmi náročná a mnoho lidí tehdy tvrdilo, že internetová síť bude mít na lidstvo pouze minimální dopad.

„V roce 2005 už bude jasné, že internet nezmění lidstvo více než fax.“

– Paul Krugman

Optimistický nebyl ani vynálezce ethernet konektoru Robert Metcalf. Ten predikoval, že v roce 1996 celý internet zkolabuje. Nezkolaboval…

Ale chvilku to tak možná vypadalo – podívejte se na návod na posílání e-mailu z roku 1991:

Návod na bezpečný nákup kryptoměn bez poplatků najdete zde.

Kryptoměny a internet

A podobné je to i s kryptoměnami. Jistě, tato technologie vyžaduje trochu úsilí. Je důležité používat kryptoměny správně, jinak hrozí nevratná ztráta všech coinů. Hackeři číhají na každém rohu. Nákup a prodej je často náročný, vytvořit si účet na burze vyžaduje poskytnutí senzitivních informací, jako je fotografie občanského průkazu, rodné číslo atd., a co za to dostanete?

No, momentálně nic moc. Nicméně možnost používat peníze které jsou „mimo systém“ má své klady a potenciál využití těchto technologií v budoucnu může být obrovský.

Stejně jako internet v 90. letech, tak i krypto je na začátku své cesty. Chce to čas. Kdo ví? Možná bude za 20 – 30 let nedílnou součástí našich životů.

Chcete sledovat cestu kryptoměn ke slávě v přímém přenosu? Přihlaste se k odběru zpráv Kryptomagazínu na facebooku. Jeden klik vám zajistí přísun nejčerstvějších informací o (nejen) digitálních měnách ve vašem fb feedu.

Případně si můžete aktivovat oznámení do webového prohlížeče (návod najdete zde).

Zdroj:
ccn.com

avatar
  Subscribe  
Upozornit na