Vše o těžbě kryptoměn ve 300 slovech

0
btc blockchain

Vše o těžbě kryptoměn v pouhých 300 slovech? Pro nás žádný problém. Pozorně tedy čtěte, protože v tomto článku se počítá opravdu každičké slovo.

Co je to mining a co generuje příjem v miningu

Mining nebo také těžba kryptoměn slouží k ověřování transakcí v síti blockchainu a v následném ukládání těchto transakcí do bloků.

Při těžbě se odměna skládá ze dvou složek:

  1. Odměna za vytěžený blok

2. Transakční poplatky

Odměny za blok jsou fixně dané algoritmem, například u Bitcoinu a Litecoinu se snižují automaticky při dosažení určitého bloku na polovinu, což nastává přibližně jednou za 4 roky. Daný jev se nazývá halving. Co se týče kryptoměny Ethereum, tak tam funguje trošku jiný princip, kdy se odměna za vytěžený blok snižuje při určitých vylepšeních sítě, když se shodnou těžaři, kteří mají většinový výkon.

Transakční poplatky jsou poplatky za převody kryptoměn. Uživatel, který chce poslat kryptoměnu, si může zvolit vlastní transakční poplatek. Transakce s vyšším poplatkem bývá většinou schválena dříve než ta s nižším poplatkem, která se může ověřovat delší dobu. Z tohoto důvodu je velmi důležité zvolit dostatečný transakční poplatek.

Jak těžit?

Těžit můžete dvěma způsoby:

1. samostatně

2. v poolu (ve skupině)

Pokud chcete těžit samostatně, potřebujete dostatečný výpočetní výkon. S největší pravděpodobností pokud těžíte jako jednotlivec, je váš zisk minimální. Dalšími problémy, se kterým se musí jednotlivec potýkat, jsou vysoké nároky na softwarové znalosti.

Pokud jste těžař, který vlastní jen minimální počet strojů, těžba ve skupině bude pro Vás ideální řešení.

Odměna za blok a transakční poplatky se spravedlivě rozdělí mezi všechny těžaře ve skupině alikvotním podílem podle těžebního výkonu. Skupina si za tuto službu bere průměrně 1 % z vytěžených mincí a zbytek přerozdělí těžařům. Tento proces probíhá automaticky při zapojení a těžbě ve skupině. Zapojení do skupiny není technicky vůbec náročné a měl by to zvládnout průměrný uživatel.

Co číst dále?

[VIDEO ANALÝZA] – Altcoiny, které stojí za hřích + ukázka ziskového set-upu.

nexaltic logo

avatar
  Subscribe  
Upozornit na