Výzkumníci tvrdí, že bitcoinový experiment vygeneroval téměř o 300 % vyšší výnosy než hodlingu

Share This Post

EMH je kontroverzní teorie, o které vědci tvrdí, že přispěla k vývoji modelů schopných překonat strategii hodl o téměř 300 % v simulovaných krypto portfoliích.

Podle jejich výzkumného dokumentu:

„Daří se nám generovat modely, jejichž předpovědi umožňují investorům zaznamenat vyšší zisky, než jaké by měli, kdyby se řídili známou strategií nákupu a držení.“

Co je to EMH

Jádrem EMH je myšlenka, že cena akcií aktiva odráží jeho reálnou tržní hodnotu a všechny příslušné tržní informace. Pokud je to pravda, bylo by nemožné překonat trh tím, že se ho pokusíme načasovat nebo intuitivně předpovídáme vítězné akcie.

Zastánci EMH obvykle navrhují, že spíše než se snažit porazit trh dobře načasovanými podhodnocenými výběry akcií, by měli investoři vložit prostředky do nízkonákladových pasivních portfolií.

Odpůrci EMH

Mezitím odpůrci EMH mají tendenci odmítat tento způsob uvažování poukazem na to, že někteří investoři, jako je Warren Buffet, udělali celou kariéru z poražení trhu.

Podle výzkumného týmu v Řecku, jehož výzkum ve výše uvedeném článku se omezil na pozorování trhu s bitcoiny, lze EMH použít na obchodování s kryptoměnami jako náhradu za standardní přístup „buy and hold“ neboli hodling, a vyhnout se tak volatilitě trhu.

Testování strategie EMH

Aby to vědci otestovali, vyvinuli čtyři odlišné modely umělé inteligence trénované s více datovými soubory. Po zaškolení a testování vybrali modely optimalizované jak proti strategii „porazit trh“, tak proti strategii hodling.

Podle týmu se optimální model poráží základní čárou až o 297 %. To propůjčuje určitou důvěryhodnost myšlence, že EMH může být užitečným nástrojem pro obchodníky s bitcoiny a kryptoměnami. Je však třeba zmínit, že autoři provedli svůj výzkum s využitím historických dat a simulovaného řízení portfolia.

Výsledky této studie, i když jsou empirické, mohou jen málo změnit názory těch, kteří mají silný názor proti účinnosti EMH.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...