Xbox vylepší herní dialogy s generativní AI prostřednictvím nového partnerství

Share This Post


Herní konzole Xbox využívá umělou inteligenci (AI) s novým partnerstvím, jehož cílem je podpořit tvůrce her integrací generativní umělé inteligence do svých sad nástrojů pro tvorbu her. 

Generální manažer herní AI pro Xbox Haiyan Zhang v příspěvku na blogu oznámil, že společnost buduje herní dialog a narativní nástroje AI prostřednictvím víceletého partnerství s Inworld AI, společností zaměřenou na umožnění integrace AI do nehratelných postav (NPC) ve hře. Zhang napsal: 

„Vidíme svět příležitostí, jak urychlit kreativitu herních vývojářů, snížit složitost a zlepšit zážitky hráčů.“

Podle Zhanga bude sada nástrojů umělé inteligence obsahovat kopilota návrhu umělé inteligence, který bude návrhářům pomáhat při zkoumání nápadů. Umožní vývojářům přeměnit výzvy ve skripty, stromy dialogů a questy. Kromě toho budou obsahovat také AI znakový runtime engine, který lze integrovat do herních klientů. To umožní vytvářet nové příběhy, které vylepšují zážitky hráčů.

S integrovanou umělou inteligencí do her budou mít postavy na pozadí interagující s uživateli neomezený počet reakcí na různé možnosti. To je možné díky propojení dialogových linek generovaných umělou inteligencí namísto běžnějších fixních skriptů, které se běžně vyskytují v tradičních hrách. 

Vývojáři již začali experimentovat s integrací AI do různých her. 28. dubna bylo zveřejněno video demonstrující dialog generovaný umělou inteligencí prostřednictvím videohry s názvem The Elder Scrolls V: Skyrim. Díky integraci mohl hráč klást NPC jakoukoli otázku, kterou chtěli, a AI by generovala odpovědi, které byly doručeny hráči.

29. května Nvidia také zveřejnila ukázku integrace dialogu AI do NPC uvnitř her. V rámci demonstrace hráč použil svůj mikrofon, aby mluvil s NPC přirozeně v běžné konverzaci. Hráč se zeptal AI, jak se má, a on odpověděl jako člověk a mluvil o svých obavách ze zločinu a o tom, jak se jeho obchod dostal do křížové palby. 

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...