YouTube cenzuruje kryptoměny a nově propaguje i podvody

YouTube cenzuruje kryptoměny a nově propaguje i podvody

Stále častěji se stává, že YouTube zablokuje edukační stream o kryptoměnách od profesionálů a označí ho za škodlivý obsah. Proto je opravdu zvláštní, že na tomto webu vzkvétá množství krypto podvodů. Když se na platformě objeví kanál, který se vydává za Coinbase a nabízí zdvojnásobení kapitálu, YouTube tvrdí, že za to není zodpovědný. Okej. A kdo je potom zodpovědný, když se uprostřed normálního videa objeví reklama na scam?

Čtěte také: NEO Foundation překvapuje Neo3 updatem! Přibývá sdílení souborů, digitální identita a další funkce

YouTube propaguje kryptoměnový podvod

Na tyto nechutné praktiky nedávno upozornila redaktorka Cointelegraphu KRISTINA LUCREZIA CORNÈR. Uprostřed streamu jí YouTube ukázal reklamu na údajný giveaway.

“Pošlete 0,5-200 ETH na tuto adresu a my vám zašleme dvakrát víc!”

Reklama na podvod na YouTube
Zdroj: cointelegraph

Klasický kryptoměnový scam, na který se dnes nachytá jen málokdo. Video bylo doplněno o rozhovor s šéfem Binance Changpeng Zhaem, logem Binance a Etherea. Smutné. Proč YouTube dovoluje takové nechutné reklamy a zároveň omezuje seriózní a hodnotný edukační obsah?

Těžko říct. Hodně to ale vypovídá o kvalitě největší platformy na streamování videí na světě. YouTube používají dvě miliardy uživatelů. Tento gigant však už dávno není tím, čím býval a doufáme, že se brzy najde nějaká konkurence. Takto zneužívat svou monopolní pozici opravdu není v pořádku.

Kvůli cenzuře mají YouTube kanály o kryptoměnách velký problém s nabíráním nových odběratelů. Týká se to i našeho kanálu BitLink. Podpořte nás a přihlaste se k odběru

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.