Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Share This Post

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network Mashinsky údajne vybral 10 miliónov dolárov pred bankrotom.

Mashinsky a desaťmiliónový výber

Podľa Financial Times zakladateľ spoločnosti Mashinsky stiahol prostriedky v „polovici až koncom mája,“ teda len asi dva až tri týždne pred zmrazením všetkých výberov 12. júna. Je pravdepodobné, že už v tom čase musel o problémoch aj nadchádzajúcom bankrote vedieť.

Celsius bola populárna platforma na požičiavanie kryptomien s 1,7 miliónmi zákazníkov a spravovanými aktívami vo výške 25 miliárd dolárov. Zlé podmienky na kryptotrhu, pád Terry (LUNA) a UST a podľa niektorých aj zlé vedenie doviedli spoločnosť k bankrotu.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Platforma nakoniec skončila s deficitom 2,85 miliardy dolárov vo svojej súvahe a zákazníci v neistote, či vôbec niekedy dostanú svoje kryptomeny späť. Celsius zmrazil všetky prostriedky v júni, pred podaním žiadosti o bankrot z 11. júla.

Výber vyvoláva otázky, či Mashinsky využil to, že vedel už vopred, že spoločnosť zmrazí prostriedky zákazníkov a výbery. Sám si tak stiahol milióny dolárov, zatiaľ čo milióny zákazníkov následne to šťastie nemali.

Bude musieť peniaze vrátiť?

Hovorca spoločnosti Celsius záležitosť s výberom komentoval s tým, že zakladateľ v tom čase kryptomenu stiahol, aby zaplatil štátne a federálne dane. Navyše podľa neho malo ísť o súčasť štandardných prevodov, ktoré Mashinsky realizoval pravidelne.

Počas deviatich mesiacov, ktoré predchádzali tomuto výberu, dôsledne ukladal kryptomenu v sumách, ktoré dosahovali celkovú sumu, ktorú vybral v máji.

Hovorca to uviedol s tým, že Mashinsky a jeho rodina mali sami na platforme zmrazené kryptomeny v hodnote 44 miliónov dolárov. Hoci podľa spoločnosti na výbere nebolo nič zle, zrejme sa stane súčasťou nadchádzajúcich súdnych pojednávaní.

Existuje tiež možnosť, že by Mashinsky mohol byť nútený vrátiť 10 miliónov dolárov, pretože počas 90 dní pred podaním vyhlásenia o bankrote môžu byť platby spoločnosti podľa zákonov Spojených štátov obrátené v prospech veriteľov.

Medzitým spoločnosť Celsius Network stanovila termíny dražby svojich aktív. Konečná lehota na predloženie ponúk vyprší 17. októbra a v prípade potreby sa potom 20. októbra uskutoční dražba.

Záver

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network Alex Mashinsky svojím výberom 10 miliónov USD krátko pred zmrazením všetkých prostriedkov a následným bankrotom vzbudil podozrenie. Možno bude teraz nútený prostriedky vrátiť.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...