Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Share This Post

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa dostávajú do hľadáčika čoraz väčšej skupiny ľudí. Dôvod je podľa miliardára a investora hedgeových fondov Stanleyho Druckenmillera veľmi prostý: stále viac ľudí stráca vieru v centrálne banky.

Druckenmiller je presvedčený o návrate kryptomien, a to najmä s ohľadom na nedávny stav globálnej ekonomiky, keď svet bojuje s recesiou a infláciou.

Stanley Druckenmiller nedávno poskytol rozhovor televízii CNBC. V ňom okrem iného skritizoval radikálnu menovú politiku, ktorú zaviedol americký Federálny rezervný systém.

V roku 2013 sa v USA uskutočnila prvá verejná obchodná seansa. Bol som až neskutočne frustrovaný tým, čo mi pripadalo ako fed, ktorý jednoducho neuveriteľne riskuje.

Spustil Fed najväčšiu bublinu aktív v histórii?

Druckenmiller navyše tvrdí, že kroky, ktoré nedávno urobil Federálny rezervný systém, vyvolali najväčšiu bublinu aktív v histórii. Varoval tiež, že po týchto bublinách obvykle dochádza k hospodárskemu kolapsu. Na druhej strane Fed vtedy odmietol otázky týkajúce sa inflácie a zdôraznil, že to nie je zahrnuté v jeho mandáte.

Všetci asi dobre vieme, že Bitcoin v roku 2021 zažil boom, ale v nasledujúcom roku sa po menovej politike Fedu, ktorej cieľom je pribrzdiť infláciu, prepadol. V júni ročný index spotrebiteľských cien vyskočil o 9,2 %, ale podľa augustových údajov sa teraz znížil na 8,2 %.

Hedgeový manažér je tak spokojný s tým, ako sa centrálnej banke darí obchádzať infláciu. Na druhej strane je však skeptický k tomu, že to budúci rok zvládne bez toho, aby sa neobjavila recesia. V konečnom súčte tak Druckenmiller nie je tak presvedčený o správnosti krokov SEC pri zmierňovaní inflácie. Druckenmiller počas rozhovoru ešte viac pritlačil na pílu a priamo uviedol:

V súčasnej dobe je situácia nasledovná: Je potrebné zabiť draka. A predseda má pravdu. Pravdepodobne vás to bude bolieť.

Tento názor potvrdzuje aj predseda Fedu Jerome Powell, ktorý pripúšťa, že boj s infláciou bude vyžadovať dôslednosť v zmysle toho, čo označujú ako „rast pod trendom“.

Druckenmiller si je istý, že kryptomeny porastú

Druckenmiller predpovedá, že hodnota kryptomien určite stúpne, akonáhle centrálne banky zmenia kurz podobne, ako to plánuje uzákoniť Bank of England. Kryptomeny tak budú zažívať renesanciu, a to najmä spoločne s tým, ako klesá (a ďalej bude klesať) dôvera v centrálne banky. Mnoho ľudí sa tak začína obracať ku kryptomenám a k tomu, čo im práve digitálne meny môžu ponúknuť.

Podobne ako zlato je aj bitcoin vnímaný ako zabezpečenie proti inflácii. Ba čo viac, primárna kryptomena je dokonca považovaná (v porovnaní so zlatom) za oveľa lepšiu. Mnohí ju tak vyhlasujú za „nové globálne peniaze“. To samozrejme dráždi mnoho centrálnych bánk, ktoré horúčkovito premýšľajú, ako sa s ňou popasovať.

Záver

Na záver rozhovoru tento miliardár, podnikateľ a investor povedal, že je presvedčený, že dôsledky niekoľkomesačného nekonania centrálnej banky budú aj naďalej pretrvávať a po dlhú dobu negatívne ovplyvňovať ekonomiku. Kryptomeny by tak mohli vyjsť ako víťaz.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: bitcoinist.com

Related Posts

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...

Kupci bitcoinů nedávají medvědům žádný manévrovací prostor

Informace z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly na...

Cena XRP vstupuje do fáze prolomení býčí vlajky

Takzvaný vzor býčí vlajky se vyvíjí, když se cena konsoliduje v...

Trh sa pripravuje na skutočnú bitcoinovú rally poháňanú ETF

Cena bitcoinu, najväčšej svetovej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, začala...

Kupující tlačí cenu BTC nad 38 000 USD

Bitcoin krátce vystoupil nad hranici 38 000 dolarů, když...