TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber TOP 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

Libra v problémoch spadla na historické minimum – kryptomeny naopak na vzostupe

Štátna mena Spojeného kráľovstva, libra šterlingov, je najstaršou dodnes používanou menou na svete. Od roku 2007 a následnej finančnej kríze libra voči USD trvalo klesá. Zatiaľ čo tento rok stratila 20 % svojej hodnoty, za posledných 20 rokov stratila voči doláru už polovicu svojej hodnoty. Drastický pokles hodnoty libry je z veľkej časti spôsobený oznámením rozpočtu z minulého týždňa. Denník Financial Times uviedol, že zníženie daní a dotácie na energie, ktoré zaviedol nový kancelár štátnej pokladnice Kwasi Kwarteng, môžu vytvoriť nestabilnú finančnú základňu. V prvom návrhu rozpočtu premiérky Lizz Trussovej bolo oznámené vôbec najväčšie zníženie daní za celú generáciu. Škrty by údajne mali riešiť vysoké náklady na energie a infláciu. Inflácia v Spojenom kráľovstve dosahuje rekordné hodnoty a minulý mesiac prvýkrát po 40 rokoch dosiahla dvojciferné hodnoty.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám

Jerome Powell potvrdzuje, že americký digitálny dolár by nebol anonymný

Počas nedávnej akcie, ktorú organizovala finančná inštitúcia Bank of France, vystúpil americký predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell s tým, že digitálny dolár nebude úplne anonymný. Powell počas diskusie aktívne hovoril o potenciálnych rizikách a prínosoch digitálnej meny vydanej centrálnou bankou (CBDC). Podľa súčasného predsedu Fedu bude mať digitálna verzia meny zaručené štyri vlastnosti: sprostredkovanie, ochranu súkromia, interoperabilitu a overovanie identity. Sama digitálna mena by však nebola anonymná. Podľa Powella je dôležité nájsť rovnováhu medzi ochranou súkromia používateľov a overovanie identity. Jerome Powell v rozhovore tiež uviedol, že Fed bude potrebovať súhlas Kongresu o zavedení CBDC.

V roku 2031 bude bitcoin stáť 12,5 mil. dolárov, ale má to háčik, hovorí Robert Breedlove

Pokiaľ sa pozeráte na cenu kryptomeny krátkodobo, asi vás zaskočí vyhliadka na bitcoin za desať či viac miliónov dolárov. Z dlhodobého hľadiska však aj pre tento scenár existuje určitá pravdepodobnosť. To, aká vysoká je, dnes nikto nedokáže povedať. Sú však hlasy, ktoré presne v takú budúcnosť veria. K tým patrí Robert Breedlove, generálny riaditeľ a zakladateľ krypto investičnej spoločnosti Parallax Digital. Breedlove práve v rozhovore pre Altcoin Daily uviedol, že popredné digitálne aktívum by mohlo za deväť rokov dosiahnuť cenovku 12,5 milióna dolárov. Podľa investora je možné do budúcnosti čakať znehodnotenie amerického dolára (USD). To má byť tiež kľúčovým faktorom v explózii ceny BTC.

Akú digitálnu menu si Rusko zvolí pre cezhraničné platby? Bitcoin to pravdepodobne nebude

Hoci Rusko presadzuje myšlienku využitia kryptomien na cezhraničné platby, stále nie je jasné, aké digitálne aktívum presne vláda plánuje pre tieto transakcie prijať. Podľa miestnych právnikov a vedúcich pracovníkov v oblasti fintech je pomerne nepravdepodobné, že by ruské úrady schválili pre cezhraničné transakcie používanie kryptomien, ako je Bitcoin (BTC). Jelena Kljucharová, vedúca právnička miestnej advokátskej kancelárie KKMP, hovorí, že je „veľmi sporné“, aby Rusko povolilo používanie Bitcoinu alebo inej podobnej kryptomeny pre cezhraničné platby, pretože takéto aktíva sú „ťažko kontrolovateľné“. Právnička ďalej uviedla, že kryptomeny používané v Rusku pre cezhraničné platby budú s najväčšou pravdepodobnosťou miestne. Dôvod je jasný, požaduje sa, aby ruské regulačné orgány mohli takéto transakcie riadne monitorovať a kontrolovať. Naznačila tiež, že požiadavky na vykonávanie cezhraničných platieb budú môcť splniť iba veľkí inštitucionálni hráči – napríklad banky.

Mike Novogratz hovorí, že DeFi je „lepší produkt,“ ktorý bude dlhodobo víťaziť

V diskusii na fóre SALT v New Yorku generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital zanechal výroky, ktoré majú ďaleko k bitcoinovému maximalizmu. Mike Novogratz vidí budúcnosť inak ako mnohí „evanjelisti“ a „apoštolové“ viery v BTC. DeFi sú podľa známeho a dlhodobo uznávaného člena kryptomenovej komunity pripravené vyhrávať z dlhodobého hľadiska vďaka svojim robustným základným vlastnostiam.

„Vždy hovorím, že DeFi vyhrá, pretože je to lepší produkt. Sú to zložiteľné komponenty. Je to transparentné. Vysporiadava sa automaticky. Je to jednoducho lepší produkt, takže z dlhodobého hľadiska vyhrá. Z krátkodobého hľadiska je veľa ľudí, ktorí nechcú, aby vyhrali.“

Svojím výrokom Novogratz naráža na komunitu toxických maximalistov, ktorí sa radi vysmievajú konkurenčným projektom. Miliardár si myslí, že sa nakoniec ukáže, že sa títo ľudia mýlia.

Bonusová správa

Ethereum Merge zrýchlil tvorbu blokov

Ukázalo sa, že upgrade Merge pre Ethereum (ETH), ktorého hlavným cieľom bolo previesť blockchain na konsenzuálny mechanizmus proof-of-stake (PoS), má pozitívny vplyv aj na tvorbu nových blokov Etherea. 15. septembra Ethereum úspešne dokončilo upgrade The Merge a sieť prešla na algoritmus PoS. V rovnaký deň vystrelil počet (za deň) vytvorených blokov (EBC) zhruba o 18 % – z približne 6000 blokov na 7100 blokov denne.

ETH blok
Počet ETH blokov – Zdroj: YCharts

Tento graf vhodne dopĺňa aj priemerná doba odbavenia bloku – doba, ktorú ťažiari alebo validátori v rámci siete potrebujú na overenie transakcií. Tá po upgrade siete klesla o viac ako 13 %. Vyššie uvedené zistenia tak ukazujú pozitívny vplyv upgradu The Merge na blockchain Etherea. [1]

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...