Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Share This Post

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej uvádza, že v USA opadá u mladšej generácie záujem o kryptomeny. Čo ďalšie stojí v prieskume spoločnosti Bankrate?

Prieskum: Mileniáli z USA prestávajú mať záujem o kryptomeny

Mladšia generácia, ktorá je najaktívnejšou skupinou kryptomenového priemyslu, podľa nedávno zverejneného prieskumu prestáva mať záujem o kryptomeny. Číslo však zostáva stále vysoké. Zatiaľ čo v roku 2021 investovalo alebo chcelo investovať do kryptomien 50 % mileniálov, v tomto roku to už bolo len 30 %.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Reportér James Royal uvádza za hlavný pokles možnosť rýchleho zárobku. Kryptomenový trh sa oproti minulému roku nachádza v červených číslach. Hlavný finančný analytik spoločnosti Bankrate Greg McBride sa k poklesu záujmu o kryptomeny tiež vyjadril. McBride v správe uvádza:

Je oveľa jednoduchšie byť nadšený a niečomu veriť, keď vidíte, že hodnota neustále stúpa. Naozajstný test viery prichádza ale v čase, keď je cena dole a mnoho investorov si uvedomuje, že teraz majú iný názor na investovanie do kryptomien.

James Royal v správe tiež uvádza, že investícia do kryptomien predstavuje vysoké riziko. Royal odporúča mladým Američanom, aby sa tiež zamerali na akciový trh. Podľa jeho slov aj mieru popularity kryptomien u mladšej generácie zhoršuje regulácia kryptomenového priemyslu.

Investori sú tiež znepokojení tým, ako regulácia federálnou vládou USA môže ovplyvniť kryptomeny… Zvažuje aj vytvorenie digitálnej meny vydanej centrálnou bankou, ktorá by fungovala ako digitalizovaný dolár.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 19 500 USD podľa KMC.

Záver

Oproti minuloročným historickým maximálnym hodnotám sa ceny kryptomien prepadli o viac ako polovicu. Prepady sa netýkajú iba kryptomenového trhu. Čo si o tom myslíte vy? Podeľte sa s nami o svoj názor do komentárov. Celú správu spoločnosti Bankrate si môžete prečítať pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...