Ukrajinský minister opakuje, že kryptomeny sú „zásadným nástrojom“ obrany krajiny

Share This Post

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu sa kryptomeny stali zásadným nástrojom na oslovenie investorov. Cieľom bolo získať ich podporu pri získavaní finančných prostriedkov a podporiť tak prebiehajúce vojnové úsilie.

O tom, že zohrali dôležitú úlohu, svedčí aj výrok námestníka ukrajinského ministra pre digitálnu transformáciu. Alex Bornyakov vo svojom tweete zverejnenom 26. júla zdôraznil, že kryptomeny zostávajú pre obrannú stratégiu krajiny kľúčové.

Mohlo by vás tiež zaujímať: [Popoludňajšie správy] • Hongkong ako krajina s najväčšou pripravenosťou na krypto v roku 2022 • a ďalšie články

Hoci trh v poslednej dobe zaznamenal určité poklesy, je presvedčený, že kryptomeny tu budú s nami aj naďalej.

„Napriek ‚medvediemu trhu‘ sa krypto stalo základným nástrojom obrany Ukrajiny, ktorý poskytuje flexibilitu a rýchlosť, ktorá doslova zachránila životy našich vojakov. Každá ‚krypto zima‘ vedie ku ‚krypto jari‘ a toto odvetvie tu zostane.

Vojna na Ukrajine

Po ruskej invázii na Ukrajinu 24. februára požiadala ukrajinská vláda prostredníctvom sociálnych médií o dary v kryptomenách. Odvtedy sa východoeurópska krajina spolieha na krypto ako na jeden z nástrojov na získavanie a zabezpečovanie finančných prostriedkov.

Digitálne meny majú navyše oproti iným formám cezhraničných platieb jedinečné výhody. V porovnaní s tradičným bankovým systémom ide predovšetkým o rýchlosť a anonymitu transakcií.

To v rozhovore pre agentúru Bloomberg spomenul aj Michael Chobanian, zakladateľ najväčšej ukrajinskej kryptomenovej burzy KUNA:

„Uzavretie bloku bitcoinu trvá 10 minút (priemerná doba potvrdenia platby bitcoinom). A to isté prostredníctvom bankového systému trvá zhruba tri dni.

Hoci nie je úplne ľahké odhadnúť, koľko Ukrajina získala prostredníctvom kryptomien, niektoré zdroje uvádzajú, že je to veľa cez 100 miliónov dolárov. Obdržané dary v kryptomenách potom boli použité na rôzne účely vrátane zaistenia núdzového vybavenia, potravín, vody, pohonných hmôt či vojenského vybavenia.

Kryptomenový trh

Všetci tu asi dobre poznáme aktuálny stav kryptomenového trhu. Kryptomeny síce v posledných týždňoch prudko klesli a obdržané dary po tomto poklese stratili časť svojej hodnoty, napriek tomu sa nezdá, že by to ukrajinských kryptomenových nadšencov od snahy získať ďalšie finančné prostriedky odradilo.

Obolon, najväčšia ukrajinská nezávislá značka piva, plánuje predávať nezameniteľné tokeny (NFT), ktoré jej pomôžu distribuovať vodu v rámci humanitárnej pomoci zadarmo.

Ukrajinská vláda tiež pokračuje v hľadaní ďalších príležitostí ako získať ďalšie kryptografické prostriedky. V tejto snahe sa spojila s umelcami a snaží sa vytvoriť ďalšie NFT. Tie budú použité na zabezpečenie finančných prostriedkov na obranu a obnovu krajiny.

Mohlo by vás tiež zaujímať: [SPRÁVY] • Google Pay umožní zákazníkom nakupovať kryptomeny na Crypto.com • a ďalšie články

Záver

Kryptomeny vznikli ako nástroj slobody a odluky od tradičného finančného sveta. Ako môžeme vidieť nielen v prípade konfliktov a problémov, túto úlohu plní tak, ako sa od nich očakáva.

Ak máte akýkoľvek dotaz týkajúci sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Nezabudnite sa tiež pripojiť na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

ZDROJ: finbold.com

Related Posts

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Objem obchodů s nezaměnitelnými tokeny za 2. čtvrtletí klesl o 40 %

Navzdory mimořádně úspěšnému začátku roku pro nezaměnitelné tokeny nevypadá...