Základní informace o platformě Bitmex

Share This Post

Bitmex, nebo-li Bitcoin Mercantile Exchange je jedna z nejpopulárnějších platform pro obchodování s kryptoměnami. Může se pyšnit největšími zobchodovanými objemy BTC na celém trhu (je největším hybatelem celého marketu). Pro trading je proto i veká výhoda sledovat v reálném čase obchody na této burze, i když si pozice otevíráte jinde. Platforma byla založena v roce 2014 a měla tři zakladatele – Hayes, Reed, Delo. Společnost původně měla sídlo v Hong Kongu, ale kvůli restrikcím v Číně byla přesídlena na Seychely. 

Co se v článku dozvíte?

  • Jaké služby platforma nabízí
  • Jaké kryptoměny nabízí pro obchodování
  • Jaké jsou zde poplatky

Jaké služby nabízí burza BitMex?

Bitmex je pokročilá obchodní platforma, na které se neobchoduje přímo s kryptoměnami jako takovými, ale pouze s finančními deriváty, tzv. „futures contracts“. Tyto kontrakty kopírují hodnotu kryptoměny, takže nákupem a prodejem získáte to stejné, jako byste obchodovali se samotným coinem. Abyste mohli otevírat krátké/dlouhé pozice na vámi vybraném coinu, tak si zde otevřete futures kontrakt.

Vypadá to komplikovaně? Věřte, že není! Vizuálně je to naprosto stejné, jako na všech jiných velkých burzách. Ani nepoznáte, že neobchodujete přímo s kryptoměnami, ale jen s deriváty.

Jaké kryptoměny najdete na BitMexu?

Začít zde obchodovat je velmi lehké, stačí se zaregistrovat a potvrdit verifikaci pomocí e-mailové adresy. Ale musím upozornit hlavně nováčky, že Bitmex rozhodně není pro ně! Tato platforma je uzpůsobena především pro zkušenější obchodníky, kteří už mají nějaké zkušenosti. Komunikace se supportem je možná jedině skrze mail/ticket, v případě problému se tedy nikam nedovoláte. Prostředky samozřejmě nejsou ani pojištěné a platforma za případnou ztrátu způsobenou z jejich strany neručí. Nicméně, Bitmex se chlubí, že prostředky neuchovává na „hot wallets“, ale v úložištích, které jsou offline a tudíž bezpečně. Burza u určitých zemí není přístupná pro všechny rezidenty, takže pokud používáte VPN, tak si dávejte pozor přes jakou adresu se budete připojovat.

Poplatky na BitMexe

Aktuálnu tabuľku nájdete tu.

Všechny coiny, které se na burze obchodují, najdete zde.

Z výše uvedené tabulky můžete vidět, jak moc velkou páku lze využít u libovolných coinů. U Bitcoinu je to až 1:100, u Etherea 1:50, u LTC max 1:33.33. U všech zbývajících je to 1:20. Z tabulky můžete i vyčíst poplatky za otevírání, či ukončování pozic. Negativní procenta u „Maker FEE“ znamenají slevu pro obchodníka.

Co lze od platformy Bitmex očekávat v budoucnu? Burza slibuje inovace v podobě posílení svých serverů a výpočetní techniky pro plynulý provoz a spolehlivost obchodování, různé automatické obchodní nástroje, či futures kontrakty na ICO.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...