[Zprávy] Killer App Etherea: Nezastavitelné domény – Facebook update: Nová roadmapa a spuštění 2020 – TRON prohrál soud s Disney

Share This Post

Ethereum umožnilo rozvoj chytrých platforem. Díky technologickému pokroku umožnilo jednoduchou tvorbu decentralizovaných aplikací. Další velkou věcí na ETH síti jsou nezastavitelné domény. Facebook vydal novou roadmapu a i přes kontroverzi dále plánuje spuštění v roce 2020. TRON se snažil dostat svou obchodní značku do USA. Tam se ovšem potkal s firmou Disney a ta s TRONem udělala rychlý proces.

Profesionální analýza – 21.12.19 Update altcoinů – LTC, ETH, NEO

Nezastavitelné domény

Podle serveru Dapp.com se stala aplikace Unstoppable Domains nejvyužívanější ze všech aplikací na ETH síti. Jejich produktem jsou nezastavitelné .crypto domény. Unstoppable Domains v podstatě tvoří registr domén, kde si uživatel může registrovat svou doménu a následně ji propojit s kryptoměnovou adresou.

Blockchainová doména .crypto je podobná jako .com či .org., až na to, že registr domén je uložen na blockchainu. Blockchainové domény umí dvě věci, které normální domény neumí. V první řadě je to zjednodušení kryptoměnových plateb a v druhé řadě je to budování necenzurovatelných webových stránek.

Blockchainové domény nahrazují kryptoměnové adresy lidsky čitelnou variantou. Místo takovéto adresy 0xC257274276a4E539741Ca11b590B9447B26A8051 najednou můžete mít např. Ttrading11.crypto. V rámci jedné domény můžete připojit mnoho kryptoměnových peněženek, a to nejen ETH, ale např. i BTC či LTC. Pokud chce někdo poslat transakci, stačí mu napsat Trading11.crypto a odeslat. 

Stejná doména může být také použita k budování webů. Blockchainové domény nepatří do staré infrastruktury ovládané ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers). Blockchainové domény jsou uloženy vámi, a to velmi podobně jako uložené kryptoměny v peněžence. Bez privátního klíče s nimi nikdo nemůže nic dělat.

A zde je nejlepší část. Po propojení s decentralizovaným úložištěm dat mohou vznikat opravdu nezastavitelné domény. Decentralizovaná úložiště dat ještě nejsou na takové úrovni, aby podporovaly velké aplikace a weby, nicméně blíží se doba, kdy internet opět nastoupí cestu decentralizace a zhoubný vliv masivních korporací jako Google, Amazon či Alibaba opadne.

Ethereum, zdá se, našlo své další využití, které má přesah i do ostatních blockchainů.

Facebook: Libra Roadmap #2

Facebook vydal novou roadmapu pro Libru. Roadmap 2 je shrnutím toho, co se již povedlo a na čem se bude pracovat dál. Momentálně má Libra Pre-mainnet, kde funguje osm validátorů, kteří používají již funkční full-node software. Dle blogu, který vývojáři Libry vydali, to vypadá, že spuštění mainnetu bude moci proběhnout v příštím roce. To ovšem neznamená, že se dočkáme funkčního produktu, protože implementace Libry do existujících systémů může vyžadovat více času.

Podle zprávy se chce nyní Facebook zaměřit na přilákání širší netechnické komunity, která by se měla podílet na vývoji ekosystému Libry. Zapojit širokou komunitu je jedním z hlavních cílů druhé roadmapy.

Facebook čelil masivní kritice ze strany národních států. Německo a Francie ohlásily, že budou proti projektu bojovat a nebudou jej chtít povolit na svém území. Podobně na tom byla i kryptoměnová komunita. Libra je na tom podobně jako TRON či EOS. V podstatě se jedná o firemní síť, na jejímž provozu se podílí schválené třetí strany. To znamená, že decentralizace je na extrémně nízké úrovni a síť bude prakticky pod kontrolou Facebooku.

Po silné kritice ovšem zájem opadl. Mnozí očekávali minimálně zpomalení projektu Libry, jenže to se nekoná a Libra pokračuje dál a zdá se, že je na dobré cestě ke spuštění Mainnetu v roce 2020.

Souboj záporáků – Disney vs. TRON

V USA se odehrála právnická bitva. Ta by se dala nazvat soubojem záporáků. Na jedné straně stál marketingový projekt TRON, který těží z rozvoje gamblingu na blockchainu. TRON je známý pro svůj agresivní marketing a nemorální jednání (útok na Digibyte skrze Poloniex a opsání whitepaperu ETH bez citací). Když chtěl Justin Sun získat ochranou známku, postavila se mu do cesty další temná instituce, kterou není nikdo jiný než Disney.

Společnost Disney je známá pro své mnohé přešlapy a obrovskou chuť žalovat všechny kolem sebe. S tím se např. setkal známý DJ Deadmau5, kterého Disney žaloval za použití masky myši na koncertech. Zde je seznam největších problémů společnosti Disney. Disney vytvořil v roce 1982 film TRON a kolem něj i celý brand zahrnující filmy, seriály a hry.

Když Justin Sun a Nadace TRON zažádala o trademarky jako TRON, TRON NETWORK a TRONIX, Disney byl proti. A americký regulátor nakonec dal za pravdu organizaci Disney. Kryptoměna TRON tak v USA našla mocného protivníka.

Co číst dále:

Cardano [ADA] CZ/SK – Bezvadná komunitní práce, ze které si ostatní skupiny mohou vzít příklad

 

 

 

 

Related Posts

Inflácia v USA spomalila pod 3 %

Spotrebiteľské ceny v USA v júli síce mierne vzrástli,...

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...