Bitcoin je nyní bojištěm mezi býky a medvědy. Bitva probíhá u hranice 9 000 dolarů. Singapur přináší regulace, které dnes vstoupily v platnost. To umožní firmám nakládajícím s kryptoměnami legálně v tomto státě působit. A 73 % majitelů ETH je ve ztrátě.
Profesionální analýza BTC – 27.01.20 Technická analýza BTC/USD Chamtivost v přímém přenosu
Bitcoinová bitva o 9 000 USD
Bitcoin bojuje o kritickou hranici 9 000 dolarů. To je momentálně nejsilnější rezistence, která se ukazuje jako silný soupeř pro stoupající cenu. Pokud se podíváme na graf, tak uvidíme dvě velmi důležité věci. V první řadě je to fakt, že se v době psaní článku nacházíme nad rezistencí, kterou tvořilo 200 day MA (plovoucí průměr). Druhou pak je fakt, že cena na týdenním grafu vstupuje podle indikátoru RSI do období bull runu.
Na předchozím obrázku můžete vidět 200 day MA na hodinovém grafu (pro nastavení takové hladiny na hodinový graf se použije prosté násobení a 200 dní se vynásobí 24 hodinami). Světle modrá linie představuje tedy kritickou rezistenci a pro potvrzení průrazu musíme zůstat nad touto hranicí. UPDATE: Mezi psaním článku a jeho vydáním došlo k opětovnému propadu pod 200 day MA, což by značilo, že se jedná o neúspěšný pokus o průraz.
Cena jeví známky začínajícího bull runu. Aby bylo možné považovat průraz za průkazný, tak je nutné také prorazit na týdenním grafu a zavřít svíce nad úrovní 200 day MA. Pokud se podíváme na týdenní situaci, tak BTC se nyní pohybuje na hranici přechodu mezi býčím a medvědím trhem.
Na předchozím grafu je vidět, že ve vývoji ceny existují dvě rozdílné oblasti v rámci RSI. A Bitcoin se momentálně nachází a snaží se prorazit hranici, která by byla bullish pro cenu a pro budoucí vývoj. Na závěry si nicméně budeme muset minimálně počkat do konce týdne, jestli týdenní svíčka zavře nad úrovní 200 day MA.
Singapur začíná s regulací kryptoměnových trhů
Asie je obecně baštou kryptoměn a v tomto ohledu je vidět pokrok i na úrovni národních států. Dnešním dnem totiž přichází v platnost regulace, které vytváří zákonné rámce pro kryptoměnové, obchodní platformy a pro poskytovatele služeb spojených s platbami kryptoměn.
Loo Siew Yee, který je zástupcem ředitele lokálního regulátora, řekl, že se jedná o velký krok, který má vytvořit jasné, zákonné rámce, podpořit elektronické platby a posílit ochranu spotřebitele. Podle prvních zpráv již zvažuje japonská kryptoměnová burza Liquid přechod do Singapuru. Podle jejich slov vítají regulace s otevřenou náručí.
Regulace jsou důležité pro společnosti, které nakládají s kryptoměnami, protože díky regulačním rámcům získají jasnou představu o tom, co musí splnit, aby mohly v daném státu provozovat svůj podnik. Na druhé straně stojí státy bez regulací, kde kryptoměnové společnosti vlastně netuší, co bude v blízké budoucnosti.
Přijatelné regulace jsou tak důležité pro rozvoj podnikání. Zde hrají prim země Evropské unie. Obzvláště státo jako Švýcarsko, Malta a Estonsko přišly s rychlými, regulačními rámci a např. Malta z toho hodně těží, protože největší burzy přechází do jejich jurisdikce. Binance či Okex již sídlí oficiálně na Maltě.
73 % majitelů ETH je ve ztrátě
Zajímavý výzkum přišel z dílny analytické společnosti Into The Block. Společnost analyzovala průměrnou nákupní cenu kryptoměn a porovnávala ji s daty o stavu peněženek. Podle jejich zjištění se nachází většina majitelů ETH ve ztrátě. Je to 73 % (ačkoliv se nejedná o přesná čísla, ale o obecný a kvalifikovaný odhad).
Podobně na tom jsou také majitelé Cardana, kde je 60 procent investorů ve ztrátě. Překvapivě se i většina majitelů Litecoinu nachází v nezáviděníhodné situace a ve ztrátě je 62 % majitelů LTC.
Who is making or losing money in the top coins?
ITB identifies the average price (cost) at which those tokens were purchased and compares it current price
Addresses at profit$BTC 73%$BCH 89%$BSV 99%$HT 60%$LINK 69%
Addresses at loss$ADA 60%$LTC 62%$ETH 73%$ETC 51% pic.twitter.com/gTcQH5MzT5
— intotheblock (@intotheblock) January 27, 2020
Na druhé straně barikády stojí majitelé BTC a také forků BTC. 73 % majitelů BTC je v zisku a u Bitcoin Cash to je 89 % majitelů, kteří si mohou připisovat zisky. Snad nejhorší vizitkou je ovšem 99 % investorů v zisku u Bitcoin Satoshi Vision. Tento nechvalně známý coin nedávno prošel obdobím pumpy, kdy jeho cena vyletěla naprosto neúměrně k mizivé aktivitě na síti a je široce připisována tržní manipulaci.
Mezi altcoiny v zisku patří např. Link, který připravuje decentralizovanou síť oraclů. To jsou v podstatě uzly, které berou data z okolních systémů (např. tradiční, akciové burzy) a převádí je na blockchain.
Co číst dále:
Decentralizované finance zažívají boom – Kdy se to projeví na ceně Etherea?