01.04.19 Technická analýza BTC/USD – Započal čtvrtý měsíc roku, od IX..

bitcoin altcoiny hore analyza trading11
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Zdravím čtenáře Trading11.. Dlouho jsem co..?? No, je čas se dát dohromady a začít opět pracovat. Dnes je proto obzvláště důvod pokud vezmeme v potaz, že máme nový měsíc a hlavně další měsíční CLOSE.. Co graf za tu dobu mě nepřítomnosti vykreslil a jak to zapadá do mé dlouhodobé analýzy, to si hned ukážeme..

Situace na grafu 6H Bitstamp

dlouho, 01.04.19 Technická analýza BTC/USD – Započal čtvrtý měsíc roku, od IX.., TRADING11
Graf 6H Bitstamp, analýza IX, detail..

Výše na obrázku vidíme detail situace, níže naopak ten samý graf v kontextu celé současné situace. Je patrné, že trh střednědobě respektuje technicky dané hladiny. V posledních dvou týdnech se “hrálo” především o měsíční CLOSE a cenu 3971 $. Dnes je již rozhodnuto, měsíc březen uzavřel nad.

Nejsem si jistý, jestli jsem Vám kdy o této hodnotě psal, ale otevřeně jsem o ni mluvil ve “free” článku v projektu IXtrading. Pokud jste jej nezaregistrovali na sociálních sítích, zde je odkaz na něj. Je to sice týden starý článek, ale je tam popsáno co a proč..

dlouho, 01.04.19 Technická analýza BTC/USD – Započal čtvrtý měsíc roku, od IX.., TRADING11
Graf 6H Bitstamp, analýza IX.., kontext trhu..

No a nyní k současné situaci. Už v polovině měsíce jsem začal upozorňovat na to, že trh má možnost pokusit se o retest hladiny 4800 $ (přesněji 4869 $, což je support původního Hidden Gapu..)

Jak píšu (ve free článku), v podstatě jsem čekal na březnové CLOSE, které mi napoví, co se bude v následujícím střednědobém období odehrávat. Výsledek..?? Predikce.

StormGain

Trh pokořil v celku přesvědčivě rezistenci 3971 $ a tím prozatím ukončil další pokles ceny. Což ovšem neznamená, že už nebude padat. Stále visí ve vzduchu retest LOW hladiny korekce. Stejným způsobem ovšem chybí retest průrazové support hladiny při hladině 6000 $.

Co ale včerejší měsíční CLOSE dává najevo je to, že i když může přijít velmi náhlý retest LOW, nové LOW již pravděpodobně nepřijde. Je zde prostor, aby současný měsíc byl opět zelený a potvrdil tak včerejší průraz. Všimněte si tedy, že CLOSE současného měsíce směřuji k hladině cca 4800 $ (zelený, výrazný kruh).

To by pravděpodobně mělo za následek, že pátý měsíc roku, tedy květen by mohl být skutečně velmi akčním měsícem, kdy by během května došlo jak na retest LOW hladiny, zároveň s návratem nad S/R hladinu 3971..

Pokud by se tato představa odehrála, věřte, že se bude jednat o definitivní konec korekce a už jen pozitiva a růst ceny Bitcoinu. Nemůžeme tedy říci, že za pár měsíců budeme na ATH, to rozhodně ne, ale začne se konečně realizovat myšlenka HODLu a postupného růstu ceny. Nečekané propady by měly už stále jen nové vyšší LOW.

Shrnutí

Ono, pokud nedojde na onen retest LOW hladiny, nebudu moci nikdy spolehlivě říci – All In BUY.. Přesto platí stále klasická strategie. Ve své podstatě byste všici měli být v tuto chvíli v zisku, tedy, alespoň osobně jsem..

Neustále jsem průběžně aplikoval klasickou strategii postupného dokupování a i když mám stále značnou část fiat kapitálu na finální nákup, neuskutečním ho dříve, dokud nepřijde relevantní potvrzení růstového trendu. Ostatně v onom “free” článku jsem to nakousl, jak k tomu přistupuji..

Závěrem

Dnes tedy nijak na pilu tlačit nehodlám. Je to první článek po delší době a musím opět navázat na svůj nekonečný příběh vývoje trhu a k tomu je třeba nejprve základ.. Berte tedy formu článku zatím s rezervou, než se opět vrátím do starých kolejí. Teď se stejně nebude dít nic zásadního..

Trh má prostor pro růst, sentiment je také pozitivní, nálada, objemy, fundamenty z dlouhodobého hlediska, legislativa a 82% obchodníků v SHORT pozicích a vy moc dobře víte, co si myslím o SHORT pozicích na potenciálním dně trhu.. To vše dává konkrétně Bitcoinu zelenou. Jen berte na vědomí, že to nebudou metrové svíce na týdenních grafech. Růst bude pomalý a pravděpodobně značně nestabilní..

Trh bude mít neustále tendence propadat, ovšem LOW by mělo být stále vyšší. Přesto, pokud neobchodujete na dlouhodobý horizont, ale máte kratší pozice, jistěte si je StopLossem, pokud nechcete překonávat období ztrát. Retest LOW korekce prostě je na místě a je jen otázka nějaké z rezistencí, kdy se trh o to pokusí..

Na úplný závěr

V současné chvíli trh bude bojovat o lokální HIGH CLOSE rezistenci při ceně 4160 $. Její průraz dá prostor pro vymanění se ze stranového pásma konsolidace LOW a to útokem na hladinu 4312 $.

Teprve průraz nad 4312 $ otevře prostor po 4869 $ přičemž je tam ještě slabší 4550 $. Je třeba to hlídat, jak trh bude mít sílu o tyto hladiny postupně bojovat. Nechci nic zakřiknout, ono jakmile na něco rezignuji, tak se to téměř hned realizuje a proto nechci nijak definitivně zavrhovat nové LOW, ale v tuhle chvíli se mi to začíná jevit jako krajní nepravděpodobnost..

Proč jako nepravděpodobnost..?? Na toto téma bych mohl napsat román, co mě osobně vede k této domněnce, ale jak je u mě zvykem, opírám se především o psychologii institucionálních investorů.. Třeba se o tom někdy rozepíšu i zde a nejen v IXtrading akademii..


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!

Pokud máte zájem o přístup k mým LIVE analýzám, zúčastnit se tvorby takové analýzy, zjistit, co je v trhu podstatné a co není, pokud máte problém s disciplínou nebo přímo s gamblingem, nabízím Vám možnost zapojení se do mého projektu IXtrading Akademie. Netradiční metoda výuky a aplikace institucionální strategie a uvažování. Nejedná se o signální skupinu. Učím Vás být samostatný a na signály reagovat.


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

 

 

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.