01.11.18 Technická analýza LTC/USD – Cesta bude trnitá, ale může se to podařit

Share This Post

Bitcoin nám naznačil, že v následujícím měsíci pravděpodobně cena neklesne pod 6000 $. Může se však stát, že se od současné ceny 6300 $ ani moc nevzdálí. Může v podstatě nastat situace, kdy se cena rozběhne UP, ale zastaví se například v úrovni 7000 $ a dál nepůjde.

Já teď očekávám do konce týdne určitou formu konsolidace okolo ceny 6300 $. A následně se pravděpodobně vydáme UP. Na tento pohyb vzhůru jsem upozorňoval 30.10.18 v mém příspěvku o Bitcoinu, podívat se můžete zde.

To celé tedy znamená, že na altcoinech se dá v následujících dnech také očekávat UP, ale protože se měsíc ukončil uprostřed týdne, tak si ještě počkáme na potvrzení do příštího pondělí.

Například Litecoin je přímo závislý na chování Bitcoinu a citlivě reaguje na každý jeho pohyb. Dá se tedy použít předchozí analýza, která se zatím nenaplnila díky končícímu měsíci, kdy prakticky celý trh stagnoval. Při zachování stávající situace na Bitcoinu by mohla do konce týdne cena LTC dosáhnout oslabení weekly svíce. To by byl takový první krok k nějaké začínající změně.

Není kam spěchat, open týdne se nachází na ceně 52.065 $, a proto bohatě postačí, když se cena dokáže koncem týdne vrátit k hodnotě 52 $. To by byl pozitivní signál pro trh a v následujících dnech by mohlo dojít na překonání této weekly úrovně. V předchozí analýze jsem uvedl, že současná cena se nachází na úrovni 49 $, která je také supportem. Předchozí odraz od této ceny pak dokázal cenu dostat až k úrovni 65 $. Proto by dosažení klíčové úrovně 56 $ nemusel být až takový problém a zároveň by to byl signál k dalšímu pokračování růstu až k úrovni 64 $.

Co tedy teď chceme na trhu vidět?

1) chceme, aby trh oslabil týdenní svíci co nejvíce k její open ceně 52.065 $ nebo nad
2) chceme také vidět překonání klesající TL tvořící formaci trojúhelníku
3) hlavně chceme vidět překonání klíčové úrovně 56 $

Vše samozřejmě za předpokladu, že Bitcoin potáhne celý trh nahoru. Indikátor RSI také naznačuje zatím drobnou, ale pozitivní změnu. Z pohledu tvorby ceny a jejího chování se zdá, že UP korekce je možná a dokonce velmi pravděpodobná. Nikdo však zatím nedokáže naznačit, jak silná bude. Připomínám, že nesmíme zapomínat na to, že Litecoin je stále v sestupné formaci trojúhelníku a v silném downtrendu.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....