02.04.18 Dlouhodobá Technická analýza BTC/USD – Bude odraz trvalý ?

Share This Post

Situace na Bitcoinu vypadá na změnu a může se zdát, že dochází k retestu dna.
Ale taková teorie by byla velice jednoduchá, i když jistě lákavá pro každého, kdo sleduje Bitcoin a čeká na obrat trhu. Pojďme se však podívat podrobně co nám říká graf.

Weeekly svíce minulého týdne zavřela poměrně silně a dává tušit, že jsme zatím nedosáhli očekávaného dna

Je nutné vědět, že po velké reakční svíci většinou trh vyvolá zpětnou korekci  (po akci následuje reakce). Je ideální vnímat situaci tak, že tato velká svíce je impulz který si následně trh potřebuje ověřit. To by znamenalo, že současný pohyb nahoru je tato zpětná reakce, která je podpořená supportem 6 600 $ na úrovni daily..

Bitcoin weekly

Tento support jsem označil jako možnou cenu, která se může stát retestem dna. Zde trh skutečně reaguje na úrovni daily TF a to je dobré znamení. Pro daily je tato cena důležitá proto, že má logickou podporu v předchozím zaváhání trhu, který vytvořil menši support a daily cena vlastně narazila na tento starší support. Aby každá reakce byla vnímána technicky správně, měla by mít podporu v předchozích úrovních supportu a resistancí.

Ještě se vrátím k weekly svíci minulého týdne. Tato svíce nám sice naznačuje pokračování downtrendu, ale může dojít k zneplatnění dané svíce tím, že tento týden, který právě začíná může vystoupat až nad high právě skončeného týdne.

Pokud by se tedy současný odraz na ceně 6 600 $ měl stát retestem, budeme potřebovat, aby Bitcoin celý týden rostl k resistanci a teprve reakce v resistanci nám dá odpověď, zda se jednalo o retest dna tak, jak ho všichni očekáváme.

Bitcoin H1

Zatím to na H1 vypadá dobře. Trh tvoří vyšší high a vyšší low. To je velmi dobře, ale pozor na žlutou zónu. Tato může tvořit velkou překážku dalšímu růstu. Stochastic naznačuje, že tato zóna může opět vyvolat oslabení ceny.

Reakce v resistanci bude znamenat následující

  1. Trh dorazí k resistanci ale nepřekoná jí – to bude znamenat, že trh vytvořil pouze technickou korekci a vydá se opět dolů otestovat cenu 6 600 $ a pravděpodobně i samotné dno 5 920 – 5 800 $.
  2. Trh dorazí k resistanci a tuto překoná – dostane se  nad ceny 8 500 $ a více, tím že překoná tuto resistanci, se vytvoří support a ten bude podporou dalšímu růstu.

Je však potřeba, uvědomit si, že proražení resistance bude pro trh znamenat zásadní změnu a proto se bude snažit také otestovat sílu supportu. Prakticky dojde ke stejné situaci, jako když si trh ověřoval platnost weekly svíce. Je to nekonečný koloběh a proto si nikdy nemůžeme být jisti, že nějaký odraz od suppurtu/resistance je konečný až do chvíle, než se takový signál potvrdí.

To znamená, že průchod přes resistanci (pokud k němu dojde) bude pouze prvním náznakem, že se situace otáčí. Samotné potvrzení, že tomu tak je, přijde až když trh otestuje resistanci z druhé strany a ta tento test ustojí. Teprve potom bude jasné. že došlo na očekávanou změnu.

Teď budeme sledovat, zda tento týden dokážeme dosáhnout hodnoty resistance, a zde budeme očekávat rozhodnutí trhu. Pohyb UP může zastavit cena 7 325 $, případně hodnota resistance 8 070 $, pokud cena dosáhne nad resistanci, bude ideální pokud weeky zůstane nad 8 500 $, případně výše.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...