02.06.18 Technická analýza ZIL/BTC- Pouze dočasný skok

Share This Post

Podívejme se, jak si dnes vede Zilliqa a jestli alespoň trochu platila naše předchozí analýza ze dne 23.05.18. Analýza předpokládala prodloužení korekce až k prvnímu supportu 0.00001440-0.00001340 BTC a v případě že by Bitcoin nezastavil svůj propad, tak jsme predikovali, že by cena ZIL mohla propadnout do druhého supportu 0.00001190 BTC, kde by následně pravděpodobně ZIL chvilku konsolidoval. V případě odrazu od prvního supportu byl predikovaný limitní růst, maximálně však k okraji trendového kanálu.

Prozatím se cena ZIL zastavila v oblasti prvního supportu, na ceně 0.00001361 btc a momentálně míří k horní hraně trendového kanálu. Jestli trh dotáhne růst až k trendovému kanálu, zatím není zcela zřejmé, ale všechno tomu naznačuje, neboť je předpoklad že Bitcoin bude v posilování ceny ještě nějaký čas pokračovat až k úrovni 8000 $.

Daily trend …………………………UPtrend
weekly trend ……………………..UPtrend
Volume (24h)………………………$37 837 800 USD / 4 964 BTC

Aktuálně se ZIL obchoduje za cenu 0,117785 $, což je nárůst o 7,23 % během posledních 24h. Ovšem s dlouhodobým poklesem hodnoty, klesla od 23.05.18 také hodnota volume. Jednalo se o pokles o cca 50%, které trh i přes současný nárůst ceny ještě nedohnal.

Zilliqa – daily

A právě volume zatím naznačuje, že by se nemělo jednat o dlouhodobější růst. Proto předpokládám, že současný UP může vydržet pouze k nějaké silnější překážce. Takovou překážkou se může stát právě trend line tvořící klesající trendový kanál. Myslím si tedy, že k obratu může dojít v úrovni 0.00001648 BTC nebo poblíž této hodnoty. Trh by se poté mohl vrátit zpět k úrovni prvního supportu 0.00001440-0.00001340 BTC. Samotný růst k trendovému kanálu může ještě přerušit úroveň 0.00001563 BTC, která je tvořena swingovým high z 06.05.18. Této hodnotě by odpovídalo chování indikátoru RSI, který se nyní vrací k úrovni RSI50.

Teprve druhý test této oblasti supportu by mohl vytvořit příležitost k dlouhodobějšímu růstu. Samozřejmě za předpokladu, že se cena opět na prvním supportu odrazí tak, jak tomu bylo 29.05.18. Pokud se trh vrátí na první support a tento tlak medvědů nevydrží, tak budeme sledovat, jestli výprodej zastaví druhý support tvořený úrovněmi 0.00001190-0.00001076 BTC.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...