02.06.18 Technická analýza ETH/USD – Zatiaľ svieti slniečko, no na obzore už vidieť mračná

Share This Post

Včera trh na chvíľku akceptoval moju konšpiráciu a prepadol cez lokálnu Uptrend Line. Avšak od tej doby opäť posilňuje a mieri si to k hranici 600$. Mal by som asi prehodnotiť moje tvrdenie o smere Down.

Kolega mi vraví, že nie je dôvod byť skeptický, trh rastie. Asi má pravdu. Z krátkodobého hľadiska som vás mohol ukecať na vstup do trhu a spraviť skalp. Od kedy sa Bitcoin odrazil od spodnej hrany kanálu, „stále“ rastie a s ním aj celý trh. Dnes sa mu dokonca podarilo rázne prelomiť krátkodobú Downtrend Line a pravdepodobne mierime k hodnote 7900$, kde dochádza ku kríženiu oboch jeho hlavných trendových čiar. Pravdu povediac, čakal som, že nedôjde k prelomeniu krátkodobej Downtrend Line. Avšak na druhý pokus sa to Bitcoinu podarilo a tým sa mu otvorila cesta k ďalšiemu rastu. Chlieb sa však bude lámať až cena dosiahne na trendové čiary.

Ethereum tak vďaka priaznivému vývoju na Bitcoine taktiež posilňuje a ako som písal vyššie blíži sa k 600$ rezistencii. Po jej dosiahnutí pravdepodobne dôjde ku konsolidácii a následne sa ju trh pokúsi prelomiť. Ak by sa to podarilo a pravdepodobne sa aj podarí, mohli by sme atakovať Downtrend Line (žltá) na hodnotách ~620$.

Hodinový graf Bitstamp:

20618ETHUSD1H

No teraz sa pozrime na denný graf. Tam to vidím stále skepticky a neverím, že či už Bitcoin, tak aj Ethereum dokážu prekonať svoje Downtrend Lines. Môj pohľad na aktuálnu situáciu som zaznačil do grafu. Odrazu a ďalšiemu poklesu dávam 80%, prelomeniu trendovej čiary 20%. Až nastane druhá z možností, uverím, že trh sa skutočne otáča, inak je to stále iba korekcia posledného prepadu.

Denný graf Bitstamp:

20618ETHUSD1D

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...