02.06.18 Technická analýza ETH/USD – Zatiaľ svieti slniečko, no na obzore už vidieť mračná

Share This Post

Včera trh na chvíľku akceptoval moju konšpiráciu a prepadol cez lokálnu Uptrend Line. Avšak od tej doby opäť posilňuje a mieri si to k hranici 600$. Mal by som asi prehodnotiť moje tvrdenie o smere Down.

Kolega mi vraví, že nie je dôvod byť skeptický, trh rastie. Asi má pravdu. Z krátkodobého hľadiska som vás mohol ukecať na vstup do trhu a spraviť skalp. Od kedy sa Bitcoin odrazil od spodnej hrany kanálu, „stále“ rastie a s ním aj celý trh. Dnes sa mu dokonca podarilo rázne prelomiť krátkodobú Downtrend Line a pravdepodobne mierime k hodnote 7900$, kde dochádza ku kríženiu oboch jeho hlavných trendových čiar. Pravdu povediac, čakal som, že nedôjde k prelomeniu krátkodobej Downtrend Line. Avšak na druhý pokus sa to Bitcoinu podarilo a tým sa mu otvorila cesta k ďalšiemu rastu. Chlieb sa však bude lámať až cena dosiahne na trendové čiary.

Ethereum tak vďaka priaznivému vývoju na Bitcoine taktiež posilňuje a ako som písal vyššie blíži sa k 600$ rezistencii. Po jej dosiahnutí pravdepodobne dôjde ku konsolidácii a následne sa ju trh pokúsi prelomiť. Ak by sa to podarilo a pravdepodobne sa aj podarí, mohli by sme atakovať Downtrend Line (žltá) na hodnotách ~620$.

Hodinový graf Bitstamp:

20618ETHUSD1H

No teraz sa pozrime na denný graf. Tam to vidím stále skepticky a neverím, že či už Bitcoin, tak aj Ethereum dokážu prekonať svoje Downtrend Lines. Môj pohľad na aktuálnu situáciu som zaznačil do grafu. Odrazu a ďalšiemu poklesu dávam 80%, prelomeniu trendovej čiary 20%. Až nastane druhá z možností, uverím, že trh sa skutočne otáča, inak je to stále iba korekcia posledného prepadu.

Denný graf Bitstamp:

20618ETHUSD1D

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

[SPRÁVY] • Stredoafrická republika je pripravená stať sa kryptocentrom • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Čas od času, najmä na...

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...

[SPRÁVY] • SWIFT testuje interoperabilitu CBDC, aby umožnil cezhraničné platby • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Posledných sedem dní bolo podstatne...