02.07.18 Technická analýza ETH/USD – Zatím dobrý, co bude dál?

Share This Post

Dnešní pohyb UP se dal vcelku očekávat, ale čekal jsem, že tuto povinnost si splní až zítřejší daily především na Bitcoinu. Trochu to mění plány z pohledu TF-3D, neboť v první fázi může nastat dnes v noci přesně opačný efekt a to ten, že cena půjde nejdříve korekčně dolů zpět k 6300 $. Teprve následně se může trh vrátit k růstu, za předpokladu že bude u obchodníků zájem znovu vstoupit. Tento jojo efekt pravděpodobně zchladí hlavu také altcoinům a v následujících dnech by mohla nastat poněkud ponurá nálada. Ale samozřejmě nemusí a zítra klidně můžeme pokračovat k úrovni 6800 $. To je další oblast, kde se trh může zaseknout, nicméně dnešní UP vytvořil 123 GAP a ten bude chtít trh dříve či později zavřít.

To je pouze můj pohled na jinak příjemné oživení. Ale vždy je lepší počítat s tou horší variantou a vědět proč a kam to může jít proti nám. Jinak zastávám názor, že UP by mohl skončit v úrovni 7200 $. Na Ethereu se trh zachoval dle mojí předchozí predikce, že pravděpodobně v oblasti trend line přijde korekce, neboť cena se nachází zároveň v oblasti silného supportu.
Většina altcoinů, včetně ETH, je v silném downtrendu, a proto z dlouhodobého pohledu je tento příjemný UP pouze korekcí a musíme počítat s tím, že může nastat rychlý obrat. U Etherea hrozí taková reakce na hodnotách 500-550 $.

Daily trend…………………………Downtrend
Weekly trend……………………..Downtrend
Volume (24h)……………………1 570 880 000 $ / 237 506 BTC

Teprve kdyby korekce dokázala ETH dostat nad 580 $ a trh by zde vykazoval známky konsolidace a neochotu jít zpátky do oblasti trend line, tak by to mohlo naznačovat chuť začít stahovat trendové pásmo a postupně tak oslabit stávající Downtrend s následným otočením. Ale to by skutečně vyžadovalo dlouhodobou konsolidaci v oblasti nad 600 $ bez dalšího poklesu.

Ethereum – Daily

Další oslabování může samozřejmě přijít hned v úrovni 580-600 $. Poté by klidně mohl nastat pokles až k úrovni okolo 300 $, nicméně nejdříve by trh musel překonat předchozí low 360 $, které v případě výprodeje bude představovat silný support. Zatím toto ovšem není zcela na pořadu dne, ale podívejte se, jak se trh změnil od mojí poslední predikce ETH ze dne 24.06.18. Zmiňuji zde také, že 27. týden by mohl být oživením, pokud trh BTC udrží cenu v oblasti 6100 $ a k tomu samozřejmě došlo. Tak uvidíme, jak dlouho se tato korekce udrží.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...

Peněženky s USDC stablecoiny vzrostly v roce 2023 o 59 %

Počet peněženek obsahujících minci USDC v hodnotě alespoň 10...

Zlato na steroidech? Korelace bitcoinu a zlata v roce 2023

Korelace mezi bitcoiny a zlatem se během roku 2023...