24.06.18 Technická analýza ETH/USD – Trhy opět v negativní náladě

Share This Post

Bitcoin vytváří nová minima překonávající ty únorová na ceně 5919 $, navíc máme konec týdne a pod cenou stále několik nedořešených záležitostí, například ty v podobě nezavřených 1,2,3 GAPs. A jelikož Bitcoin ovládá většinu trhu, tak najít nějaký trh co zrovna roste, je skoro zázrak. Zkrátka, i když máme již skoro půl roku 2018 za sebou, tak se nedaří nastartovat pozitivní růst. Pravdou je, že čím déle bude tento stav trvat, tím více lidí z trhů odejde. Teď nemám na mysli zrovna obchodníky. Rok 2017 ukázal i běžným lidem, že je možné rychle vydělat peníze na něčem, čemu se říká Bitcoin jen tím, že to koupíte, počkáte si třeba 3 měsíce a máte vyděláno kupříkladu na krásnou exotickou dovolenou.

Nechci se zde pouštět do spekulací a konspiračních teorií, ale neoddiskutovatelným faktem je, že panice podléhají především lidé, kteří toho o krypto trzích moc neví. Asi každý, kdo vidí, co se děje, není samozřejmě v klidu. Už jenom proto, že v trzích má také spoustu peněz, ale ti poučenější alespoň mají přibližnou představu, kam až může trh padnout, než najde své dno.

Kryptomagazín měl ještě nedávno diskusní fórum a v únoru2018 zde padla anketní otázka, kde bude cena BTC koncem roku 2018. Toto samozřejmě nemůže nikdo vědět, ale já osobně jsem napsal, že low roku 2018 bude kolem ceny 4200-3800 $. A myslím si to i dnes, protože předchozí úrovně podpory jsou bohužel všechny překonány. Momentálně trh překračuje předchozí low 5919 $, které je důležité především pro weekly (mimochodem máme 25 týden). Aby to všechno bylo ještě komplikovanější a zamotanější, tak navíc překonáváme na 3D grafech klíčovou úroveň 6055 $. Tady by mělo platit, že pokud dokáže trh udržet cenu nad touto úrovní a úterní daily zavře v oblasti +/-6100 $ a navíc tuto cenu udržíme do konce příštího týdne, tak by 27 týden mohl být již trochu pozitivnější.

Stejně špatně je na tom i Ethereum, které se začíná propadat do oblasti 400 $. Mimochodem propad k úrovni 400 $ jsem predikoval 27. 05. 2018 na svém twitteru, a i když to nejdříve vypadalo, že se mohu mýlit, tak teď to vypadá na opětovnou trefu do černého. Tím nechci říct, že mám pravdu, jen chci zdůraznit, že se prostě vyplatí sledovat dlouhodobé horizonty a nespoléhat se na M30 nebo M5. Takové TF vám nic neřeknou o aktuálním sentimentu trhu.

Daily trend……………………………………………..Silný / Downtrend
Weekly trend………………………………………….Slabý / Downtrend
Volume (24h) …………………………………………1 889 310 000 $ / 321 359 BTC

Ethereum se v době psaní této analýzy obchoduje podle CMC za 446,15 $. To odpovídá oslabení o -5,46% za posledních 24h.

Trh se právě přiblížil k úrovni silného supportu a bude hodně zajímavé sledovat, jestli tato úroveň dokáže medvědí náladu zadržet a jestli následný pohyb vytáhne cenu zpět nad support do oblasti 500-550 $. To, co může krátkodobě zareagovat v supportu, je dlouhodobá trend line (modrá), ale nespoléhal bych se zas tak moc na tuto linku, neboť pod touto úrovní je jak kulaté číslo 400 $, tak také předchozí swingové low 358 $.

Ethereum – Daily

Skutečný pokles se může zastavit těsně pod úrovní 400 $ někde v oblasti 400-390 $. Záležet bude skutečně na reakci trhu a také na situaci u BTC. Tato nejistota může trvat ještě celý příští týden. Je třeba mít na paměti, že tento 25. týden je sice silně negativní, ale zachránit to může ještě 26. týden. Teď ani tak moc nejde o cenu jako takovou, ale spíš o to jak a kde zavře dnešní daily. Z pohledu dlouhodobého vývoje není vyloučeno ani otestování swingového low na hodnotě 358 $. Samozřejmě toto jsou tři nejbližší úrovně, kde by trh mohl v návaznosti na BTC otočit směr a vyvolat korekci. BTC, jak jsem již zmínil a pokud následující týden bude negativní, může oslabovat až do oblasti 4400-3800 $. Naopak pokud se příští týden dostaneme zpět nad 6100 $, tak se tento scénář vůbec nemusí uskutečnit.

Pro Ethereum platí že, jedině případné překonání úrovně 580 $ podpoří další růst. Do té doby se bude jednat o korekční pohyb UP s možností nečekaných propadů zpět k supportu.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...