02.11.18 Technická analýza ETH/USD – Žádná snaha o vylepšení situace

Share This Post

Bitcoin se stále drží okolo ceny 6300 $ a na krátkou dobu dosáhl hodnoty „až“ 6380 $. Každopádně platí původní myšlenka, že do konce týdne budeme s cenou Bitcoinu stále okolo 6300 $. V této úrovni se vytvořila lokální konsolidace, která bude minimálně do konce týdne hrát úlohu bezpečné základny. Cena se tam ještě několikrát může vrátit a změna nastane až poté, co cena dokáže překonat resistanci 6400 $.

Pokud Bitcoin nepředvede nějaký neočekávaný výpad směrem dolů, a zatím vše naznačuje určitému nárůstu ceny oproti předchozímu období, tak i altcoiny začnou posilovat. To však neznamená, že je konec výprodejů a začneme se vrhat bezhlavě do trhu. Trh nám zatím pouze naznačil, že pod 6000 $ se BTC zatím nechystá. Pokud však nezačne Bitcoin alespoň trochu posilovat, tak se může klidně stát, že to obchodníci vyhodnotí jako selhání trhu a začne je pomalu opouštět pozitivní nálada.

Na ETHEREUM se zatím asi velká změna očekávat nedá, alespoň ne do doby než bude zprovozněna verze ETH 2.0. Myslím si, že obchodníci nepůjdou do rizika, když nemají tušení, co s trhem verze 2.0 udělá. ETH si zatím stále drží pásmo okolo úrovně 200 $ a zdá se, že se nechystá posilovat po vzoru ostatních altcoinů. Neochota jít UP s Bitcoinem, nejistota z ETH 2.0, nízké volume… to jsou všechno důvody, proč tady chybí obchodníci.

Ethereum bych se prozatím vyhnul velkým obloukem, to však ale neznamená, že není potřeba tento coin sledovat. Stále se jedná o druhou nejsilnější měnu na trhu a v současné době pouze odpočívá. Pokud by přece jen nějaký UP na ETH vznikl, tak v prvním fázi narazí na resistanci 220-230 $. Takový UP bude pravděpodobně pouze spekulativního charakteru a velmi rychle může odeznít. Připomínám, že s cenou nepohnula ani konference Ethereum Devcon 4 v Praze, která dnes končí.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...