03.06.18 Technická analýza LTC/USD – Po schodech do 132 patra

Share This Post

Litecoin se odrazil od supportu 115$ a vytvořil formaci dvojité dno, která patří mezi základní patterny technické analýzy. V trhu se nacházejí tři základní cenové úrovně, které budou tvořit S/R zóny na nichž bude trh reagovat a otestuje sílu obou obchodních stran.

Postupně by se cena měla propracovat až k hodnotě hlavní úrovně pro TF-H4-132.100$. Zde se bude testovat síla trhu a podle reakce se buď vytvoří korekce nebo se potvrdí růstový potenciál býků.

Zajímavé je, že na BTC se začíná formovat reverzní pattern rostoucí trojúhelník (Ascending wedge), který má konec v úrovni resistance 8000$. Zde bych očekával korekci, která může opět dosáhnout do oblasti 7500-7000$. Pokud k takové korekci dojde, bude reagovat i Litecoin. Jestli Bitcoin dospěje až k úrovni resistance 8000$, mohl by to být okamžik, kdy se LTC dotkne své klíčové úrovně H4 132.100$. Oba trhy pak souběžně vytvoří korekce.

Daily trend ……………………..Downtrend
Weekly trend ………………..slabý UPtrend
Volume (24h)…………………309 485 000 $ /40 481 BTC

Z dlouhodobého pohledu by se cena měla vrátit do resistance 146-150$. Musíme si však uvědomit, že prostor mezi supportem 115$ a resistentní hladinou 146$ je velmi komplikovanou oblastí. Dále je potřeba nepodceňovat sílu daily trendu, který je Down a v neposlední řadě dnes končí týden! Pokud je situace na weekly jasná, a zde skutečně jasná je neboť se vytváří weekly pinbar, tak by poslední den v týdnu měl být ve znamení klidu.

Litecoin – Daily

Očekávám spíše mírný pokles k první úrovni 121$ trojitého supportu, který tvoří pomyslné schody vedoucí k hlavnímu levelu, ten se nachází v úrovni 132.100$. Zmíněný level je klíčový pro TF-H4 a zde se rozhodne, zda současný UP vydrží nebo vyvolá korekci, která by měla podle TA skončit nad hlavním supportem 115$. Takovou korekcí by se potvrdil předchozí odraz a dlouhodobá formace dvojitého dna (Double bottom). Bohužel, aby se trh dostal na svou neckline, bude muset překonat jednak komplikovanou oblast mezi supportem a resistanci, a nakonec musí překonat samotnou resistanci. Podle opatrného tempa současného trhu na H4 bych to spíše viděl na korekci právě v oblasti klíčové úrovně 132.100$.

Litecoin -H1

Situaci H1 komplikuje divergence RSI a v následujících hodinách může dojít na korekci která by mohla vrátit cenu zpět k 120$.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...